Friday, June 21, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Fashion Week – Niedziela

Fashion Week – Niedziela

Niedziela z Fashion Week upłynęła pod znakiem marki Blessus, kreacji Łucji Wojtali i Natali Jaroszewskiej oraz finałowego pokazu Dawida Tomaszewskiego.

Fashion Week Poland - Niedziela, fot. Łukasz Szeląg

Fashion Week Poland - Niedziela, fot. Łukasz Szeląg

Niedziela z Fashion Week upłynęła pod znakiem marki Blessus, kreacji Natali Jaroszewskiej i Łucji Wojtali oraz finałowego pokazu Dawida Tomaszewskiego.

Fashion Week Poland - Niedziela, fot. Łukasz Szeląg

Fashion Week Poland - Niedziela, fot. Łukasz Szeląg

Projektanci marki Blessus – Marta Matuszewska i Michael Hekmat- pokazali kolekcję „Navaho”, której inspiracją była kultura indiańska oraz klimat dalekiej Arizony, stąd intensywna kolorystyka i wzorzyste desenie. Najważniejszym elementem każdej sylwetki jest ukryty zamek błyskawiczny, dzięki czemu sukienka do pracy może szybko zmienić się w wieczorową suknię.

Linię unikatowych dzianin, w której każdy żakard został specjalnie zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości przędzy zaprezentowała Łucja Wojtala. Kolekcja inspirowana inspirowana jest geometrycznymi kształtami z estetyki ludów pierwotnych Ameryki Północnej i Południowej, Turcji, Indii oraz Afryki. Połączenie elementów kultur z całego świata dało mieszankę, która można nazwać „globalnym pierwotnym folkiem w nowoczesnym wydaniu”

Namiot – gdzie odbywały się pokazy – zaczął pękać w szwach podczas dwóch ostatnich pokazów. Natalia Jaroszewska, absolwentka ASP w Łodzi, która projektuje od 2001 roku pokazała 200% kobiecości. W najnowszej kolekcji widać konsekwentne stawianie kobiety na pierwszym miejscu. Obojętnie czy modelka ubrana jest w zwiewną, romantyczną kreację, czy obcisły kostium, zawsze wygląda elegancko i z klasą. Jaroszewska po raz kolejny udowodniła, jak ważna, obok samego projektu, jest wysoka jakość tkanin, precyzja wykończenia i dbałość o najmniejszy detal.

Totalnemu zauroczeniu poddała się publiczność podczas ostatniego finałowego pokazu Fashion Week Poland – Dawida Tomaszewskiego. Główna inspiracją najnowszej kolekcji pt. VANITAS FLOWERS było malarstwo XVII wieku i obecność w nim tematyki przemijania. Transparentne wzory kwiatowe w kolekcji to alegoria witalności, ale jednocześnie śmiertelności gdyż tak właśnie projektant postrzega śmierć – jako pozytywną część życia. Do uszycia kolekcji Dawid użył najlepszych jakościowo tkanin oraz drogich kamieni. Zaprezentowane show bardzo przypominało  dawne pokazy Alexandra McQueena, ale bez wątpienia był to jeden z najlepszych pokazów całej edycji Fashion Week Poland.

Konrad Fado

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ