Thursday, July 18, 2024
Home / Ludzie  / Doceniani na świecie, uwielbiani w Polsce. Faceci 2018 roku

Doceniani na świecie, uwielbiani w Polsce. Faceci 2018 roku

Rok 2018 przeszedł do historii, ale oni nie

faceci 2018

Faceci 2018: Dawid Podsiadło / fot. J. Kołodziejski, Andrzej Bargiel / fot. Marks MAnuals/Flickr.com, Kamil Nożyński / fot. HBO

Muzycy, sportowcy, aktorzy. Rok 2018 przechodzi do historii, ale oni z pewnością nie. Oto subiektywny ranking facetów, którymi osiągnięciami i karierami żyliśmy przez ostatnie dwanaście miesięcy. Zgadzacie się z naszym wyborem?

Dawid Podsiadło 

W 2018 król polskiego popu nie tylko wydał nową płytę, ale objechał pół Polski w ramach trasy koncertowej promującej „Małomiasteczkowy”. Jak podaje serwis Cojestgrane24: „Wystąpił m.in. dwukrotnie w Hali Stulecia we Wrocławiu, trzykrotnie w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich, czterokrotnie na warszawskim Torwarze. W sumie to około stu tysięcy biletów”. To całkiem sporo, prawda?
2018 rok był w ogóle dobrym czasem dla polskich muzyków. Po długoletniej przerwie do tzw. mainstremu powrócił Sławek Uniatowski, Krzysztof Zalewski rozhulał „Męskie granie”, a Paweł Domagała wbił się do naszych głów przebojem „Weź nie pytaj”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

link do preorderu w bio. @empikcom

Post udostępniony przez Dawid Podsiadło (@dylanwishop)

Kamil Nożyński

Powiedzieć, że wziął się znikąd, to jakby nie powiedzieć o nim nic. Wybór aktora-amatora, jak sądzę, obsadzonego po warunkach, w głośnej produkcji HBO „Ślepnąc od świateł”, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zanim Nożyński stał się serialowym Kubą – dealerem gwiazd, był i jest… raperem, znanym pod pseudonimem Saful z Dixon37. Naturszczykowi w typie urody Daniela Craiga lub Andrzeja Chyry wróżymy dalsze pasmo sukcesów. Ptaszki ćwierkają, że niedługo zobaczymy go w międzynarodowej produkcji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ktoś oprócz mnie również nie robi na koniec 2018 żadnych podsumowań ani postanowień? Fot: HBO Jacek Piątek #stary2018 #nowy2019 #2018 #2019

Post udostępniony przez Kamil Nożyński „Saful” (@teraz_saful)

Rafał Zawierucha

O Rafale Zawierusze zrobiło się głośno w sierpniu 2018, kiedy ogłoszono obsadę do nowego filmu Quentina Tarantino. Dotychczas znany głownie z epizodów, aktor pochodzący z Kielc wywalczył sobie angaż w Once upon a time in Hollywood, w którym wystąpi w roli Romana Polańskiego u boku Brada Pitta, Leonardo DiCaprio i Margot Robbie. Jednorazowy łut szczęścia? Wcale nie. Wkrótce zobaczymy go w jednej z głównych ról, radzieckiego naukowca, w amerykańskim filmie The Soviet Sleep Experiment. Skromność, znajomość języków obcych, piekielna pracowitość i „entuzjazm wiecznego chłopca” – jak napisał o nim Łukasz Maciejewski, wystarczą, żeby odnieść międzynarodową karierę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

That was a dream to be here!!!! Big dream just happened !!!! Working with that Director it s really an honor I am so proud to be a part of Quentin Tarantino’s familly. Thank you! Balls to the wall #dziekuje #lovemyjob #me #quentintarantino #onceuponatimeinhollywood #romanpolanski #hollywood ??????????✈️? #losangeles #actor #lifeisbeautiful #experience #challengeaccepted #quentintarantino @tarantino_news @quentintaranitno

Post udostępniony przez Rafał Zawierucha (@rafal_zawierucha)

Polscy Siatkarze

Chociaż Polacy nadal uparcie twierdzą, że naszym sportem narodowym jest piłka nożna, to prawda jest taka, że to na tle innych dyscyplin polscy sportowcy odnoszą spektakularne sukcesy. Największym w 2018 roku jest zwycięstwo lekkoatletów i siatkarzy. Przypominamy. Polska reprezentacja tych drugich, podczas mistrzostw świata w Bułgarii i Włoszech obroniła tytuł sprzed czterech lat i ponownie sięgnęła po miano najlepszego siatkarskiego zespołu globu. Nie zapominamy o Andrzeju Bargielu, który jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z wierzchołka K2 i o Kamilu Stochu – najlepszym z najlepszych w skokach narciarskich.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

MAMY PÓŁFINAŁ. BRAWO PANOWIE JESTEŚCIE NIESAMOWICI??#reprezentacja #reprezentacjasiatkarzy #reprezentacjapolski #mamyto #półfinał #siatka #siatkarskiemś #gopoland?? #trzymamykciuki✊ #razempomedal #razempomarzenia #pasjonacisiatki #kibicujemynaszym #polskabialoczerwoni????❤️??

Post udostępniony przez We love sport! (@_sport_fans_2410)

Poczytaj o Kobietach, które rządziły naszą wyobraźnią w 2018.

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ