Sunday, April 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Fakty i mity o depilacji laserowej

Fakty i mity o depilacji laserowej

Wokół zabiegu depilacji laserowej powstało wiele mitów. Obalamy mity i przedstawiamy fakty.

depilacja laserowa

fot. materiał prasowy

Wokół zabiegu depilacji laserowej powstało wiele mitów. Prawdopodobnie jest to związane z ciągle rosnącą popularnością nowoczesnej metody skutecznego i trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Specjaliści prestiżowego gabinetu kosmetycznego J’ADORE INSTYTUT z Krakowa, w którym można wykonać depilację laserową postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości klientów.

depilacja laserowa

fot. shutterstock

Główne mity dotyczące depilacji laserowej

Depilacja laserowa kojarzy się wielu paniom z silną ingerencją w ciało. Nie jest to prawdą. Laser diodowy (np. Soprano XL) emituje wyspecjalizowaną wiązkę światła, która niszczy wyłącznie sam włos i nie dotyka sąsiadujących z nim tkanek. Profesjonalne urządzenia przed pojawieniem się na rynku były badane przez wiele lat i przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa. Posiadają niezbędne certyfikaty i również w środowisku medycznym są uznawane za w pełni bezpieczne. Warto dodać, że laser jest coraz częściej stosowany w każdej dziedzinie medycyny, nie tylko w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Kolejnym mitem jest bolesność. Jeszcze kilka lat temu depilacja laserowa była rzeczywiście dość nieprzyjemnym zabiegiem. W dzisiejszych czasach mamy tak zaawansowane urządzenia, które nie tylko umożliwiają precyzyjny dobór mocy do danego przypadku, co skutecznie ogranicza dyskomfort, ale również posiadają specjalne końcówki chłodzące. Dzięki temu zabieg jest prawie bezbolesny.

Trzecim równie często spotykanym mitem jest przeświadczenie, że zabieg można wykonywać wyłącznie w zimie. Najprawdopodobniej podłożem powstania tej opinii jest fakt, że przez kilkanaście dni przed zabiegiem i po zabiegu należy unikać kontaktu ze słońcem. W przypadku depilacji pach lub strefy bikini problem z wyborem odpowiedniej pory roku w zasadzie nie istnieje. Depilując np. łydki lub ramiona, trzeba się liczyć, z tym że w miesiącach letnich musimy przez pewien okres unikać wystawiania na słońce poddanej zabiegowi części skóry. Można jednak zastosować kremy z filtrami oraz ochronną odzież.

Fakty dotyczące depilacji laserowej

Głównym faktem jest skuteczność i trwałość. Gładka i pozbawiona owłosienia skóra to rzeczywisty efekt zabiegu, który będzie się utrzymywał aż do końca życia. Porównując sposób działania depilacji laserowej z innymi metodami usuwania owłosienia, widzimy znaczną różnicę. Laser niszczy cały włos, wraz z cebulką, a np. golarka elektryczna lub maszynka jednorazowa usuwa tylko tę część włosa, która wystaje ponad powierzchnię skóry.

depilacja laserowa

fot. materiał prasowy

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na całkowite zapomnienie o tym, czym jest zbędne owłosienie. Zabieg w dzisiejszych czasach prawie bezbolesny i o wiele tańszy niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Dlaczego by z niego nie skorzystać?

Oceń artykuł
2 komentarze
  • karolina 28 stycznia, 2019

    Jeżeli chcecie się zrelaksować lub poddać zabiegom upiększającym to zapraszam do https://agatelier.pl/

  • Monika 9 lutego, 2019

    Dobrze napisane!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ