Wednesday, April 24, 2024
Home / Kultura  / Fair Weather Friends

Fair Weather Friends

Czy muzyka w pokoleniu YouTube może nas jeszcze zaskoczyć? Przedstawiamy Fair Weather Friends

Fair Weather Friends

Fair Weather FriendsCzy muzyka w pokoleniu YouTube może nas jeszcze zaskoczyć?

W dobie internetu, całą wymianę twórczą przenosimy do wirtualnej  sieci i to właśnie tam znajdujemy swego odbiorcę. Przykładem takiego twórcy może być Fair Weather Friends – nowy projekt na polskiej scenie muzycznej łączący alternatywne postpunkowe brzmienie gitar z nowoczesną elektroniką i muzyką lat 80.

Mimo, że Fair Weather Friends powstało na początku roku i istnieje tylko dzięki swojemu profilowi na Facebooku, regularnie koncertuje, a liczba fanów stale rośnie. Cenią Fair Weather Friends za magiczny set i świetne kompozycje. Na koncercie otwartym na ul. Mariackiej w Katowicach 16 września największym zainteresowaniem cieszyły się utwory, w których wykorzystano sample Banaszak. Z całą odpowiedzialnością tego, co piszę mogę je uznać za genialne. To bardzo świeże podejście do tworzenia muzyki.

Zespół ten tworzy trójka młodych chłopaków ze Śląska: Mateusz Zegan (gitara elektryczna, klawisze, elektronika, sample), Paweł Cyz (gitara basowa, klawisze) oraz Maciek Bywalec (perkusja, pady perkusyjne). Przy najnowszym utworze „Sexual Harassment Astronaut” współpracują z wokalistą i songwriterem Lemanem Acoustic, którego dobrze znają uczestnicy OFF Festiwalu. Możemy się o tym przekonać już 15 października w Krakowie na ul. Floriańskiej 15 w klubie „Łódź Kaliska” o godz. 19.00.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ