Saturday, April 13, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Festiwal Rok Kobiet  / Elżbieta Jachymczak: Jestem ciekawą kobietą

Elżbieta Jachymczak: Jestem ciekawą kobietą

Elżbieta Jachymczak wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet. Na końcu tekstu zapiszesz się na wydarzenie!

Elżbieta Jachymczak w fuksjowej szmince uśmiecha się do obiektywu

Elżbieta Jachymczak / fot. Barbara Bogacka

Elżbieta Jachymczak – publicystka ekonomiczna, bankowczyni, pedagożka. Od ponad 13 lat związana z polską bankowością. Wolontariuszka Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Szkoleniowiec z pasją, uwielbia dzielić się wiedzą z tymi, którzy jej potrzebują.#KobietaKrakowa. Cyferki i wystąpienia publiczne ma we krwi

 

Skąd się wzięłaś?
Elżbieta Jachymczak: Z innej bajki. Urodziłam się w Wielki Czwartek 1983 roku. Do przedszkola nie lubiłam chodzić, dlatego poszłam rok wcześniej do szkoły. Uczyłam się pilnie i bardzo dobrze.
Millenium obchodziłam w „Ekonomiku”.
Na studia wyjechałam do pięknego Krakowa i zostałam tu na dłużej. Żebym to poprzestała na jednych… ale nie. Cztery kierunki i podyplomówka. Na ostatnim roku bankowości zaczęłam swoją przygodę z pracą zawodową i idę tą drogą dalej. Tylko czasem robię małą korektę kursu.
Kim jesteś teraz?
Najszczęśliwszą kobietą na świecie
Czym się zajmujesz?
Jestem publicystką ekonomiczną, bankowcem oraz szkoleniowcem. Od ponad 13 lat zajmuję się polską bankowością oraz edukacją. Działam również jako Wolontariuszka Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, jestem autorką wielu artykułów ekonomicznych, szkoleniowcem z pasją, który uwielbia dzielić się wiedzą z tymi, którzy jej potrzebują.
Dzięki tobie?
Możesz poznać #przepisnasukces.
Jaka była najlepsza w życiu decyzja, jaką podjęłaś?
Wiele ich było. Zazwyczaj podejmuję dobre decyzje, choć ich oceny można dokonać dopiero po jakimś czasie. Ostatnio najlepszym pomysłem było pisanie artykułów oraz zgłoszenie się do Kobiet Krakowa. Udział w projekcie pozwolił mi na realizację mojego celu, jakim jest budowanie marki osobistej. Już w dniu publikacji pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami. Udział w projekcie #KobietyKrakowa to kolejny składnik mojego #przepisunasukces.
Jakie są twoje supermoce?
To co robię na co dzień, czyli praca w bankowości i pisanie artykułów oraz prowadzenie szkoleń – w tym czuję się najlepsza. Determinacja, której się nauczyłam daje najlepsze efekty w moich poczynaniach. Zawodowo jako ekspertka, specjalistka od trudnych i ciekawych case-ów finansowych oraz szkoleniowiec sprawdzam się bardzo dobrze.
Jaka była najlepsza rada jaką w życiu dostałaś?

Elżbieta Jachymczak: Nigdy kopia nie będzie lepsza niż oryginał, więc bądź sobą i działaj tak jak podpowiada ci serce. Ostatnio ktoś mnie nauczył fajnego stwierdzenia: „jeszcze kilka dni”. To pomaga radzić sobie z brakiem cierpliwości i uczy determinacji.

 

Elżbieta Jachymczak rozmawia przez telefon

Elżbieta Jachymczak / fot. Barbara Bogacka

 

 

Kiedy jesteś sobą?
Jestem sobą zawsze i w każdej sytuacji.
Co robisz, gdy nikt nie widzi?
Tańczę (jak widzi to też).
Za co siebie lubisz?
Lubię się za autentyczność i szczerość i za to, że jestem ciekawą kobietą.
Kiedy twój zawód zmienił twoje życie?
Cały czas je zmienia.
Najcenniejsze, co masz?
Moja rodzina i przyjaciele.
Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?
Że jestem niesamowicie zdeterminowana i dlatego osiągnę sukces.
Czego chciałbyś się jeszcze nauczyć?
Nurkować i żeglować.
Gdybyś żyła w 1918 r. to…?
Byłabym pisarką w magicznym Paryżu.
Gdybyś żyła w 2118 r. to…?
Miałabym 135 lat.

 

 

 

 Festiwal Rok Kobiet

Festiwal Rok Kobiet 2018

Festiwal Rok Kobiet 2018

Elżbieta Jachymczak wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 20 października 2018 r. w Sheraton Grand Hotel. Dowiedz się więcej o Festiwalu Rok Kobiet.

Dowiedz się więcej o prelegentkach Festiwalu Rok Kobiet.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i otrzymuj informacje o Festiwalu Rok Kobiet.

Chcesz wziąć udział w największej w Krakowie imprezie mocy? Zapisz się już dzisiaj! Wstęp na Festiwal Rok Kobiet jest bezpłatny. AKTUALIZACJA: LISTA ZAMKNIĘTA.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ