Saturday, February 24, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Festiwal Rok Kobiet  / Ewa Langer: Wymyślam bez przerwy

Ewa Langer: Wymyślam bez przerwy

Ewa Langer wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet. Na końcu tekstu zapiszesz się na wydarzenie!

Ewa Langer trzyma na barku gitarę elektryczną

Ewa Langer / fot. Katarzyna Gromada

Ewa Langer – prezeska stowarzyszenia Kobieca Transsmisja, od 2009 do 2017 organizowała i współorganizowała festiwal kobiecej twórczości Kobieca Transsmisja, basistka w zespołach PRL i Translola, od 2014 r organizuje rockowe obozy dla nastolatek Karioka Girls Rock Camp i starszych dziewczyn Lucciola Ladies Rock Camp, dzięki którym świat staje się fajniejszy

 

Skąd się wzięłaś?
Ewa Langer: Mój pradziadek by Węgrem, prababka Niemką, ale to tylko linia ojca. Przodkowie od strony mamy nie są mi nieznani – to ciekawe, bo moja mama nie wiem kim była jej babcia i skąd jej mama wzięła się w Krakowie.
Czym się zajmujesz?
Wieloma rzeczami, ale tutaj mam być ekspertką od organizowania obozów rockowych dla młodszych (11-18) i starszych dziewczyn (18-99).
Dzięki mnie powiększa się scena rockowa o dziewczyny, które grają na instrumentach takich jak gitara elektryczna, bas, perkusja, no jest więcej babskich kapel i świat staje się fajniejszy.
Najlepsza decyzja, jaką podjęłaś w życiu?
Terapia.
Jakie są twoje supermoce?
Realizuję to co wymyślę, a wymyślam bez przerwy, umiem gromadzić ludzi i ich angażować, widzę ludzkie talenty i pomagam je wydobyć na światło dzienne.
Najlepsza i najgorsza rada jaką w życiu dostałaś?
Najgorsza to: „nie rób tego bo się nie uda” – nie posłuchałam, a najlepsza – warto jest kończyć niewygodne, trudne relacje oraz żeby celebrować życie.
Kiedy jesteś sobą?
Zawsze jestem jakąś częścią siebie, czasem silną, czasem słabą, czasem smutną a czasem wesołą, czasem coś udaję żeby się lepiej poczuć, a czasem jestem spontaniczna i niczego nie udaję.
Za co siebie lubisz?
Lubię siebie za to, że potrafię naprawiać błędy.
Kiedy twój zawód zmienił twoje życie?

Ewa Langer: Nie mam zawodu, jestem amatorką w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli jeśli coś robię, robię to z pasją, a kiedy pasja znika, przestaję to robić i cały czas się uczę nowych rzeczy.

Najcenniejsza rzecz jaką posiadasz?
Chyba nie mam cennych rzeczy, z paroma pewnie by mi było smutno się rozstać. Ostatnio wiozłam rowerem piękną grafikę, którą dostałam od przyjaciółki i zgubiłam ją. Przez chwilę było mi źle, ale pomyślałam, że teraz wisi gdzieś indziej i tak widocznie ma być. Mam też 50-letniego Fendera Telecastera – piękna i cenna gitara. Zawsze myślałam, że nigdy bym się z nią nie rozstała, a teraz wiem, że już nie ma dla mnie takiego znaczenia jak kiedyś.
Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?
Ostatnio? Same komplementy od znajomych i parę gorzkich słów od syna.
Czego chciałbyś się jeszcze nauczyć?
Przewidywać przyszłość, czytać w myślach, wróżyć z tarota, a tak naprawdę to kochać na full, bez obaw że to się może źle skończyć.
Gdybyś żyła w 1918 r. to…?
Może byłabym skandalizującą artystką, w sumie w Krakowie w tamtych czasach było fajnie.
Gdybyś żyła w 2118 r. to…?
Mam coraz więcej obaw, że nie będzie już świata w 2118 r.

 Festiwal Rok Kobiet

Festiwal Rok Kobiet 2018

Festiwal Rok Kobiet 2018

Ewa Langer wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 20 października 2018 r. w Sheraton Grand Hotel. Dowiedz się więcej o Festiwalu Rok Kobiet.

Dowiedz się więcej o prelegentkach Festiwalu Rok Kobiet.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i otrzymuj informacje o Festiwalu Rok Kobiet.

Chcesz wziąć udział w największej w Krakowie imprezie mocy? Zapisz się już dzisiaj! Wstęp na Festiwal Rok Kobiet jest bezpłatny. AKTUALIZACJA: LISTA ZAMKNIĘTA.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ