Wednesday, July 17, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Fashion Week – Piątek

Fashion Week – Piątek

W ostatnie dni października Łódź ponownie stała się polską stolicą mody. Prezentujemy najciekawsze propozycje piątkowego Fashion Week Poland.

Fashion Week Poland - Piątek, fot. Łukasz Szeląg

Fashion Week Poland - Piątek, fot. Łukasz Szeląg

W ostatnie dni października Łódź ponownie stała się polską stolicą mody. Prezentujemy najciekawsze propozycje piątkowego Fashion Week Poland.

Fashion Week Poland - Piątek, fot. Łukasz Szeląg

Fashion Week Poland - Piątek, fot. Łukasz Szeląg

Piotr Drzał – Absolwent ASP w Łodzi i laureat wielu konkursów – zaprezentował kolekcję, która charakteryzowała się miękką i luźną sylwetką. Zastosowanie tkanin nowej generacji jak oddychające nylony, czy różnego rodzaju mieszanki, nadały nowego charakteru sylwetkom. Zaprezentowane formy były luźniejsze, bardziej swobodne, oddychające i fruwające.

Na kolejny pokaz brakło miejsca dla wszystkich gości. Mowa o pokazie duetu BOHOBOCO, który po raz kolejny pokazał swoją wypracowaną pozycję na polskim rynku. Wiosna-lato 2012 to według projektantów epoka kolonialna z akcentami stylu boyfriend i miejskiej wygody. Duet inspiracje zamknął w nowoczesnych formach i krojach, które były tłem dla delikatnych muślinów, jedwabi i misternych koronek. Przełamaniem luksusowych tkanin były bawełniane batysty i dzianiny o dziwnych splotach. Zaprezentowana kolekcja składa się z wielu różnych sylwetek, od długości maksi do ultra mini, zachowując przy tym bardzo kobiecy charakter. Całość była uzupełniona limitowaną serią biżuterii oraz obuwiem BohoLoft.

Na zakończenie dnia odbył się jubileuszowy pokaz MMC Studio Design, duetu który w tym roku obchodzi 15-lecie pracy. Pokaz otworzyła modelka z białymi balonami, a następnie w trzech częściach (dzień, wieczór i noc) pokazano najnowszą kolekcję. Kolorystyka nawiązywała do pierwszej kolekcji marki, którą charakteryzowały najlepsze tkaniny, błysk cekinów i skóry naturalne. W finałowej kreacji na wybiegu pojawiła się przyjaciółka duetu – Joanna Horodyńska, która zebrała ogromne brawa i owacje.

Konrad Fado

Oceń artykuł
3 komentarze
  • kate 2 listopada, 2011

    pokaz MMC otworzyła Kasia Sokołowska, choreograf pokazu, a nie modelka! 🙂

  • jarosław 2 listopada, 2011

    a o piątku to już nikt nie pamięta ?

  • jarosław 2 listopada, 2011

    czwartku, znaczy się 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ