Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Ekologiczny styl życia z rowerem elektrycznym ROMET

Ekologiczny styl życia z rowerem elektrycznym ROMET

Rower elektryczny to gwarancja na ominięcie ulicznych korków

Kobieta z rowerem miejskim Romet

zdj. ROMET

Rower elektryczny to idealna alternatywa dla samochodu. Wybierając go na swój główny środek transportu, przyczyniasz się do zmniejszenia korków na ulicach i poprawy stanu środowiska. Według danych Europejskiej Federacji Cyklistów korzystanie z roweru jest średnio 13 razy bardziej przyjazne dla środowiska niż podróż samochodem osobowym. Sprawdź, dlaczego warto wybrać rower elektryczny

 

ROMET – jeden z najważniejszych producentów rowerowych w Europie, jest w czołówce marek, które jako pierwsze rozpoczęły produkcję rowerów elektrycznych. To jedyny polski producent rowerów, wytwarzający ramy do e-bike’ów na skalę masową. ROMET nie tylko dostarcza rowery elektryczne, ale również zapewnia nowoczesne rozwiązania dla miejskiego stylu życia. Obecnie, kiedy tempo życia gwałtownie rośnie e-rowery ROMET zyskały na popularności szczególnie wśród mieszkańców miast. Modele z serii E-CITY przeznaczone do poruszania się w miejskim labiryncie, to idealne połączenie elegancji i efektywności. Rowery elektryczne ROMET zyskały miano nowoczesnego i praktycznego środka transportu i stały się alternatywą dla samochodu. Umożliwiają szybkie poruszanie się po ulicach, są ekologiczne, ekonomiczne i znacznie bardziej wygodne od rowerów tradycyjnych.

E-BIKE – styl życia w mieście

Rower to nie tylko środek transportu, dla wielu osób to przede wszystkim styl życia związany z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Zamieniając samochód na rower, przyczyniasz się do redukcji emisji CO2, a miejska infrastruktura rowerowa i zużycie zasobów w trakcie eksploatacji pojazdu są znacznie mniejsze, niż ma to miejsce w przypadku innych środków transportu. Badania przeprowadzone przez Europejską Federację Cyklistów (ECF) pokazują, że jazda samochodem osobowym jest 13 razy bardziej szkodliwa dla środowiska niż jazda rowerem.

Elektromobilność to przyszłość

Coraz więcej ludzi ogranicza korzystanie z samochodu na rzecz innych środków transportu. Ma to związek ze wzrostem cen paliwa oraz z chęcią zmiany stylu życia na zdrowszy i bardziej eko. Zastąpienie aut rowerami jest już zauważalne na ulicach miast, a prawdziwym przełomem było wprowadzenie na polski rynek rowerów elektrycznych, zwanych e-bike’ami lub e-rowerami. E-bike został doceniony w wielu krajach Europy, takich jak Niemcy, Dania, Holandia, Francja czy Włochy. Teraz e-rowerowa rzeczywistość obecna jest również w Polsce. Korzystanie z rowerów elektrycznych stało się modą, a nawet stylem życia. Popularność e-rowerów związana jest ze zmieniającą się świadomością Polaków. Chcemy żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie, ale z jednoczesnym zachowaniem komfortu.

 

Powstanie e-rowerów to prawdziwa rewolucja mobilności miejskiej. Stanowią one połączenie ergonomii i szybkości, sprawiając, że podróż przez zatłoczone ulice staje się przyjemnością. Przemieszczając się rowerem elektrycznym, masz możliwość sprawniejszego dotarcia do celu. To idealne rozwiązanie problemu kłopotliwych dojazdów do pracy w dużym mieście. Omijasz uliczne korki, a silnik, w który wyposażony jest pojazd, ułatwia jazdę, zmieniając ją komfortową niezależnie od pory roku.

ROMET – nowoczesność, ekologia, komfort

Wybierając rower elektryczny ROMET, masz pewność, że przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska. Ekologicznym jest nie tylko samo użytkowanie roweru, ale również jego produkcja. Ramy rowerów produkuje się w Polsce w zrobotyzowanej fabryce, przy użyciu najnowszej światowej technologii. Miejsca, w których powstają rowery ROMET, korzystają z alternatywnych źródeł pozyskiwania energii i zasilane są energią odnawialną.

 

Nowością, którą marka zamierza wprowadzić w swoim asortymencie, jest pięć modeli rowerów elektrycznych typu Low Step. To rowery z konstrukcją o obniżonej ramie, która czyni rower uniwersalnym i wygodniejszym niż rower z ramą tradycyjną. E-rowery Low Step dostępne będą w sprzedaży już w sezonie 2024.

 

E-BIKE typu Low Step model: E-MODECO URB 2.0

E-BIKE typu Low Step model: E-MODECO URB 2.0/zdj. ROMET

Co trzeba wiedzieć o rowerach elektrycznych?

Popularność rowerów elektrycznych rośnie z roku na rok. Użytkownicy doceniają je za komfort jazdy i szybkość w docieraniu do celu. Jednak to nie jedyne cechy, które przekonują do tego, by wybrać rower elektryczny na swój główny środek transportu.

 

Regularna aktywność fizyczna umożliwia utrzymanie zdrowia i witalności, dlatego wiele ludzi decyduje się docierać do pracy piechotą lub rowerem. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na przebywanie długich dystansów o własnych siłach. Ma to związek z poziomem wytrzymałości, wiekiem czy towarzyszącymi chorobami. Zamiana roweru tradycyjnego na elektryczny pomaga dostarczyć codziennej dawki aktywności fizycznej dla osób o różnym stanie zdrowia. Możesz poprawić kondycję i spalić trochę kalorii bez zbędnego obciążenia stawów.

 

Rower elektryczny stanowi znaczne wspomaganie w trakcie jazdy. Pozwala decydować o stopniu wysiłku, którym obciążysz organizm, czyniąc przejażdżkę przyjemnością na dużo większym poziomie. Silnik odciąża rowerzystę na trudniejszych elementach trasy, takich jak wzniesienia, zwiększając komfort użytkownika. Dzięki temu jesteś w stanie pokonywać znacznie dłuższe dystanse niż na rowerze tradycyjnym.

 

Dopasowując odpowiedni rower elektryczny ROMET, możesz odkryć miejsca, które wcześniej były poza zasięgiem. ROMET stawia na różnorodność, oferując modele dostosowane do potrzeb użytkownika. Kolekcja ROMET E-CITY to rowery do komfortowego poruszania się po mieście. Dzięki nim bez problemu ominiesz uliczne korki i dotrzesz do celu na czas. Serie E-MTB i E-TREKKING doskonale sprawdzą się na górskich szlakach. Teraz, dzięki wspomaganiu silnika najtrudniejsze i dotąd niezbadane trasy staną się dostępne dla każdego. Modele typu E-CROSS dostosowane są do różnych potrzeb mobilności. Od dziś możesz poruszać się wszędzie, niezależnie od rodzaju nawierzchni i warunków pogodowych.

 

Gabriela Gogłuska

Żródło: materiał Partnera MK

 

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ