Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Energia żeńska u mężczyzny ‒ brakujący element prawdziwej męskości

Energia żeńska u mężczyzny ‒ brakujący element prawdziwej męskości

Jak pomóc mężczyźnie osiągnąć szczyty?

fot. Pixabay

Kim jest dziś dla nas, kobiet, „prawdziwy mężczyzna”? Czy to „twardziel”, który nie płacze i nie okazuje słabości? Silny psychicznie, zdecydowany i stanowczy uparciuch? A może ktoś, kto “po męsku” wychowuje dzieci, wrzucając je, w sensie – niekiedy – dosłownym na głęboką wodę, bo “mój tata właśnie tak nauczył mnie pływać”. Gdy wyobrażam sobie takiego mężczyznę, myślę sobie, że nie chciałabym być z nim ani pięciu minut. Co zatem w zamian? Zniewieściały chłoptyś, wieczny Piotruś Pan, nieodpowiedzialny dzieciak, na którego nigdy nie możesz liczyć? I gdzie w tym wszystkim jest on ‒ mężczyzna, partner, mąż, kochanek, ojciec, szef, przyjaciel, dziadek. Tyle ról, tyle zajęć, tyle oczekiwań. I gdzie jesteś Ty ‒ kobieta, żona, partnerka, mama i… jeszcze więcej ról, oczekiwań, wymagań… Jak znaleźć w tym wszystkim równowagę?

 

Choć stereotypowy obraz „prawdziwego mężczyzny” z wolna ulega przemianie, to jednak presja, która od pokoleń dotykała naszych partnerów, wciąż jest bardzo silna. Mężczyźni są też często zagubieni między rolą niekwestionowanej głowy rodziny, jaką pełnili ich ojcowie, a między współczesnym równouprawnieniem kobiet i mężczyzn we wszystkich obszarach życia. Presja, której są dziś poddani, powoduje, że wielu z nich nie potrafi osiągnąć życiowego spełnienia i boryka się z trudnościami w utrzymaniu zdrowych relacji. W połączeniu ze stresującym trybem życia oraz tym, że zwykle nie dbają o siebie, nie odżywiają się zdrowo, rzadziej (bo to niemęskie!) odwiedzają lekarza, coraz więcej mężczyzn cierpi na depresję czy zaburzenia nastroju. Poczucie braku sensu w życiu, trudności z akceptacją siebie i samorealizacją to problemy, które coraz częściej dotykają naszych mężczyzn, a cierpią na tym wszyscy: oni, my i nasze dzieci. A przecież zdrowie mężczyzn ma znaczenie dla wszystkich, także dla nas kobiet! Jak więc w tym wszystkim się odnaleźć?

 

Przeczytaj też:
„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

 

fot. Pixabay

Co ma z tym wspólnego żeńska i męska energia?

Słowa „męski” i „żeński” w naszym kręgu kulturowym bezpośrednio kojarzą się z płcią. Tymczasem medycyna wschodu od wieków wskazuje na istnienie energii żeńskiej i energii męskiej, które nie mają nic wspólnego ani z płcią, ani z rolą społeczną. Ying i Yang – bo o nich mowa – to dwie odwieczne, przeciwstawne siły we wszechświecie, które manifestują się również w człowieku. Każdy z nas – zgodnie z tą teorią – posiada w sobie pierwiastek energii żeńskiej i męskiej. Ideałem jest, gdy są one w równowadze. Tyle tylko, że w naszej kulturze stereotypy mówią co innego, a wielu mężczyzn wzdryga się na samą myśl, że mogliby posiadać w sobie energię “żeńską”. Jednak te przeciwstawne energie nie mogą istnieć bez siebie, podobnie jak światło nie może istnieć bez ciemność. Doskonale zdawano sobie z tego sprawę w cywilizacjach dalekiego wschodu, gdzie równowaga między Yin a Yang stanowiła podstawę szczęśliwego życia.

 

Cechy męskiej energii, która jest symbolizowana przez Słońce:

● orientacja na działanie
● stabilność i przewidywalność
● dobra koncentracja, mądrość
● logika i rozwiązywanie problemów
● niezależność
● wytrwałość
● odwaga, siła

 

Cechy kobiecej energii, która jest symbolizowana przez Księżyc:

● kierowanie się sercem
● empatia, intuicja
● twórcza inspiracja
● kreatywność
● komunikacja
● tajemniczość
● subtelność

 

W medycynie wschodu od wieków wiadomo, że równowaga między tymi przeciwstawnymi mocami to klucz do szczęścia i akceptacji siebie, a tym samym klucz do udanej relacji z ukochaną osobą. Balans między Yin a Yang pozwala mężczyźnie skutecznie realizować cele zawodowe i służyć silnym ramieniem swojej kobiecie, a jednocześnie przytulić zapłakane dziecko czy też porozmawiać otwarcie z partnerką o swoich problemach. Żeński pierwiastek pomaga zahamować męską agresję lub oschłość.

Z kolei osiągniecie tej równowagi u kobiet pomaga zachować subtelność, kreatywność i empatię, ale posiadać zdolność do działania, skutecznego podejmowania decyzji i stanowczego stawiania granic. W ten sposób, zachowując balans między przepływem energii żeńskiej i męskiej, ludzie doświadczają szczęścia, spełnienia i poczucia wewnętrznej harmonii.

 

Zestawiając cechy kobiecej i męskiej energii, łatwo zauważyć, że wzajemnie się uzupełniają i równoważą, bo życie w poczuciu pełni wymaga czerpania z obu tych źródeł:

 

energia męska ‒Yang 
● logika 
● aktywne działanie 
● odwaga, siła 
● racjonalne myślenie 
● rywalizacja, ryzyko 
● szybkie podejmowanie decyzji 

 

energia kobieca – Yin
● kreatywność
● intuicja
● subtelność
● empatia
●  gościnność
● troska o innych

fot. Pixabay

Po czym rozpoznać brak równowagi Yin i Yang?

Jak można poznać brak równowagi między energią męską a kobiecą? Pewne cechy i zachowania mogą to sugerować:

 

Niedobór energii kobiecej najczęściej przejawia się jako:

● brak spontaniczności
● egocentryzm
● dystans i oschłość wobec innych osób
● unikanie czułości
● brak empatii

 

Niedobór energii męskiej widzimy w postaci takich sytuacji jak:

● trudności w realizacji celów
● problem z organizacją i koncentracją
● łatwe rozpraszanie się
● poczucie bezradności

 

Jak przywrócić równowagę pomiędzy Yin a Yang?

Przyjrzyj się sobie i partnerowi, waszemu podejściu do życia, wadom i zaletom. Na pewno szybko dostrzeżesz, jaki typ energii przeważa u Ciebie, jaki u niego. Mężczyźni, mimo że płynie w nich energia tych dwóch światów, ze względu na presję społeczną mogą ukrywać tę łagodniejszą cząstkę swej natury. Gdy chcą być odbierani jako silni i męscy, ukrywają i tłumią przepływ energii kobiecej. Poszukują wtedy podświadomie w partnerce energii Yin, żeby w pewien sposób zrównoważyć własny nadmiar męskiej energii, w myśl zasady, że przeciwieństwa się przyciągają. Jednak nie jest to sposób na odzyskanie harmonii, bo najpierw trzeba odzyskać równowagę wewnętrzną, a nie szukać uzupełnienia swoich deficytów w innej osobie.

 

Jak pomóc partnerowi odzyskać równowagę energetyczną?

Pamiętaj! Partner nie uzupełni własnych niedoborów energii, pozyskując je od innej osoby. Nie warto tam szukać brakujących elementów układanki. Najważniejsze jest zrównoważenie obu energii w sobie. Jeśli oboje osiągnięcie wewnętrzny spokój, równowagę i spełnienie, wówczas także Wasz związek będzie mógł być bardziej harmonijny i każdego dnia będziecie cieszyć na kolejny wspólny dzień.

fot. Pixabay

W poszukiwaniu kobiecej energii

Możesz wspierać swojego partnera w odszukaniu pierwiastka żeńskiego, ciepła, empatii, spokoju. Pokaż mu, że okazywanie emocji jest dla niego dobre, że można bezpiecznie przytulać się, otaczać ciepłem i miłością. Że można odpuścić, że to jest w porządku, iż silny mężczyzna czuje smutek czy żal. Że może płakać ze szczęścia, że nie musi tłumić w sobie bólu. Że może rozmawiać o tym, co czuje. Tak po prostu. Bez narażenia się na drwiny czy złośliwości. Że Twoim towarzystwie może być po prostu sobą, w równowadze między dwiema uzupełniającymi się energiami.

Partnerzy, którzy są spełnieni i żyją w harmonii, potrafią wzajemnie czerpać ze swojej energii gdy jest to potrzebne. Pozwól mężczyźnie wnieść ciężkie zakupy, nie obawiaj się że stracisz wtedy pozycję silnej kobiety. Przytul się do niego, okaż troskę i czułość, nie obawiaj się że okazujesz w ten sposób słabość. Wzajemna troska i miłość pozwala Wam iść razem przez życie w szczęściu i harmonii, z nieustannie przeplatającą się energią kobiecości i męskości.

Suplementy pomogą

Możesz też wspierać swojego partnera w pobudzeniu męskiego pierwiastka, ale nie manifestującego się w postaci uporu, milczenia czy oschłości. Pewnie jeszcze wiele wody upłynie, zanim nasi mężczyźni zrozumieją, jak ważny i ceniony przez nas, kobiety, jest obecny w nich pierwiastek żeński. Tymczasem, zanim to się stanie, możesz okazać mu troskę, wspierając go w jego męskich problemach. Kłopoty ze snem, osłabienie koncentracji, przerzedzanie się czupryny czy zaburzenia libido często w oczach naszych mężczyzn urastają do problemów rangi światowej, bo oni myślą, że odbiera im to męskość. I oczywiście nam o tym nie powiedzą, tylko będą się gryźć, martwić, nie odzywać. Tyle tylko, że na te problemy już dawno znaleziono skuteczne rozwiązanie, a jest nim prawidłowe odżywianie i aktywny styl życia. Nawet jeśli Twój mężczyzna nie ma czasu jeść codziennie super zdrowego posiłku, może wesprzeć swój organizm poprzez właściwą suplementację.

 

Tylko jak w morzu suplementów i tabletek na wszystko znaleźć to, co naprawdę działa? I czy każdy suplement jest tak samo dobry dla kobiet, co mężczyzn? Osobiście dla mojego partnera wybieram suplementy dedykowane dla mężczyzn marki HE, których skład opracował wybitny dietetyk Jakub Mauricz. Zawierają one maksymalną bezpieczną dawkę składników aktywnych (wiele z nich to adaptogeny, których działanie zostało potwierdzone naukowo), pozostających ze sobą w równowadze. Dzięki temu odpowiadają na męskie potrzeby i pomagają rozwiązać różne męskie problemy. A prawda jest taka, że, wspierając swojego mężczyznę, troszcząc się o jego zdrowie i potrzeby, pomagamy mu zrozumieć, że nie musi przy nas udawać, że może być przy nas… sobą, – jako partner, mąż, tata – już jest superbohaterem. Czyli prawdziwym mężczyzną, takim, w którym pierwiastek żeński wspiera i uzupełnia to, co męskie, a męski reguluje energię żeńską. W ten sposób my, kobiety jednocześnie troszczymy się o siebie. By żyć w poczuciu pełni, zdrowia, w równowadze, w szczęśliwym związku. Warto, bo czym byłby nasz świat bez naszych ukochanych mężczyzn?

 

Chcesz zrobić coś dla swojego mężczyzny? Podaruj mu na święta sprawdzone suplementy dla mężczyzn marki HE.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ