Wednesday, April 17, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Faceci z Miasta Kobiet

Faceci z Miasta Kobiet

Poznajcie kto stoi za miastokobietowym babińcem

Józek / fot. P. Puszczewicz

Myli się ten, kto myśli, że w Mieście Kobiet mieszkają wyłącznie panie. Rzadko widzicie ich na naszych kanałach: Facebooku czy Instagramie, ale oni istnieją. Naprawdę.
Dzień Mężczyzny to doskonały pretekst, aby pochwalić się naszymi cichymi bohaterami dnia codziennego. Przedstawiamy sylwetki tylko kilku facetów, na których zawsze możemy liczyć. Są z nami, kiedy po 2 km w biegu Kraków Business Run opadamy z sił. Pomagają, kiedy Photoshop odmawia współpracy. Biegną na pomoc, kiedy czort_wie_ jaki wyskakuje w rogu ekranu i infekuje wszelkie systemy. Życzą nam miłego dnia, kiedy toniemy w otchłani maili. Dokarmiają, kiedy widzą, że wyglądamy mizernie

Dzień Mężczyzn redakcji Miasta Kobiet

Dzień Mężczyzn redakcji Miasta Kobiet

Andrzej Politowicz
Zastanawiacie się, kim jest mąż Małopolanki Roku 2016? To Andrzej Politowicz – człowiek orkiestra – zastępca redaktor naczelnej. Stoik i pozytywista. Na każdą naszą zachciankę odpowiada tylko „spoko, luz” i od razu przechodzi do działania. Dziennikarz, redaktor, fotograf, ilustrator, sekretarz, szef dystrybucji i zaopatrzenia. Czasem pomarudzi, że coś mu się nie podoba, ale zwykle wtedy ma rację.

Andrzej Polotowicz / fot. A. Politowicz

Andrzej Polotowicz / fot. A. Politowicz

Józek
jego historia mogłaby stać gotowym scenariuszem polskiej komedii romantycznej. I nie chodzi o to, że jest kiepska. Józek był z nami od zawsze. Kiedy wszyscy przychodzą i odchodzą, on trwa w niezmienionym kształcie i kondycji. Jest z nami w najtrudniejszych momentach – gdy szukamy natchnienia. Jego głębokie spojrzenie pobudza lepiej niż kubek kawy. Od wielu lat krąży legenda, że obraz przedstawia jego autora, który znalazł się w tym plebiscycie. My, rzetelne źródło informacji, pogłoski nie potwierdzamy.

Józek / fot. P. Puszczewicz

Józek / fot. P. Puszczewicz


Pan Listonosz

to prawdopodobnie jedyny facet w Polsce Południowej, który dostarcza wyłącznie dobre wiadomości. Kultura osobista i pogoda ducha to jakby nie powiedzieć o nim nic. W jego towarzystwie kobieta czuje się jak dama. Pan listonosz raczy nas dobrym słowem, daje nadzieję na lepsze jutro („kiedyś znów zakwitną białe bzy – nie martwcie się dziewczyny, wiosna przyjdzie”) i zawsze ma przy sobie jakiś żart okolicznościowy.

Kevin Costner jako listonosz. Kadr z filmu „Wysłannik przyszłości”, reż. K. Costner

Kevin Costner jako listonosz. Kadr z filmu „Wysłannik przyszłości”, reż. K. Costner


Maciej Dziadyk

nasz rysownik i karmiciel. Przynosi nam rzeczy, o których filozofom się nawet nie śniło. Oprócz sprośnych rysunków (całorocznie), w porze letniej dostajemy od niego bukiety aktinidii, a zimowej – pierniczki w fallicznych kształtach. Mało mówi, ale przecież czyny wyrażają więcej.

rys. M. Dziadyk

rys. M. Dziadyk


Pan Wojtek&Pan Karol

Męski duet z Metaformy / fot. A. Karasińska

Męski duet z Metaformy / fot. A. Karasińska

para chodzącego testosteronu. Niezastąpiona pomoc przy organizacji spotkań Klubu Miasta Kobiet. Żadne słowa nie zilustrują tego duetu lepiej niż piosenka:

Źródło: YouTube/Fodra Ruda


Pan Sławek

Awaria. Brak dostępu. Błąd. Na te wszystkie problemy, jedno rozwiązanie: pan Sławek, informatyk. Pomoże, naprawi a przy tym nie spojrzy na ciebie jak na „głupią dzikuskę”. To rzadkość w świecie IT i my to doceniamy.

Pan Sławek. Wizualizacja. / fot. Fotolia

Pan Sławek. Wizualizacja. / fot. Fotolia

Drodzy Mężczyźni! Wiemy, że jest Was dużo więcej. Ze względu na formę obranego gatunku dziennikarskiego, nie mogłyśmy wymienić Was tu wszystkich. Dziękujemy, że jesteście facetami. Wszystkiego dobrego w Dniu Mężczyzn <3

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ