Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Fenicja – w królestwie smaków

Fenicja – w królestwie smaków

Przyprawiająca podniebienie o rozkosz kolacja skwitowana kieliszkiem wybornego wina. Sącząca się z głośników orientalna muzyka i poruszająca się w jej takt tancerka brzucha. Gra kolorów i świateł.To nie wyrwana z dziennika obieżyświata notka, a doświadczenie,

Przyprawiająca podniebienie o rozkosz kolacja skwitowana kieliszkiem wybornego wina. Sącząca się z głośników orientalna muzyka i poruszająca się w jej takt tancerka brzucha. Gra kolorów i świateł.To nie wyrwana z dziennika obieżyświata notka, a doświadczenie, którego uczestnikiem jest każdy wstępujący do Fenicji– restauracji serwującej libańskie specjały.

Fenicja - w królestwie smaków

Zdjęcie 1 z 10

Baklawa / fot. Fenicja

Znajdująca się w centrum Warszawy Fenicja jest jakby wyrwana z wielkomiejskiego kontekstu. Za sprawą klimatu wewnątrz lokalu można przenieść się na nieznany Bliski Wschód- miejsce pełne orientalnych zapachów i smaków.

Szef kuchni Fenicji, rodowity Libańczyk, doskonale zna się na swoim fachu. Korzysta z tradycyjnych receptur przekazanych mu przez kobiety z jego rodziny. Chwali się, że taką samą zupę robi jego ciocia, znana z kulinarnego kunsztu w całej miejscowości.

W naszych daniach najważniejsze są świeże składniki i przyprawy. Ten zapach – mówi, odchylając pokrywkę parującego rondelka – to czosnek, doskonała oliwa z oliwek i kammoun. Będzie pyszne!

[Not a valid template]

Zapraszamy do naszych restauracji w Warszawie:

– ul. Świętokrzyska 32, tel.: 510 759 795

– ul. Francuska 31, tel.: 518 423 350

– ul. Francuska 41, tel.: 501 072 666

– ul. Dereniowa 12, tel.: 501 694 840

 www.fenicja.com

Oceń artykuł
3 komentarze
  • ivaldir 7 lipca, 2013

    potwierdzam, jedzenie mają pyszne, i w cale nie obciążające domowy budżet, gorąco polecam i te ich wina ahhh 🙂

  • Dorota 11 lipca, 2013

    Oj tak!! Pychota – tez uwielbiam!! a po remoncie klimat w restauracji jeszcze lepszy 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ