Tuesday, June 25, 2024
Home / Kultura  / Serial  / Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Netflix opublikował nowe zdjęcia!

Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Netflix opublikował nowe zdjęcia!

Niepublikowana wcześniej zdjęcia inspirowane są ikoniczną sesją okładkową Vanity Fair z 1997 roku 

Księżna Diana

Oryginalna sesja autorstwa Mario Testino, która była inspiracją dla zdjęć z Elizabeth, została opublikowana jako część wywiadu udzielonego przez księżną Dianę dla Vanity Fair w 1997 roku / fot. materiały prasowe Netfliksa

Elizabeth Debicki we współpracy z fotografką Charlotte Hadden nawiązały do ikonicznej sesji księżnej Diany. Opublikowane dziś przez Netflix fotografie zostały wykonane na początku tego roku, podczas kręcenia szóstego sezonu serialu, by pojawić się w scenografii Pałacu Kensington

 

 

Zobacz:
W nowym sezonie „The Crown” księżną Dianę zagra aktorka polskiego pochodzenia! Podobne?

 

Elizabeth Debicki  jako Diana w „The Crown” 6

Oryginalna sesja autorstwa Mario Testino, która była inspiracją dla zdjęć z Elizabeth, została opublikowana jako część wywiadu udzielonego przez księżną Dianę dla Vanity Fair w 1997 roku.

 

Kiedy po raz pierwszy poproszono mnie o odtworzenie tej sesji, byłam bardzo podekscytowana, ale trzeba przyznać, że trochę zdenerwowana. Musieliśmy spróbować znaleźć równowagę między naszą własną interpretacją a pewnością, że zdjęcia nadal będą rozpoznawalne jako kultowa sesja Testino z Dianą

– mówi fotografka Charlotte Hadden i kontynuuje:

Doskonale pamiętam oryginalną sesję. To, co zawsze ją wyróżniało, to jej prostota, naturalne światło, czysta biała przestrzeń z sofą. Nawet niektóre zdjęcia są lekko miękkie i rozmyte… skupiono się na Dianie i uchwyceniu jej naturalnego piękna i autentyczności.

Możliwość współpracy z Elizabeth była dla mnie wielką frajdą. Spotkałam się już z nią i fotografowałam ją kilka razy wcześniej, co naprawdę pomogło zbudować zaufanie i wzajemną sympatię w pracy. Presja związana z graniem księżnej Diany jest niewyobrażalna. Elizabeth wcieliła się w nią tak niesamowicie dobrze, że było to nieco surrealistyczne i emocjonalne doświadczenie. Chciałam, by to ona przewodziła w tym, jak chciała sportretować Dianę, a ja uchwyciłam to tak autentycznie, jak tylko mogłam.

Co wydarzy się w szóstym sezonie „The Crown”?

Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany

Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany / fot. materiały prasowe Netfliksa/Charlotte Hadden

Głównym wątkiem w serialu będzie związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda. Jednak niefortunna podróż samochodem przyniesie katastrofalne skutki.

W najnowszej części zagrali: Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książe Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książe Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Claudia Harrison (księżniczka Anna) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles). Oprócz nich zobaczymy: Bertie Carvel (premier Tony Blair), Salim Daw (Mohamed Al Fayed), Khalid Abdalla (Dodi Fayed), Rufus Kampa (książe William w części pierwszej), Ed McVey (książe William w części drugiej), Fflyn Edwardss (książe Harry w części pierwszej), Luther Ford (książe Harry w części drugiej), a także Meg Bellamy (Kate Middleton).

Twórca i scenarzysta: Peter Morgan

Producenci wykonawczy: Peter Morgan, Suzanne Mackie, Andy Harries, Stephen Daldry, Matthew Byam Shaw oraz Robert Fox.

Premiera szóstego sezonu „The Crown” 5-10j już 14 grudnia 2023 w Netflix

 

 

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ