Monday, April 22, 2024
Home / Kuchnia  / Ekspres ciśnieniowy – co warto wiedzieć zanim pójdziemy do sklepu

Ekspres ciśnieniowy – co warto wiedzieć zanim pójdziemy do sklepu

Kawa dobroczynnie wpływa na organizm. Warto zainwestować w dobrej jakości ekspres ciśnieniowy do kawy i pić codziennie co najmniej jedną jej filiżankę.

fot. materiał prasowy

Kawa dobroczynnie wpływa na metabolizm, pobudza organizm, ma właściwości lecznicze i kosmetyczne. W jej ziarnach znajduje się wiele wartościowych pierwiastków. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości ekspres ciśnieniowy do kawy i pić codziennie co najmniej jedną jej filiżankę.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Wybór dobrego ekspresu

Wybór dobrego ekspresu do kawy wcale nie jest łatwy. Dlatego warto wiedzieć o kilku zasadach, którymi należy się kierować przy jego zakupie. Na sklepowych półkach można znaleźć obecnie ekspresy ciśnieniowe, przelewowe, ekspresy do kawy na kapsułki  oraz kawiarki. Różnią się one między sobą stopniem technologicznego zaawansowania i wydajnością ilości zaparzonej kawy. Najprostszym z ekspresów jest przelewowy. Jednak jakość przygotowanej w ten sposób kawy nie jest najlepsza. Kawiarka czyli ekspres dzbankowy pod ciśnieniem tworzy aromatyczny napój, który jednak nie dorównuje tym, które wytwarzane są przez ekspres ciśnieniowy. Ekspres do kawy na kapsułki robi napar dobrej jakości, jednak jest drogi w eksploatacji. Dlatego warto postawić na zakup sprawdzonego ekspresu ciśnieniowego.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Ekspres ciśnieniowy do kawy

Ekspresy ciśnieniowe do kawy zyskują coraz większą popularność w polskich domach, a osoby wybierające takie rozwiązanie wolą zapłacić więcej za dobrej jakości ekspres sprawdzonej firmy takiej jak na przykład Krups. Tego rodzaju ekspres do kawy wykorzystuje do jej przygotowania wysokie ciśnienie. Kawę do ekspresu wsypuje się już zmieloną lub ekspres mieli ją na bieżąco w odmierzonych porcjach.Wysokie ciśnienie sprawia, które wydobywa z ziaren kawy cały aromat, sprawia, że tak przygotowany napój jest świeży i aromatyczny. Tego rodzaju ekspresy dodatkowo wyposażone często są w urządzenia do spieniania mleka, a droższe modele także w funkcje precyzyjnego dozowania ilości kawy, jej mocy i ilości filiżanek parzonych za jednym razem.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Parametry ekspresu

Przy wyborze ekspresu warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób parzenia kawy, ale też na inne jego ważne parametry znacznie poprawiające komfort użytkowania. Niezwykle istotna jest moc ekspresu. Im wyższa, tym szybciej przebiega proces parzenia kawy. Kolejnym parametrem jest ciśnienie ekspresu oznaczanego w barach. Jest ono potrzebne do wtłoczenia wody do pojemnika z kawą. Pomocnym rozwiązaniem jest też płyta podgrzewająca. Dzięki niej długo można utrzymać ciepła kawę po zaparzeniu. Im większy pojemnik z wodą, tym rzadziej trzeba go uzupełniać. A przed zakupem warto poczytać opinie użytkowników na temat użytkowania wybranego modelu ekspresu.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ