Friday, April 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Ekologiczne kosmetyki do włosów

Ekologiczne kosmetyki do włosów

Kobiecy sex appeal zaczyna się od pięknych i zdrowych włosów

ekologiczne-kosmetyki miasto kobiet portal dla kobiet

fot. materiały prasowe

„Ekologiczne” to słowo niezwykle modne. Używane są również pojęcia „organiczne” i „naturalne”. Nie jest łatwo rozszyfrować ich znaczenie, tym bardziej że często są nadużywane i stosowane wyłącznie jako marketingowy chwyt. O ile słowo „naturalne” sugeruje jedynie wykorzystanie składników pochodzenia naturalnego, a „organiczne” oznacza używanie roślinnych składników z upraw organicznych, to ekologiczne kosmetyki do włosów powinny zawierać jedynie naturalne komponenty pochodzące z certyfikowanych upraw. Są w sposób naturalny przyswajane przez organizm i nie powodują podrażnień skóry

 

Ekologiczne kosmetyki do włosów mogą być również używane przez osoby ze skłonnościami do alergii. Mało kto zdaje sobie sprawę, że popularne kosmetyki do włosów zawierają detergenty, czyli mówiąc wprost ‒ środki znane z proszku do prania czy płynu do zmywania naczyń. Oczywiście są one nieco inne i stosowane w mniejszych stężeniach, ale preparaty SLS i SLES powodują przesuszanie włosów, a także podrażniają skórę głowy.

Jak wybierać ekologiczne kosmetyki do włosów?

Niestety popularne i stosunkowo tanie szampony i odżywki, które możemy znaleźć na półkach drogerii i hipermarketów, nie są najwyższej jakości, wbrew umieszczanym na nich reklamom. Chcąc świadomie zadbać o skórę głowy i włosy, warto zainteresować się kosmetykami profesjonalnymi. Nie oznacza to, że można stosować je wyłącznie w salonie fryzjerskim. Profesjonalne, ekologiczne kosmetyki do włosów można znaleźć na stronie bandi.pl. W ich skład wchodzą wyłącznie komponenty roślinne, pozyskiwane z certyfikowanych, ekologicznych polskich upraw. Formuły kosmetyków bandi.pl zostały opracowane we własnych laboratoriach firmy. Na etykietach i ulotkach znajduje się czytelna informacja na temat składników, a na stronie bandi.pl można poczytać bloga prowadzonego przez specjalistów. Ekologiczne kosmetyki do włosów nie są testowane na zwierzętach, a używanie ich minimalizuje ryzyko powstawania podrażnień skóry głowy.

Dlaczego warto stosować ekologiczne kosmetyki do włosów?

Piękne włosy, mocne i lśniące, to marzenie każdej kobiety. Żeby osiągnąć taki efekt, należy systematycznie dbać o skórę głowy i włosy, nie ograniczając się do powierzchownych zabiegów kosmetycznych. Dobre szampony to za mało. W skład linii ekologicznych kosmetyków do włosów wchodzą różnego rodzaju odżywki, maski, peelingi oraz wcierki nawilżające i regenerujące. Najważniejsze jest nawilżanie skóry głowy, a także kosmetyki, dobrane do rodzaju skóry. O skórę głowy należy dbać nie mniej, niż o skórę twarzy – nawilżać ją i chronić przed ujemnym wpływem promieni słonecznych w lecie, a wiatrów i zimna jesienią i zimą.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Roalia 8 stycznia, 2021

    No ja niesety ale straciłam w ostatnim czasie sporo włosów.Glównie z powodu wypadania włosów pociążowego. Tłumaczyłam sobie, że jest to spowodowane hormonami oraz potem wszystko wróci do normy. Jednak nie podobalo mi się to co widziałam na swojej głowie.

    Włosów o wiele mniej, przerzedzone oraz brzydkie 🙁

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ