Thursday, June 20, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 26. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Elżbieta Lisowska

26. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Elżbieta Lisowska

Przeczytaj i obejrzyj relację z 26. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Elżbieta Lisowska podczas 26. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

20 marca 2019 gwiazdy nam sprzyjały. 26. spotkanie Klubu Miasta Kobiet odbyło się w Międzynarodowy Dzień Szczęścia w przestrzeniach kazimierzowskiego Hevre, którego ściany pokryła feeria nasyconych żółci, kobaltów i czerwieni. Bohaterką wiosennej edycji była podróżniczka i autorka książek i filmów – Elżbieta Lisowska

 

Uczestnicy 26. spotkania Klubu Miasta Kobiet z pewnością zamarzyli albo chociaż pomyśleli o tym, żeby spakować plecak i wyruszyć na koniec świata. O otwartości, odwadze, zmianach, przekraczaniu granic, oswajaniu lęków i akceptacji, tego, co przychodzi mówiły niemal wszystkie bohaterki wieczoru – Kobiety Krakowa, Magdalena Kossakowska i Elżbieta Lisowska.

26 KMK odbyło się w Hevre

26.KMK odbyło się w Hevre na Kazimierzu / fot. Barbara Bogacka

Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa na 26. KMK

Kobiety Krakowa I i II edycji / fot. Barbara Bogacka

O sile projektu, którego celem jest zbudowanie krakowskiej sieci wspierających się ekspertek mówiły m.in. bajkopisarka, publicystka ekonomiczna, mediatorka sądowa czy graficzka.
Udział w projekcie wymagał od nich oswojenia lęku przed: obiektywem, pozowaniem czy ocenianiem. Czy było warto? Elżbieta Jachymczak, Agnieszka Borowska-Zasada, Anna Rudkowska, Sylwia Plona-Zduńczyk, Agata Kluczyńska, Ewa Wogórka, Agnieszka Boroń-Przybyło, Eliza Wielgosz-Bartoszek, Katarzyna Sporysz, Eliza Luty i Anna Zając jednogłośnie odpowiedziały, że tak. Dzięki projektowi uczestniczki nie tylko zrobiły sobie prezent, ale też dotarły ze swoimi usługami i produktami do szerokiego grona odbiorców. Udział w akcji Fundacji Miasta Kobiet zaowocował nowi propozycjami biznesowymi i medialnymi publikacjami.
Kolejna edycja projektu #KobietyKrakowa już w kwietniu!

Magdalena Kossakowska

magdalena kossakowska na 26 kmk

Od lewej: Magdalena Kossakowska i Agna Karasińska / fot. Barbara Bogacka

O swojej zawodowej drodze, sukcesach i rozwoju osobistym opowiedziała Magdalena Kossakowska – właścicielka gabinetu Fizjo-Stacja w Miechowie, współautorka poradnika dla aktywnych kobiet „Życie pełne inspiracji”.
– Dlaczego kobiety mają problem ze stawianiem siebie na pierwszym miejscu? – zapytała Agna Karasińska, współprowadząca 26KMK.
– Kobiety choć robią bardzo wiele i mają świetne rezultaty nie wierzą w swoje możliwości, talenty i predyspozycje. Tak jesteśmy kulturowo zaprogramowane, ale to nie oznacza, że nie możemy tego zmienić. Warto pracować nad równowagą ciała i duszy, a nie jedynie polegać na wsparciu, a raczej jego braku, wśród bliskich – mówiła coachka i fizjoterapeutka.

Elżbieta Lisowska

Elżbieta Lisowska i Aneta Pondo na 26 kmk

Od lewej: Elżbieta Lisowska i Aneta Pondo / fot. Barbara Bogacka

O tym, że podróże są uzależniające [ba, istnieje nawet nazwa jednostki chorobowej – poriomania] mówiła Elżbieta Lisowska.
Znana iranistka w rozmowie z Anetą Pondo na pytanie „po co jeździć?”, odpowiedziała:

Trzeba czegoś szukać, żeby przy okazji znaleźć inne rzeczy.

Autorka książek i filmów zdradziła też, że do podróżowania bardziej niż odwagi potrzeba otwartej głowy:

z otwartości rodzi się rodzaj odwagi. Nie hurraoptymizmu, bo trzeba być uważnym. Przez to drugie rozumiem umiejętność koncentrowania się na ludziach i ostrożność.

Podczas jednej z wypraw, parze podróżników [Andrzej Lisowski – mąż Elżbiety – przyp. Red] spaliło się mieszkanie na krakowskim Kazimierzu. Stracili cały swój dobytek i przygarnięte koty. Z pogorzeliska przyjaciele zdołali jedynie uratować delikatne jedwabne szale, które ogień nie pochłonął tylko dlatego, że były szczelnie zamknięte. – Jak podnieść się por takim doświadczeniu?– zapytała prowadząca spotkanie.

Trzeba dalej żyć i nie przywiązywać się do rzeczy. Trudności są niezbędne do tego, aby człowiek mógł się rozwijać. Bez dyscyplinki nie ma wielkich sukcesów

– powiedziała Elżbieta Lisowska. Bohaterce 26. KMK oczy najbardziej błyszczały, kiedy opowiadała o kobietach spotkanych w trakcie swojego 40-letniego doświadczenia podróżniczego.

Azja jest kobietą.

Religioznawczyni sporo uwagi poświęciła opisowi kobiecych strojów Balijek, mówiła o Pani Kosmosu – hinduskiej bogini czasu i śmierci, a także o kotach. Dla tych ostatnich napisała ostatnio „Astrokoty” czyli… horoskopy, z których można się dowiedzieć jak data urodzenia pupila wpływa na jego charakteru.

Ratanowy Hamak

ratanowy Hamak na 26 kmk

Ratanowy Hamak – Pierwszy w Krakowie Salon Masażu Filipińskiego / fot. Barbara Bogacka

Przez całą imprezę obecne były certyfikowane cudotwórczynie z Filipin. Masażystki z Ratanowego Hamaka serwowały odprężające masaże, a uczestniczki, które poddały się ich kojącym dłoniom chociaż na chwilę mogły poczuć się jak na rajskiej plaży.

 

Zobacz relację video!

Partnerami 26. edycji Klubu Miasta Kobiet byli: Fizjo-Stacja, Ratanowy Hamak, Sylveco, Feminum, Gehwol, Perfect Cup i Dekoria.pl.

Partnerzy 26. Spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • guide complet sur le meilleur microphone usb 15 maja, 2020

    I think it is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore, I would like to thank you for your efforts in writing this article.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ