Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Epilacja – opinie o zabiegu

Epilacja – opinie o zabiegu

O testowaniu epilacji w krakowskim salonie Studio Angel pisaliśmy już miesiąc temu - dziś pora na raport z testu. Poznaj opinie o epilacji - czy jest skuteczna, trwała i usuwa blond włosy?

test epilacji

Apilus opiera swoje działanie na elektrolizie. Technika ta pozwala trwale usunąć komórki rozrodcze dzięki wprowadzeniu bardzo cienkiej igły do mieszka włosowego i zastosowaniu prądu, którego parametry są dobrane do rodzaju włosa i obszaru skóry

O testowaniu epilacji w krakowskim salonie Studio Angel pisaliśmy już miesiąc temu – dziś pora na raport z testu. Poznaj opinie o epilacji – czy jest skuteczna, trwała i rzeczywiście usuwa blond włosy?

test epilacji

Apilus opiera swoje działanie na elektrolizie. Technika ta pozwala trwale usunąć komórki rozrodcze dzięki wprowadzeniu bardzo cienkiej igły do mieszka włosowego i zastosowaniu prądu, którego parametry są dobrane do rodzaju włosa i obszaru skóry, fot. sxc.hu

Jak działa epilacja technologią Apilus? Apilus opiera swoje działanie na elektrolizie. Technika ta pozwala trwale usunąć komórki rozrodcze dzięki wprowadzeniu bardzo cienkiej igły do mieszka włosowego i zastosowaniu prądu, którego parametry są dobrane do rodzaju włosa i obszaru skóry. Aparaty Apilus zapewniają skuteczne usuwanie włosów pozbawionych barwnika, zdeformowanych i wrastających.

No właśnie, a teraz jak epilacja metodą elektrolizy wygląda w praktyce? Po pierwsze, niezmiernie ważne jest jaką część ciała czy twarzy zamierzamy depilować. W przypadku wąsika – skuteczność jednego zabiegu sięga 30%. Ale oprócz statystyk trzeba wziąć pod uwagę indywidualne uwarunkowania genetyczne czy hormonalne, które mogą przechylić szalę zwycięstwa nad niechcianym włoskiem w jedną lub drugą – mniej korzystną stronę. W moim przypadku ilość trwale usuwanych włosów była wyższa – ok. 35%. To niewątpliwie dobra wiadomość. Druga jest zdecydowanie gorsza. Ilość włosów w moim przypadku w skali od 1 – 5 (przy czym 1 oznacza pojedyncze włosy, a 5 obfity meszek)  wynosiła 5! A z tym wiązała się konieczność częstego powtarzania zabiegu i rozkładania go fazami na dwa lub trzy kolejne dni. Zamiast więc 3 szybkich półgodzinnych zabiegów, musiałam spędzić pod igłą Apilusa łącznie kilka godzin – nie do końca przyjemnych. Dlaczego kilka etapów? Bo podobnie jak w przypadku lasera o skuteczności zabiegu decyduje faza wzrostu włosa. Najbardziej pożądane są włosy najtrwalsze, czyli anageny, bo raz trafione igłą Apilusa nie odrosną już nigdy. Toteż za każdym razem gdy pani Kinga, usuwając włos, oznajmiała tryumfalnie, że to anagen (a miałam ich naprawdę sporo), pomimo bólu odczuwałam ulgę. Po każdej kolejnej serii zabiegów (rozłożonej ze względu na ilość włosków na dwu, trzydniowe sesje) mój meszek niknął.

I jeszcze jeden plus dla Apilusa – już 48 godzinach po zabiegu możemy wychodzić na słońce, a nawet się opalać, a więc lato nie stanowi żadnej przeszkody w wykonywaniu zabiegu. Wręcz przeciwnie – wakacje to doskonała pora, by wreszcie odsłonić swe wdzięki i bez obaw pochwalić się idealnie gładką skórą!

Studio Urody ANGEL, ul. Felicjanek 25, tel. 12 429 11 59, www.studioangel.pl

Oceń artykuł
2 komentarze
  • AnnaD 4 listopada, 2012

    wg mnie to jeden z lepszych i skuteczniejszych zabiegów! ja miałam wykonywaną epilację urządzeniem GB3 Glam Beauty i nie miałam żadnych problemów, np. z bólem czy zaczerwienieniem okolic depilowanych (a tego się bałam)

  • Katarzyna 16 lipca, 2015

    Byłam, korzystałam i efekt jest super! Wszystko świetnie się udało chociaż jestem jasną blondynką. Zabieg wykonywałam w klinice Estetiqa dr Kaliszewskiej. Gorąco polecam zarówno tę metodę operacji, jak i klinikę, w której wykonywałam zabieg!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ