Saturday, June 15, 2024
Home / Kuchnia  / Dla smakoszy kawy…

Dla smakoszy kawy…

Ziarna sprowadzone prosto z Włoch i niezwykły ekspres do kawy - raj dla smakoszy!

Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących różnorodne ekspresy do kawy. Wiele firm oprócz sprzedażą urządzeń do przygotowywania kawy, produkuje także innego rodzaju sprzętu AGD. Firma De’Longhi od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości ekspresów. Rodzinna włoska firma powstała ponad 100 lat temu i do dzisiaj cieszy się wysoce pochlebną opinią wśród klientów z całego świata.

lattecrema-delonghi

Marka De’Longhi posiada w swojej sprzedaży szereg akcesoriów umożliwiających prawidłowe użytkowanie swoich urządzeń. / fot. materiał prasowy

Rodzaje ekspresów

Przede wszystkim można wyodrębnić trzy kategorie urządzeń do przygotowywania kawy. Pierwszym z nich są ekspresy automatyczne oraz kolbowe. Te pierwsze nie wymagają dodatkowej obsługi, są w pełni niezależne od działań człowieka, wystarczy jedynie włączyć odpowiedni program i urządzenie samo przygotuje odpowiedni rodzaj napoju (od espresso poprzez latte aż do gorącej czekolady). Wyposażone w panele dotykowe umożliwiają wcześniejsze zaprogramowanie przygotowania kawy na konkretną godzinę. Ekspresy kolbowe są idealne dla osób, które lubią mieć kontrolę nad każdym etapem przygotowywania kawy. Samodzielnie wymierza się ilość wcześniej zmielonych ziaren oraz spienia mleko.

W przypadku ekspresów Nespresso na kapsułki można przyrządzić jedną kawę. Polecany jest on osobom gustującym w latte oraz klasycznym espresso. Urządzenie typu Mokka to nic innego jak klasyczna kawiarka, którą dawniej stawiało się na palniku gazowym. Teraz podłączana jest do prądu, posiada programator czasowy i umożliwia nawet przygotowanie prostej kawy zbożowej w nowej odsłonie smakowej.

Trzecią kategorią urządzeń są ekspresy kombinowane oraz przelewowe. Te pierwsze umożliwiają jednoczesne uzyskanie czystego espresso oraz klasycznej kawy przelewowej. Nowoczesny design i łatwa obsługa każdego typu urządzenia to najbardziej charakterystyczne i doceniane elementy włoskiej firmy.

Akcesoria smakosza

Marka De’Longhi posiada w swojej sprzedaży szereg akcesoriów umożliwiających prawidłowe użytkowanie swoich urządzeń. Mowa nie tylko o akcesoriach typu młynek do kawy lub filiżanki, ale przede wszystkim o profesjonalnych produktach czyszczących. Zestaw do pielęgnacji ekspresów zawiera preparat czyszczący, odtłuszczający i chroniący dysze spieniaczy mleka, odkamieniacz oraz filtry do wody. Odpowiednio konserwowane sprzęt pozwoli na jego wieloletnie użytkowanie. Smakosze kawy mogę także zaopatrzyć się w ziarna sprowadzane prosto z Włoch.

Ofertę ekspresów De’Longhi znajdziesz na: http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/ekspresy-wysokocinieniowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ