Thursday, June 20, 2024
Home / Kuchnia  / Moc aromatu zamknięta w kapsułkach – na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres na kapsułki?

Moc aromatu zamknięta w kapsułkach – na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres na kapsułki?

Ekspres na kapsułki – dowiedz się, jaki wybrać

kapsułki nespresso

Sprawdź, jak wybrać odpowiedni ekspres na kapsułki / fot. materiały prasowe

Miłośnicy kawy mogą wybierać spośród wielu różnych rodzajów tego aromatycznego napoju, a niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez niej poranka. W celu przygotowania klasycznej „małej czarnej” coraz częściej korzystamy z kawiarki i ekspresów na kapsułki. Te ostatnie ułatwiają przygotowanie zarówno włoskiego espresso, jak i wielu kaw smakowych. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni ekspres na kapsułki

Dobra kawa bez wizyty w kawiarni

Obecnie, aby wypić dobrą kawę, nie trzeba iść do kawiarni, gdzie przygotuje nam ją barista. Rozwój technologii sprawił, że różne rodzaje tego napoju możemy przyrządzić sami w zaciszu własnego domu – bez trudu i profesjonalnego przeszkolenia. Pozwalają na to ekspresy do kawy, zarówno te proste, jak i wyposażone w szereg funkcji i innowacyjnych udogodnień.

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju ekspresy do kawy – m.in. przelewowe, ciśnieniowe, lub kapsułkowe. Jeśli zależy nam na urządzeniu, które będzie łączyć komfort obsługi, intuicyjny interfejs i niewielkie rozmiary, warto poszukać odpowiedniego modelu właśnie w tej ostatniej grupie. Ekspres na kapsułki ma wiele zalet, a jedną z nich z pewnością jest łatwość jego użytkowania – w najprostszych urządzeniach tego typu rola korzystającego sprowadza się do wyboru kawowej kapsułki o danym smaku, włożenia jej w odpowiednie miejsce w urządzeniu i włączenia sprzętu. Ekspresy kapsułkowe oferują w tym zakresie dużą różnorodność – nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki oferowanym przez nie możliwościom dzień zacząć od pobudzającego espressso, a wieczorem delektować się delikatnym latte czy kawą mrożoną. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając tego rodzaju sprzęt?

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres na kapsułki?

Jedną z kluczowych cech związanych z wyborem ekspresu kapsułkowego są jego wymiary – wielu wielbicieli kawy, którzy decydują się na ten zakup chce, aby wybrane urządzenie dobrze współgrało z przestrzenią kuchni – zarówno pod względem swych gabarytów, jak i dopasowania do wystroju wnętrza. Nie bez znaczenia jest obudowa ekspresu, która powinna być solidna. Jeśli jest plastikowa – tworzywo sztuczne zastosowane w konstrukcji urządzenia musi mieć odpowiednią grubość. Często też ekspresy na kapsułki są wykonane z wykorzystaniem aluminium.

Wybierając ekspres na kapsułki, dobrze poświęcić chwilę uwagi temu, jak dużo kawy przygotowujemy w ciągu dnia. Pijamy ją okazyjnie, ale chcemy by zawsze była pod ręką czy może jednak często delektujemy się ulubionym smakiem, np. w towarzystwie przyjaciółek? Odpowiedź na to pytanie pomoże nam skupić się na kolejnych parametrach urządzenia, np. związanych z pojemnością zbiornika na wodę i czasem jej nagrzewania. Warto też wybrać ekspres, które wyróżnia łatwość czyszczenia. Zarówno zbiornik wody, jak i pojemnik na kapsułki oraz tacka ociekowa powinny być proste w demontażu. Wtedy z ich umyciem nie będziemy mieć żadnego problemu.

Spieniacz do mleka i dodatkowe funkcje

Zwrócenie uwagi na przedstawione wyżej cechy może okazać się pomocne, gdy szukamy urządzenia, które będzie w stanie przygotować nam perfekcyjną małą czarną. Jeśli jednak marzy nam się przyrządzenie aromatycznego cappuccino lub delikatnego latte w domowym zaciszu, warto wybrać ekspres na kapsułki wyposażony w spieniacz do mleka. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest Essenza Mini & Aeroccino3, który wzbogacono o możliwość przyrządzania napojów na bazie mleka. W połączeniu z lekką wagą (ok. 3 kg), 0,6-litrowym pojemnikiem na wodę i wykorzystaniem ciśnienia rzędu 19 barów tworzy kompaktowe i proste w użyciu urządzenie, które przygotuje nam ulubiony napój.

Spieniacz do mleka to jednak nie wszystko. Istnieje kilka innych, z pozoru małych funkcji, które mogą mieć wielkie znaczenie w użytkowaniu wybranego modelu. Zabieganym może spodobać się ekspres na kapsułki wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania (w przypadku wspomnianego modelu Essenza Mini & Aeroccino3 tryb Eco wyłączy ekspres po 3 minutach bezczynności urządzenia). Ciekawą opcją, na jaką warto zwrócić uwagę jest także możliwość przygotowania kaw w filiżankach o różnej pojemności.

Łatwy w obsłudze, funkcjonalny, i działający z różnego rodzaju kapsułkami – taki powinien być dobry ekspres na kapsułki, w którym na co dzień przygotowywać będziemy kawę. Dla fanów kaw mlecznych dobrym wyborem będzie urządzenie wyposażone w spieniacz do mleka. Nie bez znaczenia pozostaje tez sam wygląd i wymiary urządzenia. Zwracając uwagę na te cechy, mamy możliwość wybrać ekspres, który sprosta naszym preferencjom i z powodzeniem zastąpi nam baristę!

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ