Thursday, June 20, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Festiwal Rok Kobiet  / Festiwal Rok Kobiet 2018: Elżbieta Jachymczak

Festiwal Rok Kobiet 2018: Elżbieta Jachymczak

Podczas swojej Mowy Mocy zdradziła kim jest Anioł Biznesu i jakie cechy pozwalają osiągnąć sukces

Elżbieta Jachymczak podczas Festiwalu Rok Kobiet 2018

Elżbieta Jachymczak podczas Festiwalu Rok Kobiet 2018 / fot. B. Majka

Bycie odważnym prowadzi nas do spełnienia naszych marzeń. Ale czym tak właściwie jest ta odwaga? Elżbieta Jachymczak, Kobieta Krakowa, ekonomistka, która nie boi się wyjść poza własną strefę komfortu, podczas Mowy Mocy na Festiwalu Rok Kobiet 2018 opowiada, jak odnaleźć Anioła Biznesu i wytrwale dążyć do realizacji swoich celów

 

Elżbieta Jachymczak w Mowie Mocy „Jak odnaleźć Anioła Biznesu?” podczas Festiwalu Rok Kobiet 2018

Elżbieta Jachymczak w Mowie Mocy „Jak znaleźć Anioła Biznesu?” podczas Festiwalu Rok Kobiet 2018 / fot. B. Majka

 

Czym są dla nas marzenia? Przede wszystkim tym, co pozwala nam być prawdziwym, autentycznym, co daje nam możliwość realizacji samej siebie. Moim marzeniem było zbudowanie własnej marki osobistej. Zakiełkowało ono z początkiem tego roku i udało się – realizuję się z każdym kolejnym dniem.

 

Podstawą do realizacji marzeń jest wyjście poza własną strefę komfortu. Trzeba być odważnym. Czym natomiast jest odwaga? Zaufaniem do samego siebie. Wiarą, że dam sobie radę. A jak nie dam? Dam. A jak się potknę? Trudno – wstanę i pójdę dalej.

 

Żeby być odważnym trzeba wkalkulować ryzyko – bez tego nie ma marzeń, nie ma działań ani realizacji. Podejmujemy je w każdej chwili życia. Każda decyzja jest nim obarczona. Ryzyko jest motywujące i daje nam możliwość zrobienia kroku naprzód.

 

Jeśli cokolwiek robisz – rób to z pasją i zamiłowaniem. Daj z siebie 120%. Pokaż, że jest to coś, co wypływa z twojego serca i jest najważniejsze w tym momencie.

 

Żeby być zaangażowana, musisz być też zdeterminowana. Ktoś mnie kiedyś nauczył stwierdzenia: „jeszcze kilka dni”. Powoduje ono, że uczę się cierpliwości, której nie posiadam. Powoduje, że daję sobie radę z każdym potknięciem. Jeszcze kilka dni, a zrealizuję swój cel. Jeszcze kilka dni, a dojdę tam, gdzie chcę być.

 

Poniedziałek, 5 lutego – początek tygodnia okazał się początkiem mnie. Wielokrotnie byłam proszona przez znajomych o pomoc w sferze bankowości czy finansów, aż w końcu narodził się pomysł na zostanie publicystką ekonomiczną. Chciałam podzielić się wiedzą ekonomiczną, którą posiadam, z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują. U mnie krótka droga od pomysłu do realizacji – długo nie myśląc powysyłałam maile do większości portali ekonomicznych. Na 10 odpisał 1 i od tego się zaczęło.

 

Jestem jedną z Kobiet Krakowa i jestem z tego bardzo dumna. Ten projekt dał mi możliwość realizacji swoich celów i bycia osobą rozpoznawalną, ale też pozwolił pokazać siebie jako eksperta w swojej dziedzinie.

 

Aniołowie Biznesu to przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy pragną zainwestować nie tylko pieniądze, ale również swoją wiedzę, doświadczenie i czas w młodych, tych dopiero rozwijających się. W momencie, gdy zaczęłam być coraz częściej w mediach, pojawił się też Anioł Biznesu. Jest to przedsiębiorca, który wspiera, który pomaga w realizacji mojego celu, jakim jest budowanie własnej marki osobistej. W momencie, kiedy będziecie zdeterminowani, dacie poznać się z jak najlepszej strony, Anioł Biznesu sam do was przyleci. Na przykładzie mojej historii chcę wam powiedzieć: idźcie i bądźcie odważne.

Zebrała: Klaudia Ziętarska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ