Wednesday, July 24, 2024
Home / Kultura  / Muzyka  / ENIGMA – zespół zagra koncerty w Polsce

ENIGMA – zespół zagra koncerty w Polsce

Pomimo imponujących liczb, przed rokiem 2019 ENIGMA nie koncertowała

Enigma zespół muzyczny

Enigma / fot. materiały prasowe Makroconcert

Aż 3 nominacje do nagród Grammy, 70 milionów sprzedanych płyt, ponad 100 złotych i platynowych krążków – to tylko część sukcesów projektu ENIGMA. Przytłaczająca rekordowa sprzedaż, a jednocześnie tajemnicze twarze wykonawców sprawiły, że ENIGMA stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej mistycznych projektów muzycznych ostatnich dziesięcioleci

 

Zespół w trasie Original ENIGMA Voices

W listopadzie i grudniu 2022 roku na żywo, trasa Original ENIGMA Voices aż w 7 miastach w Polsce! Zespół wykona w towarzystwie potężnych brzmień swoje największe hity w oryginalnych aranżacjach. Wszystko to podczas jedynej w swoim rodzaju fenomenalnej trasy koncertowej i show w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Zabrzu, Lublinie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Założony w 1980 roku przez niemieckiego producenta Michaela Cretu, projekt ENIGMA przyciągnął miliony słuchaczy unikalnymi i kultowymi dźwiękami, które są nieporównywalne z żadnymi innymi. ENIGMA pojawiła się ponad 50 razy na pierwszym miejscu, światowych list przebojów! Ich muzyka uzależnia, jest transowa i zarazem niezwykle entuzjastyczna. Sukces ENIGMY był i jest inspiracją dla wielu artystów i producentów, w tym znanym na całym świecie Chóru GREGORIAN, który wykonuje współczesne popowe i rockowe utwory inspirowane gregoriańskim stylem.

Może też cię zainteresuje:

Po prostu bądź. Ralph Kaminski i nowa płyta „Kora”

ENIGMA – koncerty w Polsce

W listopadzie i grudniu 2022 roku, zespół składający się z oryginalnych głosów ENIGMY m.in. Andru Donalds, Angel X, Fox Lima, wykona największe hity grupy w ramach projektu „Original ENIGMA Voices”. W programie znajdzie się ponad 20 utworów z różnych albumów w tym m.in.: Return to Innocence, Gravity of Love, Mea Culpa, Sadeness, Principles of Lust, 7 Lives, Many Faces, The Rivers of Belief, The Fall of Live of a Rebel Angel.

Członkowie zespołu eksperymentują z różnymi stylami muzycznymi. Wykorzystują również śpiewy gregoriańskie, psalmy etniczne, dzwony kościelne, organy i podobne instrumenty tworząc bardzo specyficzne, klimatyczne i wręcz psychodeliczne dźwięki. Oglądanie koncertu na żywo dodatkowo umożliwia bezpośrednie obcowanie z wielkim talentem twórczym, jaki posiadają muzycy.

Trasa koncertowa 2022 będzie wzbogacona udziałem orkiestry oraz licznymi efektami specjalnymi. Każda kompozycja utworu to wręcz osobna produkcja. Muzyce towarzyszyć będzie elektryzująca wizualizacja i zmiana kostiumów artystów – którzy profesjonalnie znają sztukę scenicznej reinkarnacji. Ta trasa to wielowymiarowe show! To duchowa podróż w dźwięki, obrazy, światła i zmysły!

Daty koncertów ENIGMY 

  • 28-11-2022 – WARSZAWA – Teatr Muzyczny ROMA (19:00)
  • 29-11-2022 – ŁÓDŹ – Teatr Wielki (19:00)
  • 30-11-2022 – LUBLIN – Centrum Spotkania Kultur (19:00)
  • 01-12-2022 – GDAŃSK – Filharmonia Bałtycka (20:00)
  • 03-12-2022 – ZABRZE – Dom Muzyki i Tańca (19:00)
  • 05-12-2022 – WROCŁAW – Narodowe Forum Muzyki (19:00)
  • 06-12-2022 – KRAKÓW – ICE Kraków (19:00)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ