Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Eleganckie koszule i marynarki – alternatywa dla sukni wieczorowych?

Eleganckie koszule i marynarki – alternatywa dla sukni wieczorowych?

Czy da się wyróżnić i nie zostać na językach jednocześnie? Czy kobiety naprawdę gonią za oryginalnością?

Elegancki komplet zamiast sukienki? Czemu nie? / fot. materiały prasowe

Przygotowanie wyjątkowej kreacji na wieczór to zadanie, do którego wiele kobiet podchodzi z pewnym przestrachem bądź nawet lękiem. Wpływa na to wiele czynników, m.in. niechęć do zwrócenia na siebie zbyt dużej uwagi, przy jednoczesnym pragnieniu bycia zauważoną

Elegancki komplet zamiast sukienki? Czemu nie? / fot. materiały prasowe

Elegancki komplet zamiast sukienki? Czemu nie? / fot. materiały prasowe

Niejednokrotnie można bowiem spotkać się podczas różnych imprez zarówno z kreacjami sztampowymi, które w żaden sposób nie zapadają w pamięć, jak i z ewidentnymi wpadkami stylistycznymi, które na długo pozostają na ustach wszystkich, ale komentowane są najczęściej negatywnie. Innym problemem jest percepcja własnych niedoskonałości – wiele z nas stara się ukryć zbyt obszerne uda, nadać swojemu ciału więcej kształtu w miejscach, w których go brakuje czy nieco zmodyfikować obraz całej swojej sylwetki. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Jak dopasować odzież do swojej figury?

Eleganckie koszule damskie zamiast sukienek

Jednym ze sposobów, dzięki któremu zwiększa się zakres możliwości manewru, jest zastosowanie koszuli, marynarki i/lub kamizelki oraz spodni bądź spódnicy. Można dzięki temu skoncentrować się na każdym ważnym aspekcie z osobna, komponując kreację idealną. Unika się problemów związanych z tym, że dana sukienka doskonale wygląda „od pasa w dół”, ale zbytnio eksponuje niektóre mankamenty sylwetki, jak np. nieco szersze ramiona, niżby to wynikało z idealnych proporcji. Z początku takie dobieranie do siebie poszczególnych ubrań może sprawiać pewien problem, ale warto potraktować to jako zabawę i… kształcące doświadczenie. Z czasem eleganckie marynarki damskie, połączone ze spódnicami bądź spodniami można umiejętnie wykorzystać jako element tworzenia własnego wizerunku, np. zaznaczającego pozycję zajmowaną w „twardym” męskim świecie, gdy środowisko zawodowe zdominowane jest przez mężczyzn. Ponadto, część kobiet zwyczajnie nie przepada za sukienkami i czuje się w nich niekomfortowo, jednak ulegając presji społecznej, od czasu do czasu przywdziewa taki strój. Jest to kompromis podwójnie zły, ponieważ nie czują się one dobrze w sukienkach, a – co za tym idzie – również otoczenie nie odbiera ich wtedy pozytywnie, bowiem o tym jak jesteśmy postrzegani decyduje w dużej mierze to, jak sami się czujemy. Jak wobec tego urozmaicić swoją kreację, bez konieczności robienia czegokolwiek wbrew sobie?

Różne sposoby na elegancję

Oprócz koszuli i marynarek, wiele szyku mogą nieść z sobą także eleganckie kamizelki damskie. Ten element ubioru, klasycznie stosowany częściej przez mężczyzn, może z powodzeniem zdobić także kobietę. Jeżeli zdecydujemy się na ciekawy egzemplarz, to niejednokrotnie okaże się on hitem wieczoru, zwracając na siebie uwagę wielu osób, nawet jeżeli nie powiedzą one tego głośno. W tworzeniu gustownych i niezapomnianych kreacji dużą rolę odgrywa bowiem otwartość na nowe pomysły i gotowość do przełamywania barier. Efektowna wariacja na temat – dobrze wszystkim znanej – kamizelki może przynieść niespodziewane efekty. Gdzie szukać takich kreacji?

Butik w Warszawie – który z nich zapewnia oryginalność?

Żeby stworzyć unikalną kreację, warto skierować swoją uwagę nieco dalej, niż na najbardziej popularne salony sieciowe. Starają się one trafić do jak największej grupy odbiorców, podczas gdy każda z kobiet jest inna i niestety, wiele z nas przekonało się już o tym, jak nieswojo można się poczuć, widząc na imprezie drugą osobę w takiej samej sukience. Takie problemy nie znikają również wtedy, gdy odwiedzi się sklep z odzieżą ekskluzywną, choć nieco zmniejsza się ryzyko spotkania posiadaczki tego samego modelu. Zapewnienie sobie stuprocentowej unikalności możliwe jest jedynie dzięki skorzystaniu z indywidualnego projektu, uwzględniającego oczekiwania i potrzeby, reprezentowany styl oraz atuty i niedoskonałości figury.

Odzież dopasowana do jedynej posiadaczki

Jedną z osób, która gotowa jest przygotować specjalną, indywidualną sukienkę, garnitur i inne ubrania, jest Anna Krzyżanowska. Podczas osobistych spotkań opracowywany jest szkic projektu, który uwzględnia osobowość, preferencje i… wymiary klientki. Czego można spodziewać się po przygotowanej kreacji? Odpowiedzią na pytanie i jednocześnie CV projektantki niech będą ubrania, w których regularnie występują gwiazdy z ekranu telewizyjnego, pierwszych stron gazet, kin i estrady.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ