Monday, May 20, 2024
Home / Kultura  / „Elementarz stylu” Katarzyny Tusk

„Elementarz stylu” Katarzyny Tusk

Pierwsza książka Katarzyny Tusk, „Elementarz stylu” trafi do księgarń już 21 października.

"Elementarz stylu" / fot. materiały prasowe

Jak uporządkować szafę i nauczyć się stylu bez wydawania wielkich pieniędzy? Co najlepiej założyć na wielkie wyjście, weekend za miastem czy imieniny cioci? Czym charakteryzuje się ubiór mieszkanek światowych stolic mody – Mediolanu, Paryża, Londynu oraz Nowego Jorku? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w najnowszej książce Katarzyny Tusk, „Elementarz Stylu”. Autorka bloga Makelifeeasier.pl dzieli się z czytelniczkami swoim obserwacjami i praktycznymi uwagami, uparcie przekonując, że „moda jest na jeden sezon, a styl na całe życie”.

"Elementarz stylu" / fot. materiały prasowe

„Elementarz stylu” / fot. materiały prasowe

Pierwsza książka Katarzyny Tusk, „Elementarz stylu” trafi do księgarń już 21 października. Autorka najpopularniejszego bloga lifestylowego łamie stereotypy na temat ubioru i zdradza sposoby na to, jak zawsze wyglądać szykownie.

Blog Make Life Easier stał się dla tysięcy Polek wyjątkowym przewodnikiem po świecie mody. Jego czytelniczki od ponad czterech lat śledzą ewolucję stylu Katarzyny Tusk, który dziś wyróżnia się prawdziwą klasą. Teraz, w swojej pierwszej książce, jego autorka dzieli się doświadczeniem i pokazuje, jak w łatwy sposób wypracować elegancję skrojoną na własną miarę.

Szykiem rządzą proste zasady. Para dopasowanych spodni, koszula dobrej jakości, eleganckie szpilki to podstawa do wypracowania własnego stylu. Do tego osobowość i odrobina szaleństwa – pstrokaty sweter, ekscentryczny dodatek i już można całkowicie zmienić swój wygląd. Katarzyna Tusk nie rewolucjonizuje szaf czytelniczek, ale pomaga krytycznie spojrzeć na ich zawartość. Krok po kroku pomaga rozstać się z niedopasowaną sukienką, zamiast której pojawi się idealna mała czarna, stanowiąca doskonałą bazę – będzie świetnie wyglądać na oficjalnym spotkaniu i na imprezie u znajomych.
Napisany z dystansem i dużą dawką humoru „Elementarz stylu” to elegancki poradnik na temat dobrego smaku i trendów panujących w stolicach mody. Londyńska elegancja, paryski szyk, nowojorski eklektyzm i oszałamiający styl mieszkanek Mediolanu są dziś w zasięgu każdego. Katarzyna Tusk udowadnia, że nie tylko ubrania decydują o stylu i sprawia, że codzienny dylemat „co na siebie włożyć” staje się tylko wspomnieniem. To błyskotliwa książka, która pomaga ubierać się z klasą i odrobiną luzu. Porady zilustrowane są subtelnymi zdjęciami wykonanymi przez autorkę. Jak podkreśla Katarzyna Tusk, by wyrobić własny styl nie wystarczy jedynie być modnym, trzeba się jeszcze umieć zachować, a do tego okiełznać własne kompleksy i myśleć nie tylko o ciuchach.

Fragment książki
Właśnie tego chciałabym dla Ciebie – abyś zapomniała o ciuchach i zaczęła żyć. Opanowanie zasad ubioru to nie tylko sposób na to, aby dobrze wyglądać. To przede wszystkim droga do tego, aby Twoje życie stało się prostsze i lepsze. Mając w szafie tylko to, czego potrzebujesz, i wiedząc, co powinnaś włożyć w danej sytuacji, będziesz miała więcej czasu, mniej stresu (zwłaszcza rankiem) i zaczniesz wydawać mniej pieniędzy. A w dodatku zobaczysz w lustrze, że jest lepiej.

Katarzyna Tusk – założycielka serwisu Makelifeeasier.pl. Od zawsze fascynowała ją fotografia, nigdy jednak nie przypuszczała, że ta pasja stanie się w przyszłości jej sposobem na życie. W 2011 roku założyła blog Make Life Easier, który szturmem zdobył internet.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ