Sunday, May 26, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Wielki powrót do miasta

Wielki powrót do miasta

Jest kilka istotnych powodów, dla których zamożni ludzie chętnie powracają do metropolii.

fot. materiał prasowy

Posiadanie domu zlokalizowanego poza miastem było do niedawna oznaką wysokiego statusu. Dzisiaj właściciele tych posiadłości powracają do dużych miast i inwestują w luksusowe apartamenty. Jest kilka istotnych powodów, dla których zamożni ludzie chętnie powracają do metropolii.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Wnikliwa analiza rynku nieruchomości przeprowadzona przez ekspertów jasno pokazuje, że od kilku lat istnieje wyraźna tendencja do migracji z terenów podmiejskich do miast. Dotyczy to osób zamożnych, które poszukują budynków mieszkalnych, zlokalizowanych w prestiżowych miejscach, głównie w centrum miasta. Pod tym względem prym wiedzie Warszawa, która jest miastem dynamicznego rozwoju i nowoczesnych rozwiązań. Dlaczego luksusowe apartamenty tak bardzo przyciągają?

Inwestycja bez ryzyka
W 2014 roku w Warszawie został oddany do użytku luksusowy drapacz chmur Cosmopolitan Twarda 2/4, który oferuje luksusowe apartamenty. Grzybowska, Twarda oraz plac Grzybowski to ścisłe centrum miasta, w którym inwestor Tacit Development Polska zlokalizował budynek. Kupno apartamentu w prestiżowej okolicy to jeden z najlepszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy. Wynika to z faktu, że wartość apartamentów (w cenie od 1,5 mln złotych) rośnie z każdym rokiem. Agencja AK Expert szacuje, że jest to wzrost rzędu 10 proc. rocznie. Podobne zyski w Warszawie może zapewnić jedynie znajdujący się w pobliżu nieukończony wieżowiec Złota 44, projektu Daniela Liebeskinda – kolejny przykład architektury mieszkalnej klasy premium.

Zielone centrum miasta
Cosmopolitan Twarda 2/4 znajduje się w samym sercu stolicy, które jest wymarzoną lokalizacją na luksusowe apartamenty. Grzybowska jest przecięta parkiem, wokół mieści się kilka zielonych skwerów, a niedaleko znajduje się XVII-wieczny Ogród Saski. Z kolei położony u stóp drapacza chmur plac Grzybowski jest miejską enklawą spokoju. Jego piękno oraz panoramę Warszawy można podziwiać z okien apartamentów. Zaprojektowana przez Helmuta Jahna całkowicie przeszklona elewacja budynku w niczym nie ogranicza widoków aż po granice miasta.

Wysoki komfort
Ekskluzywne apartamenty nie wymagają od właściciela dodatkowych nakładów finansowych i zapewniają wysoki komfort życia. Mieszkania w Cosmopolitan Twarda 2/4 są wyposażone w sprzęt najlepszych marek, a życie ułatwia Home Management System, który umożliwia sterowanie domowymi instalacjami z ekranu smartfona.
Tacit Investment JS zadbał również o detale, m.in. wykończenie apartamentów marmurem i granitem. Komfort mieszkania podwyższa wydzielona strefa relaksu, przeznaczona wyłącznie dla rezydentów. W skład strefy wchodzi: fitness klub, siłownia, dwie sauny (mokra i sucha), jacuzzi oraz sale klubowe. Mieszkańcy mogą także wypoczywać na tarasie, z którego roztacza się widok na plac Grzybowski. Do dyspozycji mają restauracje i delikatesy zlokalizowane na samym dole. Połączenie wygody i nowoczesności z dobrym inwestowaniem – to główne zalety, które charakteryzują te apartamenty. Grzybowska, plac Grzybowski i Twarda to samo centrum stolicy, które równocześnie zapewnia ciszę i spokój, co dla osób powracających z przedmieść może stanowić dodatkowy argument za przeprowadzką do miasta.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • daga & rob 30 listopada, 2015

    Jeśli mówimy o miastach to mam pytanie odnośnie Wrocławia. Chcę kupić tam mieszkaniam gdyż przeprowadzamy się tam już niedługo z mężem. Widzę, że na Krzykach są bardzo ładne budynki. Może mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat inwestycji – Apartamenty Skarbowców, które jak dobrze wyszukałam prowadzi developer Iglica ? Bardzo się one nam podobają, ale chcemy usłyszeć głosy ludzi z Wrocławia.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ