Thursday, June 13, 2024
Home / Kuchnia  / Ekspresy na kapsułki – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Ekspresy na kapsułki – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Nowoczesny ekspres do kawy to rozleniwiająca mnogość funkcji. Przekonaj się, ile potrafi taka maszyna

ekspresy-na-kapsulki-miasto-kobiet

Ekspres na kapsułko to wygodne rozwiązanie / fot. materiały prasowe

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez ulubionej kawy. Cenimy ten napój za wyjątkowy aromat i smak. Dlatego ekspresy do kawy coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Dziś pod uwagę weźmiemy popularne i wygodne ekspresy na kapsułki

 

Kapsułki do kawy stanowią wygodne rozwiązanie, ponieważ zawierają dokładnie odmierzoną porcję ulubionej mieszanki kawy. Wystarczy je umieścić w ekspresie, aby po chwili delektować się pysznym napojem. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Sprowadza się w zasadzie do umieszczenia w nim kapsułki i przyciśnięcia przycisku. Od czasu do czasu należy uzupełnić pojemnik na wodę i opróżnić drugi pojemnik, w którym magazynowane są zużyte kapsułki. Na co zwrócić uwagę wybierając taki ekspres?

Wielkość i pojemność ekspresu

Na wstępie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak ekspres do kawy będzie eksploatowany i czy znajdzie się na niego miejsce w kuchni. Dostępne na rynku modele różnią się wielkością, która wynika także z wielkości pojemnika na wodę. Jeśli kilku domowników sięga po kawę o różnych porach dnia, najlepiej postawić na urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 1 litra, a nawet 1,5 litra. Taki sprzęt przyda się także w biurze. Osoby mieszkające samotnie lub pary mogą natomiast wybrać mniejsze urządzenie. Bez większych problemów znajdziemy na rynku kompaktowy ekspres.

Ciśnienie pracy

Ciśnienie to bardzo ważny parametr charakteryzujący ekspresy na kapsułki. Zależność jest prosta – im wyższe ciśnienie, tym zaparzona kawa będzie bardziej aromatyczna i intensywna. Najlepsze właściwości zapewniają ekspresy w ciśnieniem 19 barów.

Dostępność kapsułek

Większość firm produkujących ekspresy na kapsułki sprzedaje również pasującą do nich kawę. Dlatego ten czynnik zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, wybierając ekspres. Przykładowo, kupując jedno z ergonomicznych urządzeń marki Nespresso, klient może w swobodny sposób wybierać zróżnicowane kapsułki do kawy o rozmaitych walorach smakowych. Każda kapsułka Nespresso zawiera idealnie odmierzoną porcję wysokiej jakości kawy bez żadnych dodatków. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy wielbiciel kawy znajdzie coś dla siebie!

Spienianie mleka

Kapsułki do kawy zapewniają wysoką jakość napojów, ale większość z nas preferuję kawy mleczne, typu cappuccino, flat white lub latte. Dlatego wygodne rozwiązanie stanowi ekspres do kawy, wyposażony w specjalny spieniacz. Osoby, które poszukują czegoś więcej niż małej czarnej, powinny wybrać właśnie taki model. To ogromny komfort. Jednak w razie potrzeby wiodący producenci udostępniają klientom także autonomiczne spieniacze do mleka.

Design urządzenia

Wybierając ekspres do kawy warto pamiętać, że urządzenie będzie stale eksponowane w kuchni. Nie powinno się więc pomijać jego designu. Do współczesnych aranżacji szczególnie pasują kompaktowe, eleganckie, a jednocześnie minimalistycznie wykończone ekspresy. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że ekspres może stać się prawdziwą ozdobą!

Dodatkowe funkcje

Innowacyjne ekspresy są bardzo często wyposażone w dodatkowe funkcje, które być może nie wpływają na smak kawy, ale podwyższają komfort użytkowania urządzenia. Jedną z ciekawszych jest alarm odkamieniania. Wyposażony weń ekspres informuje użytkownika, kiedy należy usunąć kamień, co jest bardzo ważne dla jego długowieczności. Inna ciekawa funkcja to chociażby automatyczne wyłączenie urządzenia, które da się zaprogramować. Dzięki temu zużywa ono mniej energii elektrycznej.
Jeśli cenisz sobie doskonały smak kawy i różnorodność, a przy tym łatwą obsługę i kompaktowy charakter urządzenia, ekspresy na kapsułki stanowią idealny wybór dla ciebie!

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ