Friday, May 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Farbowanie włosów

Farbowanie włosów

Jesień to najlepszy sezon na zabiegi fryzjerskie. W okresie wakacji kolor włosów może zmatowieć i wyblaknąć pod wpływem słońca czy kąpieli w słonym morzu.

Jesień to najlepszy sezon na zabiegi fryzjerskie. W okresie wakacji kolor włosów może zmatowieć i wyblaknąć pod wpływem słońca czy kąpieli w słonym morzu. Stylista w salonie jest w stanie przy pomocy kosmetyków profesjonalnych zregenerować włosy i przywrócić im dawny kolor i blask.

Matrix (r)

Dobry fryzjer posiada wiedzę z zakresu doboru kosmetyków profesjonalnych, odpowiedniego mieszania farb i łączenia odcieni, dzięki czemu uzyskuje dokładnie taki kolor włosów, jaki wymarzyła sobie klientka. / fot. fotolia

Oto 5 powodów, dla których warto oddać włosy w ręce eksperta:

Wizyta w profesjonalnym salonie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają doświadczenia w koloryzacji włosów i obawiają się efektu końcowego. Dobry fryzjer posiada wiedzę z zakresu doboru kosmetyków profesjonalnych, odpowiedniego mieszania farb i łączenia odcieni, dzięki czemu uzyskuje dokładnie taki kolor włosów, jaki wymarzyła sobie klientka. Unika przy tym niechcianych odcień żółci czy zieleni w przypadku blondu i niebieskości w przypadku czarnej farby, które często zdarzają się mało doświadczonym osobom decydującym się na koloryzację w domu.

Kobiety, które nie mają wprawy w samodzielnym farbowaniu, mogą nie być w stanie równomiernie rozprowadzić produktu na włosach. Efektem bywa widoczna różnica między kolorem włosów u nasady a ich końcówkami. Może być też tak, że uzyskamy kilka odcieni na głowie. Aby tego uniknąć, warto udać się do salonu fryzjerskiego. Profesjonalne produkty, takie jak kosmetyki Matrix, są też znacznie trwalsze niż kupione w drogerii.

To, że dany kolor dobrze wygląda na opakowaniu, niekoniecznie oznacza, że będzie pasował do typu urody danej kobiety. Wykwalifikowany fryzjer jest w stanie dobrać odcień dokładnie dopasowany do koloru oczu, kształtu twarzy i osobowości klientki. Dzięki temu może podkreślić jej zalety i zamaskować lub odwrócić uwagę od mankamentów i niedoskonałości.

Wiele kobiet chce radykalnie zmienić kolor fryzury. Efektem tego bywają domowe próby przyciemniania lub rozjaśniania włosów. Zwłaszcza ten drugi zabieg wykonywany nieprofesjonalnie może przynieść opłakane efekty. Przeprowadzany w sposób nieumiejętny może bardzo zniszczyć włosy. Lepiej w takiej sytuacji oddać się w ręce specjalisty.

Po zakończonym zabiegu fryzjer udziela klientkom porad dotyczących pielęgnacji włosów, a także może zarekomendować kosmetyki profesjonalne, które zna i z których sam korzysta.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ