Monday, March 4, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Depilacja laserowa w Estetimed

Depilacja laserowa w Estetimed

Wpływ depilacji laserowej na jakość życia.

Estetimed

Oddaj włos, czyli o wpływie depilacji laserowej na jakość życia/ fot.Estetimed

Wpływ depilacji laserowej na jakość życia.

Estetimed

Oddaj włos, czyli o wpływie depilacji laserowej na jakość życia/ fot.Estetimed

OWŁOSIENIE W MIEJSCACH TYPOWYCH DLA MĘŻCZYZN

Szczególnie wstydliwym problemem wielu kobiet jest owłosienie na twarzy, wokół brodawek piersiowych, na brzuchu lub w innych miejscach typowych dla mężczyzn. Wiąże się to przeważnie z zaburzeniami hormonalnymi, stąd niezbędna staje się wizyta u endokrynologa. Należy się poddać leczeniu, a następnie rozpocząć terapię laserową, która wciąż jest najskuteczniejszą metodą trwałej redukcji owłosienia. Efekty uzyskane po serii zabiegów nie tylko pozwalają odzyskać pewność siebie, ale też poprawiają ogólną jakość życia.

WRASTAJĄCE WŁOSY

Depilacja laserowa jest również lekarstwem na wrastające włosy, które pojawiają się po goleniu lub depilacji depilatorem. Problem ten stanowi źródło dyskomfortu fizycznego i psychicznego, i często prowadzi do powstawania nieestetycznych blizn lub przebarwień skórnych. Przeważnie dotyczy to okolic bikini, jednak może się pojawić również na innych częściach ciała. Ze względu na stany zapalne, a tym samym brzydki wygląd skóry, wiele kobiet rezygnuje z basenu, opalania się na plaży, czuje skrępowanie w kontaktach damsko -męskich. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się problemu, ponieważ trwale usuwa owłosienie, eliminując jednocześnie przyczynę powstawania stanów zapalnych.

SPEKTAKULARNY I TRWAŁY EFEKT

Tradycyjne metody depilacji, jak golenie, woskowanie lub depilator są czasochłonne, problematyczne, a w przypadku dwóch ostatnich również bolesne. Zabiegi te nie dają trwałych efektów, a dodatkowo często prowadzą do podrażnień. Depilacja laserowa jest genialnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zapomnieć o zbędnym owłosieniu i cieszyć się gładkim ciałem już zawsze.

CO WPŁYWA NA SKUTECZNOŚĆ DEPILACJI?

Kolor skóry – im jaśniejsza tym lepiej. Jasna skóra umożliwia ustawienie wyższej mocy urządzenia, a tym samym uzyskania lepszych efektów. Podczas terapii laserowej należy zrezygnować z opalania. Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu ze względu na ryzyko poparzenia skóry. Od ostatniego opalania do depilacji musi minąć co najmniej 4-8 tygodni.

Kolor włosa – laser działa na barwnik włosa (melaninę), dlatego do zabiegu laserowego najlepiej nadają się włosy ciemne i mocne. Nie zaleca się przeprowadzania depilacji laserowej na włosach blond, rudych i siwych ze względu na znikomą skuteczność zabiegu.

Gospodarka hormonalna – zaburzenia hormonalne mogą mieć wpływ na obniżenie skuteczności zabiegu, dlatego w przypadku ich występowania należy się najpierw poddać leczeniu, a dopiero potem rozpocząć depilację laserową.

Rodzaj urządzenia – trwałe pozbycie się owłosienia gwarantuje najlepszy system do depilacji laserowej – Laser Light Sheer. Usuwa on 90-99 proc. ciemnych włosów.

Profesjonalna obsługa – aby skutecznie wykonać zabieg, nie wystarczy odpowiednie urządzenie. Potrzebny jest jeszcze profesjonalny, przeszkolony specjalista, który zadba o prawidłową kwalifikację pacjenta do zabiegu oraz dobierze optymalne parametry zabiegu.

Seria zabiegów – do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów należy przeprowadzić 3-7 zabiegów.

Regularność zabiegów – ważne, by przestrzegać zalecanych odstępów między zabiegami (w zależności od depilowanej okolicy 5-12 tygodni).

mgr kosmetolog IWONA KAFEL

* Laser Light Sheer dostępny jest w Gabinecie Medycyny Estetycznej Estetimed przy ul. Ogrodowej 7 w Warszawie. Gabinet oferuje bezpłatne konsultacje z próbą laserową.

Dokładne informacje na temat zabiegu oraz przeciwwskazań dostępne są na stronie internetowej www.estetimed.pl oraz pod numerem telefonu 698 549 219.

 Znajdziesz nas:  Warszawa, ul. Ogrodowa 7, tel. 698 549 219, www.estetimed.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ