Sunday, June 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak ochronić iPhone przed uszkodzeniami?

Jak ochronić iPhone przed uszkodzeniami?

Masz iPhone'a? Ale na pewno nie wiesz, że jego wyświetlacz możesz zabezpieczyć nie tylko folią, ale również obudową ze szkła hartowanego

etui-na-iPhone-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

iPhone charakteryzuje się wysoką jakością oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, jednak nie jest niezniszczalny. Może bowiem ulec zarysowaniu czy uszkodzeniom na skutek upadków. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem różnych praktycznych rozwiązań umożliwiających ochronę telefonu przed tymi nieszczęsnymi wypadkami. Najczęściej sięgamy po dedykowane etui na iPhone, chociaż są też inne metody zabezpieczenia smartfona przed uszkodzeniem i kosztowną naprawą

Dlaczego ochrona iPhone jest tak ważna?

iPhone 7 Plus oraz inne modele telefonów Apple to urządzenia premium, o czym świadczy m.in. ich cena. W razie uszkodzenia smartfona, nadpęknięcia obudowy czy rozlania się ekranu, czeka Cię kosztowna naprawa. O wiele lepiej jest zapobiec takiemu problemowi, stosując dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest etui iPhone 7 Plus. Dzięki temu nawet w razie upadku sprzęt będzie działać prawidłowo i nie będziesz musiał oddawać go do serwisu na kosztowną naprawę. Oprócz tego zabezpieczenia wpływają korzystnie na estetykę telefonu ‒ zachowanie go w idealnym stanie pozwoli później na uzyskanie lepszej ceny w przypadku sprzedaży.

Bez wątpienia to wyświetlacz jest najbardziej newralgicznym punktem iPhone’a, więc utrzymanie go w idealnym stanie jest bardzo ważną sprawą. Ekran jest narażony nie tylko na stłuczenie, ale również na różne zabrudzenia i zarysowania podczas codziennego użytkowania. Wpływają one negatywnie nie tylko na estetykę sprzętu, nierzadko powodując problemy z posługiwaniem się nim.

Solidna obudowa szklana czy folia ochronna?

Przy wyborze zabezpieczenia telefonu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób urządzenie jest użytkowane. W przypadku sporadycznego dzwonienia i przeglądania internetu tylko w domu i unikania kontaktu z ostrymi przedmiotami, takimi jak na przykład klucze w plecaku lub kieszeni, dobrym wyborem będzie folia ochronna. Na rynku działa wiele firm produkujących oraz sprzedających takie folie ochronne, więc bez trudu można znaleźć to podstawowe zabezpieczenie telefonu.

Jeśli jednak urządzenie jest często używane, transportowane i narażone na uszkodzenia, wówczas znacznie lepszym wyjściem będzie obudowa na iPhone ze szkła hartowanego. Szczególnie polecane są obudowy ze szkła o twardości H9, które zapewniają najlepszą ochronę przed różnymi pęknięciami, zarysowaniami i uszkodzeniami. Dobrym pomysłem jest obudowa na iPhone pochodząca od sprawdzonego producenta, który ma dobre opinie. Taka forma zabezpieczenia jest najskuteczniejsza.

Kolejną opcją jest coś pomiędzy, a mianowicie szkło hybrydowe. Łączy w sobie wytrzymałość szkła i elastyczność folii, a do tego jest względnie cienkie, co zadowoli przede wszystkim estetów.

Jednak nie skupiamy się tylko na ochronie wyświetlacza iPhone’ów, bo warto zadbać też o obudowę.

Najpopularniejsza obudowa na iPhone – etui

Możliwość spersonalizowania frontu i tyłu własnym zdjęciem, nawiązaniem do popkultury czy skomplikowanym ornamentem to tylko jedna z przyczyn, dla których obudowa na iPhone 7 jest tak chętnie i często wybierana. Do tego do dyspozycji są różne rodzaje materiałów – guma, plastik, silikon, a nawet drewno. Etui iPhone 7 można także zabezpieczyć skórzanym etui, co doda mu nutki wyrafinowania.

Jednak oprócz wyglądu i miłych doznań sensorycznych, ważna jest przede wszystkim ochrona. Każde z tych etui ją zapewnia, są bowiem wykonane z użyciem specjalnej technologii, amortyzującej wstrząsy. Co więcej, ciekawe są także etui magnetyczne i z klapką, które dodatkowo chronią wyświetlacz przed dostaniem się do środka zanieczyszczeń, które mogłyby go porysować.

Gdzie można znaleźć dobre etui na iPhone 7?

Istnieje wiele sklepów, w których oferowane są wysokiej jakości obudowy na iPhone. W praktycznie każdej miejscowości można znaleźć dobry sklep stacjonarny, a do tego mamy mnóstwo sklepów internetowych. Problemem takich miejsc jest jednak częsty brak osłon pasujących do konkretnych marek i modeli telefonów, jak np. etui iPhone 7. Z tego powodu dobrym pomysłem jest skorzystanie z ofert sklepów internetowych, takich jak na przykład Etuo.pl. W Etuo znajdziesz wiele rodzajów etui pasujących do iPhone 7 oraz innych modeli tego urządzenia. Kupno w sklepie internetowym to bardzo dobre wyjście, ponieważ w sieci możesz znaleźć bardzo wiele praktycznych osłon spełniających rygorystyczne wymagania jakościowe. Oferty takich sklepów są bardzo bogate i często obejmują również nietypowe produkty i osłony, które trudno jest znaleźć w tradycyjnych sklepach stacjonarnych, sprzedających akcesoria do telefonów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ