Thursday, June 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Eros Ramazzotti zagra w Polsce!

Eros Ramazzotti zagra w Polsce!

To właśnie w Krakowie, Eros Ramazzotti zagra swój jedyny koncert w Polsce.

Agencja NuCoast Entertainment, Dolphin Touring zapraszają na wyjątkowy i jedyny w Polsce koncert Erosa Ramazzotti. Fani słynnego włoskiego artysty będą go mogli zobaczyć na żywo 29 września 2015 roku w Kraków Arenie. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej EROS WORLD TOUR 2015.

eros-ramazzotti

Ostatnia płyta Erosa Ramazzottiego, wydana pod tytułem „30” w listopadzie 2014 roku, jest muzycznym zapisem trzech dekad jego działalności artystycznej. Album ten – obok specjalnie napisanego na tę okazję utworu – zawiera także największe przeboje, dzięki którym artysta zyskał miano tak popularnego wykonawcy rodem ze słonecznej Italii.

Obecnie, jest to dojrzały i wszechstronny muzyk oraz autor wielu tekstów i producent. Ogromną popularność Ramazzotti zawdzięcza swojej niepowtarzalnej barwie głosu oraz włoskiej stylistyce, która towarzyszy jego utworom, tak chętnie wykonywanym w przez niego w ojczystym języku.

Koncert w Kraków Arenie z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich miłośników muzyki włoskiej, a w szczególności tej spod znaku San Remo. Bilety są w sprzedaży od 12 grudnia 2014 roku, od godz. 9:00.

Ceny biletów kształtują się następująco: 195 zł, 165 zł, 225 zł, 245 zł, 295 zł oraz 345 zł.

Zakupu biletów będzie można dokonać za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży EMPIK, Media Markt i Saturn, jak i na stronie internetowej www.krakowarena.pl.

Eros Ramazzotti swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1981 roku udziałem w Konkursie Nowych Głosów w Castrocaro. Rok później wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Ad un amico“.Kolejne zwycięskie festiwale w 1984 roku oraz 1986 roku potwierdziły jego ogromną popularność we Włoszech.

W 1987 roku ukazał się trzeci album Erosa Ramazzottiego zatytułowany „I certi momenti“, któremu towarzyszyła 9-miesięczna trasa koncertowa. Jego koncerty obejrzało wówczas ponad milion widzów, za co za tym idzie był to pierwszy włoski koncert rockowy, który przyciągną tak dużą publiczność.

Wydany w 1993 roku album zatytułowany „Tutte Storie“ pozwolił Włochowi podbić wszystkie listy przebojów w Europie. Z tej płyty właśnie pochodzi utwór „Cose della vita“, który w 2001 roku zaprezentował w duecie z Tiną Turner, a do którego teledysk nakręcił sam Spike Lee. Późniejsza trasa koncertowa po Europie była jedną z najważniejszych w jego karierze. Poza Europą artysta wystąpił także w 15 krajach latynoamerykańskich.

W 1995 roku Eros Ramazzotti wziął udział w muzycznym happeningu Summer Festival z takimi gwiazdami jak Rod Stewart, Elton John czy Joe Cocker.  Rok później wyprodukował swój pierwszy album „Dove c’e musica“, który sprzedał się w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Eros Ramazzotti ma na swoim koncie nie tylko słynny duet z Tiną Turner do utwóru „Cose della vita“ (1997), ale również występował z Joe Cockerem czy z Luciano Pavarottim w 1998 roku, podczas koncertu „Pavarotii i przyjaciele“ gdzie zaprezentowali wspólnie utwór „Se bastasse una canzone“.

W lutym 1998 roku Ramazzotti rozpoczął światową trasę koncertową, w ramach której odwiedził Amerykę Południową, Stany Zjednoczone i Europę. W marcu 1999 roku w Hamburgu został nagrodzony nagrodą L’Echo Award w kategorii najlepszego artysty międzynarodowego.

(źródło: mp)
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 메이저놀이터 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/eros-ramazzotti-zagra-w-polsce/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ