Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Farby do włosów – poznaj ich najważniejsze rodzaje

Farby do włosów – poznaj ich najważniejsze rodzaje

Marzy ci się zmiana? Pobaw się kolorem

Farby do włosów

Farby do włosów pozwalają na kolorystyczne eksperymenty / fot. Pexels - Pixabay

Na pewnym etapie życia większość z nas sięga po farby do włosów, by poprawić ich wygląd, zmienić wizerunek, czy zabawić się niespotykanym kolorem. Zanim wybierzemy odpowiednią farbę, warto dowiedzieć się, spośród jakich produktów możemy wybierać. Oto podstawowe rodzaje farb do włosów

 

Trwałe farby do włosów – dla długiego zachowania koloru

To jedne z ulubionych farb do włosów wielu kobiet i mężczyzn. Swoją trwałość zawdzięczają specjalnie skomponowanym składnikom chemicznym, które przenikają w strukturę włosa, na stałe zmieniając jego kolor. Z czasem mogą tracić swoją intensywność, ale nie zmywają się. Ponieważ włosy nieustannie rosną, konieczna jest co jakiś czas powtórna koloryzacja, pokrywająca odrosty, by uzyskać jednorodny kolor włosów. Do tego rodzaju farb należą również rozjaśniacze. Farby do włosów tego typu najlepiej pokrywają siwiznę, całkowicie ją niwelując, co jest wygodnym rozwiązaniem na długi czas. Farbami trwałymi można wykonywać koloryzację w domu lub w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Półtrwałe farby do włosów – do eksperymentowania z kolorem

Działanie tego typu farb jest odmienne od produktów trwałych. Tu składniki farbujące nie wnikają głęboko w strukturę włosa, ale tworzą wokół niego swoistą otoczkę, wpływając w ten sposób na kolor włosów. Dzięki temu możliwa jest zmiana odcienia włosów na pewien czas. Półtrwałe farby pokrywają siwiznę, jednak z mniejszą intensywnością niż ich trwałe odpowiedniki. Trzeba pamiętać, że wraz z każdym myciem kolor zmywa się, ale pozostaje na włosach nawet do ponad dwudziestu myć. Takie półtrwałe farby do włosów oddziałują na nie delikatniej, nie wpływając tak intensywnie na ich kondycję, jak farby trwałe. Często produkty te są uzupełnione składnikami pielęgnującymi, które wspierają włosy, by pozostały w jak najlepszej formie.

Farby zmywalne  – nawet na jeden wieczór

To farby, które najmniej wpływają na kondycję włosów. Nie wynikają w ich strukturę i są rozpuszczalne w wodzie. Mogą być dzięki temu wykorzystywane do eksperymentowania z kolorem włosów. Takie farby możemy kupić w klasycznych kolorach, ale także w różu, błękicie, fiolecie czy czerwieni. Łatwość ich zmycia umożliwia tworzenie ciekawych koloryzacji bez obaw o ewentualne niezadowalające efekty uzyskanego koloru. To świetny sposób na rozpoczęcie przygody z koloryzacją i poszukiwanie własnego stylu.

Wybierając rodzaj farby mamy więc różne możliwości, dzięki czemu możemy uzyskać efekt, jakiego pragniemy i kreować własne pomysły stylizacyjne.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ