Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Eyeliner dobierz kreskę do kształtu oka

Eyeliner dobierz kreskę do kształtu oka

Zastanawiasz się jak dobrać kształt kreski eyelinerem do kształtu Twojego oka? Mamy kilka cennych wskazówek

Eyeliner – dobierz kreskę do kształtu oka

Eyeliner – dobierz kreskę do kształtu oka / fot. fotolia

Zdawać by się mogło, że kreska na powiece nie jest niczym szczególnym. Ot, cieńsza lub grubsza linia narysowana eyelinerem bądź kredką tuż przy rzęsach. Tymczasem jeśli dokładnie przyjrzymy się makijażom odkryjemy, że kształt i grubość kreski mogą diametralnie odmienić kształt naszego oka, a co za tym idzie – naszą twarz.

Eyeliner – dobierz kreskę do kształtu oka

Eyeliner – dobierz kreskę do kształtu oka / fot. fotolia

Wymarzony kształt

Przyjęło się, że najatrakcyjniejsze i najbardziej pożądane przez wszystkie kobiety są oczy w kształcie migdałów. Niestety, nie każda z nas może się nimi pochwalić. Mamy oczy zbyt okrągłe, zbyt wąskie czy też zbyt głęboko osadzone. Całe szczęście w obecnych czasach nie jesteśmy bezradne i niedoskonałości Matki Natury możemy skorygować umiejętnie wykonanym makijażem.

Zbyt okrągłe oczy

Okrągłym oczom możemy optycznie nadać kształt migdała, rysując kreskę w taki sposób, aby zaczynała się ona w połowie oka, a następnie wychodziła na zewnątrz, poza linię rzęs. Ważne także, aby na środku powieki była ona niezwykle cieniutka i stopniowo robiła się coraz grubsza. Dzięki temu uzyskamy efekt poszerzenia zewnętrznego kącika i „spłaszczenia” jego środkowej części.

W tego rodzaju makijażu niezwykle pomocny może się okazać na przykład eyeliner L’Oreal Blackbuster, którego grubość ułatwi narysowanie odpowiedniej kreski. Pamiętać jednak należy, że linia musi zwężać się na samym końcu oraz unosić lekko ku górze przy zewnętrznym kąciku oka (w przeciwnym razie oko stanie się „smutne”). Efekt wzmocnić może także odrobina ciemniejszego roztartego cienia do powiek.

Zbyt wąskie oczy

W tym przypadku konieczne jest ich zaokrąglenie. Eyeliner posłuży do nadania miękkiego łuku w środkowej części powieki. W tym celu malowanie kredki rozpoczynamy od 2/3 linii rzęs i od razu unosimy ją lekko ku górze w taki sposób, aby nad źrenicą w środkowej części powieki powstał grubszy łuk. Następnie linia biegnąca ku zewnętrznemu kącikowi oka powinna się nieco zwężać. Jeśli oko jest małe, koniecznie należy kreskę wyciągnąć odrobinę poza linię rzęs. W przypadku dużego i wąskiego oka lepiej tego unikać – zamiast zaokrąglić optycznie oko, znów je „spłaszczymy”.

Uważajmy, aby narysowana eyelinerem linia znajdująca się w środkowej części powieki nie była zbyt gruba. W przeciwnym razie uzyskamy groteskowy i nienaturalny efekt.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ