Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Eleganckie sztućce Nois ‒ klucz do stylowego nakrycia stołu

Eleganckie sztućce Nois ‒ klucz do stylowego nakrycia stołu

Dawniej mówiono o nich „srebra stołowe”. Nie bez powodu

Sztućce

fot. materiał Partnera

Pięknie nakryty stół to nie tylko elegancki komplet talerzy, stylowe szklanki, kieliszki i dekoracje. To również sztućce, które stanowią konieczne dopełnienie całości zastawy. Jeśli w Twojej kuchni sztućce nadal stanowią przypadkową zbieraninę elementów z różnych kompletów, sprawdź jak to zmienić, aby Twój stół zawsze zachwycał. Jak wybrać dobrej jakości sztućce ‒ na co zwracać uwagę?

 

Jak wybrać sztućce?

Sztućce, podobnie jak obrus, talerze, salaterki, szklanki i kieliszki, stanowią element nakrycia stołu. Leżąc na nim, są doskonale widoczne. Nie tylko jednak patrzymy na nie, ale też dotykamy ich w czasie spożywania posiłków ‒ podświadomie zwracamy uwagę na ich kształt i wagę, na to, jak leżą w dłoni, jaką mają fakturę. Doświadczamy ich więc różnymi zmysłami.

Trzeba pamiętać, że sztućce zwykle kupujemy na lata, nie na jeden czy dwa sezony. Wybór konkretnego kompletu nie może więc być przypadkowy. Jak znaleźć dobre sztućce, którymi będziemy się cieszyć przez długi czas?

sztućce Nois

fot. materiał Partnera

 

Wygląd

Obecnie modne są sztućce o klasycznej linii, bez zbędnych zdobień – taki komplet pięknie prezentuje się zarówno w trakcie codziennego posiłku, jak i wystawnej kolacji. Wystarczy tylko spojrzeć na zestawy sztućców NOISmają minimalistyczne wykończenie, lecz dzięki temu właśnie zyskują elegancki, subtelny charakter. Ich satynowe wykończenie i smukły kształt są wyjątkowo gustowne i doskonale pasują do każdego rodzaju zastawy stołowej.

Wygoda użytkowania

Dobrej jakości sztućce to takie, które dobrze leżą w dłoni ‒ są wygodne i przyjemne w dotyku. Sekretem wygody użytkowania jest ich poprawne zaprojektowanie pod względem długości, szerokości i wagi. Jeśli dodamy do tego gładkie, zaokrąglone krawędzie uchwytów, to mamy przepis na sztućce, których używa się z prawdziwą przyjemnością.

Jakość wykonania

Za najlepszej jakości sztućce uważa się te wykonane ze stali nierdzewnej ‒ nie bez powodu. Jak sama nazwa wskazuje, nie ulegają one korozji nawet pod wpływem wielu cykli mycia, co jest szczególnie istotne nie tylko w kontekście wyglądu, ale również bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością.

 

Szczególnie godna uwagi jest stal 18/10 oraz to, z takiego rodzaju stali wykonane są sztućce marki NOIS. Zapis 18/10 oznacza, że stal zawiera w swoim składzie 18 proc. chromu oraz 10 proc. niklu. To właśnie chrom odpowiada za właściwości antykorozyjne stali, nikiel natomiast nadaje jej piękny połysk. Tak wykonane sztućce są nie tylko efektowne i eleganckie, ale również wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Łatwość utrzymania w czystości

To jeden z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę wybierając sztućce – powinny być one łatwe do utrzymania w czystości. Przede wszystkim ze względów czysto praktycznych i higienicznych, ale również estetycznych. Powierzchnia sztućców powinna dać się łatwo oczyścić i być odporna na powstawanie osadów. I te warunki spełnia właśnie stal nierdzewna.

 

Czy sztućce ze stali nierdzewnej można myć w zmywarce? Zasadniczo tak, ale nie na początku ich użytkowania ‒ początkowo należy myć je ręcznie, ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Po upływie kilku tygodni można je myć w zmywarce, uważając jednak, aby temperatura mycia nie była zbyt wysoka, a detergent – łagodny. Po każdym umyciu należy wytrzeć sztućce do sucha miękką ściereczką, aby nie powstawały na nich zacieki.

zestaw sztućców NOIS w eleganckim pudełku

fot. materiał Partnera

Kupując sztućce stawiaj na najwyższą jakość

Twoje sztućce nie prezentują się już tak pięknie, jak dawniej? Noże stały się tępe, a zęby widelców powyginały się? A może pojawiły się na nich ślady rdzy lub niemożliwe do usunięcia przebarwienia? To znak, że potrzebujesz nowego kompletu sztućców! Pamiętaj jednak, że kupując je lepiej kierować się ich jakością, a nie ceną ‒ to inwestycja na lata.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ