Monday, May 20, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Nowości na cellulit

Nowości na cellulit

Cellulit to zwyrodnienie tkanki łącznej i nierównomierne zagęszczenie triglicerydów w tkance podskórnej, na skórze widoczne jako „pomarańczowa skórka”.

Nowości na cellulit

Nowości na cellulit w Estiyo Clinique / fot. materiał prasowy

Cellulit to zwyrodnienie tkanki łącznej i nierównomierne zagęszczenie triglicerydów w tkance podskórnej, na skórze widoczne jako „pomarańczowa skórka”.

Nowości na cellulit

Nowości na cellulit w Estiyo Clinique / fot. materiał prasowy

Najczęściej zlokalizowane jest na brzuchu, udach, ramionach i pośladkach. To problem estetyczny, który dotyczy 80-90 proc. kobiet. Leczenie cellulitu stanowi jedno z wyzwań współczesnej medycyny estetycznej. Terapia powinna być poparta dietą i wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Nie jest prawdą, że cellulit dotyczy wyłącznie osób otyłych – często występuje nawet u bardzo szczupłych kobiet. W kosmetologii i medycynie w walce z tym defektem wykorzystuje się różne technologie i zabiegi, takie jak fale radiowe, endermologię, drenaż limfatyczny, mezoterapię igłową czy body wrapping. Ale co wybrać? W zależności od intensywności problemu, możliwości finansowych i czasu, jakim dysponujemy, możemy wybrać jednen lub wiele zabiegów, tworząc kompleksowe terapie.

Jednym z najnowszych urządzeń medycznych, przeznaczonych do poprawy wyglądu skóry i redukcji cellulitu, jest Reaction TM, który również wyszczupla, poprawia cyrkulację krwi i niesie ulgę obolałym mięśniom,. System oparty jest na opatentowanej technologii CORE, która polega na wykorzystaniu emisji bipolarnej energii fali radiowej o trzech różnych częstotliwościach oraz podciśnienia. Energia RF działa na kilku głębokościach skóry, powodując rozbicie komórek tłuszczowych oraz zwiększając ich metabolizm. Podciśnienie ułatwia głębszą penetrację ciepła, powoduje poprawę cyrkulacji krwi, stymuluje działanie limfy i odżywienie komórek. Działanie na różnych głębokościach skóry przywraca skórze jędrność na obszarach z problemową tkanką tłuszczową, wpływając także na jej redukcję już po pierwszym zabiegu. Idealnym uzupełnieniem tej terapii jest seria zabiegów body wrapping bandażami AROSHA. Arosha to kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne, niwelujące niedoskonałości ciała. Do walki z cellulitem polecane są bandaże zawierające kofeinę, esycynę, guaranę, wąkotkę azjatycką oraz morszczyn. Wspomagają one również drenaż i detoksykację oraz przyspieszają metabolizm, przyczyniając się do wzrostu spalania adipocytów. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów raz w tygodniu, jednakże lepsze napięcie skóry zauważalne jest zaraz po pierwszym zabiegu. Zabiegi przynoszą też odprężenie ciału i umysłowi. Preparaty nie brudzą skóry i nie wymagają zmywania.

Warto też wspomnieć o mezoterapii igłowej preparatem ALIDYA. To pierwszy na świecie, certyfikowany preparat, wykorzystywany do leczenia i profilaktyki cellulitu. Podczas iniekcji zachodzi proces chelatowania szkodliwych jonów żelaza i rozpuszczanie toksyn zmagazynowanych w tkankach. Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę tworzących macierz białek i likwidację wolnych rodników. Dzięki odkwaszeniu środowiska istoty międzykomórkowej, utrudnia też w przyszłości odkładanie się jonów żelaza. W efekcie terapia przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Co więcej, ALIDYA jako jedyny środek medyczny tworzy zaporę przed cellulitem!

Terapię powinna zawsze poprzedzać konsultacja lekarza lub kosmetologa, aby wykluczyć przeciwwskazania. Należy również pamiętać, że każdy zabieg musi być wspierany aktywnością fizyczną i właściwą dietą. Pełen sukces to efekt wielopoziomowego potraktowania problemu.

Kosmetolog – Kamila Osowska

ESTIYO CLINIQUE . PIWOWAR K. OSOWSKA SP.J ul. Lubisz 22/3, Kraków; tel. 731 600 101.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.estiyoclinique.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ