Thursday, July 18, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Farbowanie bez tajemnic

Farbowanie bez tajemnic

Farbowanie włosów to zabieg, na jaki w dzisiejszych czasach może pozwolić sobie niemal każda kobieta. Chętnie też korzystamy z takiej możliwości. Farbujemy włosy w salonach fryzjerskich, ale także samodzielnie w domu, aby było tanio i

Farbowanie bez tajemnic

Farbowanie bez tajemnic / fot. fotolia

Farbowanie włosów to zabieg, na jaki w dzisiejszych czasach może pozwolić sobie niemal każda kobieta. Chętnie też korzystamy z takiej możliwości. Farbujemy włosy w salonach fryzjerskich, ale także samodzielnie w domu, aby było tanio i szybko.

Farby do domowej koloryzacji są bardzo proste w sposobie użycia. Należy przeczytać dokładnie i stosować się do instrukcji na opakowaniu, nie przedłużać ani nie skracać zalecanego czasu zabiegu i są duże szanse na powodzenie i nowy kolor na głowie. Zanim jednak dokonamy koloryzacji, należy wybrać farbę odpowiednią do naszego rodzaju włosów, pamiętając, że każda farba do włosów w jakiś sposób narusza strukturę włosa. Farb jest tak dużo, że decyzja nie jest łatwa. Dlatego warto zastanowić się co chcemy osiągnąć. Czy zależy nam na ukryciu siwych włosów, czy może tylko na chwilę chcemy zaszaleć z kolorem?

FARBY DO WŁOSÓW BEZ AMONIAKU

Jeśli zależy nam na krótkotrwałych albo częstych zmianach koloru, najlepiej wybrać szamponetki. Są to farby do włosów bez amoniaku, które zapewniają zmianę koloru na krótko, najczęściej do kilku myć. Zaletą tego rodzaju farb jest to, że pigmenty nie wnikają do środka włosa, tylko oblepiają go na zewnątrz i kolor zmyje się już nawet po jednym myciu włosów. Można także rozjaśnić lub przyciemnić włosy o ton lub dwa za pomocą półtrwałych farb do domowej koloryzacji, które także nie zawierają amoniaku, albo zawierają go bardzo mało. Farby takie trzymają się na włosach na ogół długo, nie są trudne w użyciu, jednak mogą farbować nierównomiernie włosy siwe, albo uprzednio farbowane. W takich przypadkach lepiej konsultować wybór farby z fryzjerem.

TRWAŁE FARBY DO WŁOSÓW

Zawierają amoniak albo wodę utlenioną, a pigment koloryzujący wnika w głąb włosa, dzięki czemu są bardzo trwałe i nie zmywają się. Takie farby pozwalają na diametralną zmianę koloru włosów, nawet z ciemnych na jasny blond, a nie tylko o ton lub dwa. Wadą tego rodzaju koloryzacji są odrosty, które trzeba uzupełniać, by włosy nie wyglądały niechlujnie.

FARBY ZIOŁOWE

Osoby, które mają zniszczone i osłabione włosy, także nie muszą rezygnować z koloryzacji. Mogą wybrać ziołowe preparaty, które nie zawierają ani amoniaku, ani wody utlenionej. Farba pozwala na pogłębienie lub rozjaśnienie włosów o ton i utrzymuje się na włosach do 6-8 myć.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • estared.net 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Information here to that Topic: miastokobiet.pl/farbowanie-bez-tajemnic/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ