Friday, May 24, 2024
Home / Kultura  / FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2015

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2015

Pokazy mody i wydarzenia towarzyszące będą odbywały się w kompleksie hotelu DoubleTree by Hilton oraz w klubie Wytwórnia w Łodzi.

fot. materiał prasowy

Największe polskie święto mody zbliża się wielkimi krokami. 13 edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland rozpocznie się 12 i potrwa do 15 listopada br. Pokazy mody i wydarzenia towarzyszące będą odbywały się w kompleksie hotelu DoubleTree by Hilton oraz w klubie Wytwórnia w Łodzi.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Na wybiegu
W ramach Designer Avenue wystąpią znani polscy projektanci. Kolekcje na sezon wiosna-lato 2016 zaprezentują m.in.: Natalia Jaroszewska, Joanna Kędziorek, Łukasz Jemioł, Michał Zieliński (zwycięzca Project Runway 2) oraz Jakub Bartnik (zwycięzca Project Runway 1) pod swoją marką Jacob Birge. Na głównym wybiegu swoje projekty pokażą także: Odio x Jakub Pieczarkowski, Jarosław Ewert, Tundra, Piotr Drzał oraz Malgrau. Zostali oni wybrani przez Radę Programową spośród wielu kandydatów. Pojawią się również uznani, zagraniczni projektanci. Dzięki współpracy z Fashionclash Maastricht najnowszą kolekcję zaprezentuje projektantka z Holandii Ebby Port. Jej projekty inspirowane są czasem, malarstwem i muzyką. Wykorzystuje głównie jedwab i eksperymentuje z ręcznymi technikami nanoszenia obrazów na tkaninę. W czasie pokazów Studio będzie można poznać kolekcje: Zuzanny Kwapisz, Kombokolor czy Marty Kuszyńskiej. Natomiast w ramach Off Out Of Schedule zaprezentują się: Klaudia Markiewicz, Khategat, MoMi-Ko, Katarzyna Romańska.

Do udziału w łódzkim święcie mody zostali oni wybrani przez Radę Programową spośród licznie nadesłanych zgłoszeń.

Jerzy Antkowiak
Jednym z ważniejszych wydarzeń 13. edycji FWP będzie retrospektywny pokaz Jerzego Antkowiaka, ikony polskiej mody i projektanta Mody Polskiej. Zostanie on uhonorowany statuetką Złotego Flaminga za całokształt twórczości.
Jerzy Antkowiak (ur. 18 maja 1935 r. w Wolsztynie) to słynny polski projektant mody, stylista, absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP we Wrocławiu. W 1961 r. podjął pracę jako projektant w Modzie Polskiej. W 1968 r., wraz z piątką projektantów, stworzył nowy zespół Mody Polskiej, a w latach 1979–1985 był jej dyrektorem ds. wzornictwa. Podczas FWP odbędzie się także promocja książki „Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody”. Jej autorami są Jerzy Antkowiak oraz Agnieszka L. Janas. Ta opowieść o życiu i twórczości bohatera bogato ilustrowana jest zdjęciami prywatnymi, archiwalnymi i reprodukcjami projektów. Biografia przedstawia także ludzi, w których otoczeniu żył i pracował projektant,  zagląda za kulisy pokazów mody, opowiada o zagranicznych  wyjazdach. Zawiera wspomnienia kilku osób bliskich Jerzemu Antkowiakowi.

Seat wspiera projektantów – konkurs dla młodych projektantów
Marka SEAT, mecenas 13. edycji Fashion Week Poland, wspiera polską modę oraz młodych twórców. 6 października rozpocznie się zakrojony na szeroką skalę konkurs dla młodych projektantów. Jego organizatorami są marka SEAT oraz Fashion Week Poland.
Na potrzeby konkursu została stworzona strona: www.konkurs.fashionweek.pl
Głosy oddawać będą zarówno internauci,  jak i zaproszone do współpracy znane osobistości świata mody oraz mediów. Wśród nich znajdą się Ada Fijał, Agnieszka Popielewicz, Daniel Wieleba, Małgorzata Czudak oraz Ireneusz Górski.
Nagrodą główną jest pełne wsparcie Organizatorów w przygotowaniu i odszyciu kolekcji zwycięzcy. Zaprezentowana ona zostanie podczas pokazu specjalnego na wybiegu Designer Avenue. Współpraca ze zwycięzcą będzie kontynuowana również po zakończeniu 13. edycji Fashion Week Poland.

To pierwszy przykład tak szerokiej współpracy marki motoryzacyjnej z najważniejszym modowym wydarzeniem w Polsce. SEAT posiada bogatą gamę samochodów będących doskonałym połączeniem najnowszej technologii i hiszpańskiego charakteru. Założona ponad 60 lat temu marka przeszła ewolucję pełną wyzwań i sukcesów – od przodującego producenta aut rodzinnych w Hiszpanii, aż do jednego z liderów w dziedzinie produkcji najbardziej dynamicznych i sportowych samochodów na świecie. Misja SEAT to TECHNOLOGY TO ENJOY – w sercu tej idei kryje się dynamiczny design SEAT-a i wyjątkowa dbałość o każdy wizualny szczegół niepowtarzalnego auta.

Mecenas – SEAT
Partner Strategiczny – MIASTO ŁÓDŹ
Organizator: Moda Forte
Partner Główny: TVN
Sponsorzy: Carlo Rossi, Etap Sofa, Luxe de Paris, DubleeTree by Hilton, Klub Wytwórnia, Gatta
Patroni Medialni: Wirtualna Polska, Radio ESKA
Partnerzy: Mentalway

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ