Saturday, June 15, 2024
Home / Kultura  / Europa na wyciągnięcie ręki

Europa na wyciągnięcie ręki

Masz ochotę na podróż do Paryża, Rzymu czy Wenecji? Nie musi się to równać z nadszarpnięciem domowego budżetu. Zobacz jak tanio podróżować.

Europa to kontynent, na którym znajduje się najwięcej zabytków na świecie, a także legendarne miasta, jak Paryż, Rzym czy Wenecja. Jeśli masz ochotę na ich zwiedzenie, nie musi to równać się dużym wydatkom z domowego budżetu. Udane wakacje zapewnią tanie linie lotnicze oraz strony z nimi współpracujące.

Tanie loty

Tanie loty prowadzone są przez przewoźników przez cały rok, możesz dowolnie dopasować swoje wojaże do urlopu lub czasu wolnego. / fot. materiał prasowy

Dwa w jednym, czyli tanie wakacje
Zanim wyjaśni się, o co chodzi z tymi stronami, warto zacząć od omówienia podstawy urlopu, czyli podróży. Jest on możliwy niedużym kosztem dzięki liniom jak RyanAir czy WizzAir, które oferują tanie loty na terenie całej Europy. Dzięki temu można polecieć za rozsądne pieniądze z Warszawy do Madrytu, Paryża, Aten czy Oslo. Oczywiście loty takie nie odbywają się tylko ze stolicy, ale również i innych miast na terenie Polski, dlatego bez trudu znajdziesz najbardziej pasujące ci połączenie. Niewielki minus tego rozwiązania to fakt, że przewoźnicy oferujący niedrogie loty lądują najczęściej na mniejszych lotniskach, z których trzeba samodzielnie dostać się do centrum miasta. Rekompensuje to jednak nieduży koszt biletu. Ponadto warto zauważyć, że rezerwacja biletów lotniczych z dużym wyprzedzeniem (np. dwumiesięcznym) pozwoli na jeszcze tańszy ich zakup.

Co po przylocie?
O ile w mieście docelowym nie masz rodziny lub przyjaciół, u których możesz się zatrzymać, potrzebne jest miejsce do noclegu i wypoczynku. Można je zarezerwować przez internet, jednak lepszą opcją jest znalezienie witryny, która zaoferuje bilety lotnicze i od razu miejsce w hotelu. W takiej sytuacji nocleg również wyjdzie taniej niż gdyby robić to samemu. A gdy masz już pewne miejsce wypoczynku, możesz zaplanować sobie, co będziesz dalej robić. W przeciwieństwie do wycieczek zorganizowanych, tutaj masz całkowicie wolną rękę w poczynaniach, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu powłóczyć się po mieście, odwiedzić zabytki czy tez poleżeć na plaży lub wziąć udział w jakiejś odbywającej się imprezie.
W tym wypadku dobrze sprawdzić listę atrakcji, jakie oferuje dane miasto. Jeżeli chodzi o zabytki, jak muzea czy galerie, działają przez cały rok. Jeśli wybierasz się w sezonie turystycznym, sprawdź terminarz ciekawych wydarzeń, jakie się wówczas odbędą – na stronie internetowej każdego miasta powinien znajdować się ich dokładny spis. Dzięki temu masz pewność, że nie przeoczysz niczego ciekawego.

Kiedy lecieć?
Ponieważ tanie loty prowadzone są przez przewoźników przez cały rok, możesz dowolnie dopasować swoje wojaże do urlopu lub czasu wolnego. Pomyśl o wcześniejszej rezerwacji lotu, co pozwoli Ci zaoszczędzić nieco gotówki, którą następnie możesz wydać na miejscu, uatrakcyjniając swój pobyt.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ