Sunday, May 9, 2021
Home / Ludzie  / Doceniani na świecie, uwielbiani w Polsce. Faceci 2018 roku

Doceniani na świecie, uwielbiani w Polsce. Faceci 2018 roku

Rok 2018 przeszedł do historii, ale oni nie

faceci 2018

Faceci 2018: Dawid Podsiadło / fot. J. Kołodziejski, Andrzej Bargiel / fot. Marks MAnuals/Flickr.com, Kamil Nożyński / fot. HBO

Muzycy, sportowcy, aktorzy. Rok 2018 przechodzi do historii, ale oni z pewnością nie. Oto subiektywny ranking facetów, którymi osiągnięciami i karierami żyliśmy przez ostatnie dwanaście miesięcy. Zgadzacie się z naszym wyborem?

Dawid Podsiadło 

W 2018 król polskiego popu nie tylko wydał nową płytę, ale objechał pół Polski w ramach trasy koncertowej promującej „Małomiasteczkowy”. Jak podaje serwis Cojestgrane24: „Wystąpił m.in. dwukrotnie w Hali Stulecia we Wrocławiu, trzykrotnie w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich, czterokrotnie na warszawskim Torwarze. W sumie to około stu tysięcy biletów”. To całkiem sporo, prawda?
2018 rok był w ogóle dobrym czasem dla polskich muzyków. Po długoletniej przerwie do tzw. mainstremu powrócił Sławek Uniatowski, Krzysztof Zalewski rozhulał „Męskie granie”, a Paweł Domagała wbił się do naszych głów przebojem „Weź nie pytaj”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

link do preorderu w bio. @empikcom

Post udostępniony przez Dawid Podsiadło (@dylanwishop)

Kamil Nożyński

Powiedzieć, że wziął się znikąd, to jakby nie powiedzieć o nim nic. Wybór aktora-amatora, jak sądzę, obsadzonego po warunkach, w głośnej produkcji HBO „Ślepnąc od świateł”, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zanim Nożyński stał się serialowym Kubą – dealerem gwiazd, był i jest… raperem, znanym pod pseudonimem Saful z Dixon37. Naturszczykowi w typie urody Daniela Craiga lub Andrzeja Chyry wróżymy dalsze pasmo sukcesów. Ptaszki ćwierkają, że niedługo zobaczymy go w międzynarodowej produkcji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ktoś oprócz mnie również nie robi na koniec 2018 żadnych podsumowań ani postanowień? Fot: HBO Jacek Piątek #stary2018 #nowy2019 #2018 #2019

Post udostępniony przez Kamil Nożyński „Saful” (@teraz_saful)

Rafał Zawierucha

O Rafale Zawierusze zrobiło się głośno w sierpniu 2018, kiedy ogłoszono obsadę do nowego filmu Quentina Tarantino. Dotychczas znany głownie z epizodów, aktor pochodzący z Kielc wywalczył sobie angaż w Once upon a time in Hollywood, w którym wystąpi w roli Romana Polańskiego u boku Brada Pitta, Leonardo DiCaprio i Margot Robbie. Jednorazowy łut szczęścia? Wcale nie. Wkrótce zobaczymy go w jednej z głównych ról, radzieckiego naukowca, w amerykańskim filmie The Soviet Sleep Experiment. Skromność, znajomość języków obcych, piekielna pracowitość i „entuzjazm wiecznego chłopca” – jak napisał o nim Łukasz Maciejewski, wystarczą, żeby odnieść międzynarodową karierę.

Polscy Siatkarze

Chociaż Polacy nadal uparcie twierdzą, że naszym sportem narodowym jest piłka nożna, to prawda jest taka, że to na tle innych dyscyplin polscy sportowcy odnoszą spektakularne sukcesy. Największym w 2018 roku jest zwycięstwo lekkoatletów i siatkarzy. Przypominamy. Polska reprezentacja tych drugich, podczas mistrzostw świata w Bułgarii i Włoszech obroniła tytuł sprzed czterech lat i ponownie sięgnęła po miano najlepszego siatkarskiego zespołu globu. Nie zapominamy o Andrzeju Bargielu, który jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z wierzchołka K2 i o Kamilu Stochu – najlepszym z najlepszych w skokach narciarskich.

Poczytaj o Kobietach, które rządziły naszą wyobraźnią w 2018.

Dziennikarka, która nie boi się stawiania oczywistych pytań, w nadziei na usłyszenie ciekawych odpowiedzi. Profesjonalna artystka życia. Multitaskerka. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów. Nie lubi zdrobnień i brzydkich zdjęć dołączanych do informacji prasowych.

Review overview
NO COMMENTS

POST A COMMENT

Chcę być informowany/a o odpowiedziach