Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / Eko weekend SAPU

Eko weekend SAPU

W pierwszy weekend lutego Kraków stanie się eko modny. A to za sprawą Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, która bardzo modnie rozpoczyna Nowy Rok.

proj. Elżbieta Gaudyn / fot. materiał prasowy

W pierwszy weekend lutego (5-7.02.16) Kraków stanie się eko modny. A to za sprawą Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU www.ksa.edu.pl, która bardzo modnie rozpoczyna Nowy Rok. W Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się impreza Eko Fashion Weekend. Finałem dwudniowych warsztatów będzie pokaz ubrań stworzonych z papieru, Junk Fashion Show (7.02). Goście specjalnymi imprezy to Marcin Giebułtowski – projektant biżuterii oraz Michał Zaczyński – krytyk mody.

proj. Elżbieta Gaudyn / fot. materiał prasowy

proj. Elżbieta Gaudyn / fot. materiał prasowy

Eko Fashion Weekend przypomina, jak ważnymi tematami we współczesnej modzie są ekologia oraz CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu. Pod okiem wykładowców Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru będzie można poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności – tworzenia biżuterii i notatników, a także redressingu – kreatywnego przerabiania ubrań. Warsztaty wpisują się w trend DIY, czyli do it yourself – pokazując, jak wiele możemy wykonać sami, wykorzystując recyklingowe materiały.
Niedzielny Junk Fashion Show to zwieńczenie twórczej pracy SAPU, pokaz kreatywności studentów. Wcześniej otrzymali trudne zadanie, zaprojektowania ubrania, a do jego stworzenia mogli użyć wyłącznie papieru. Poprzednie edycje Junk Fashion Show pokazały, że z tym wyzwaniem młodzi artyści potrafią sobie znakomicie poradzić. Co więcej – im trudniejszy materiał, tym bardziej efektowne i niebanalne stroje potrafią stworzyć. Dlatego papierowy pokaz SAPU zawsze budzi wielkie emocje i jest unikalnym przeżyciem artystycznym.

proj. Patrycja Siwiec / fot. materiał prasowy

proj. Patrycja Siwiec / fot. materiał prasowy

Goście tegorocznej edycji to nazwiska znane w modowym świecie. Marcin Giebułtowski mieszka i pracuje w Londynie. W trakcie Junk Fashion Show zaprezentuje najnowszą kolekcję biżuterii, wykonanej z materiałów recyklingowych. Projekty Giebułtowskiego noszą takie gwiazdy jak Kayah, Beata Sadowska, Kasia Klich czy Marysia Sadowska. Z kolei Michał Zaczyński to jeden z najlepszych polskich krytyków mody. W czasie Eko Fashion Weekend poprowadzi wykład o sukcesie w świecie mody.

Na warsztaty wstęp jest wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Program:

5 lutego 2016 – WARSZTATY DIY
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52
Wstęp wolny

16:30 – 18:45 – Warsztaty ręcznie wykonywanych notatników
16:30 – 18:45 – Warsztaty redressingu i personalizacji, czyli kreatywne przerabianie ubrań
16:30 – 18:45 – Warsztaty tworzenia biżuterii recyklingowej
Warsztaty prowadzone są przez wykładowców Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.
Obowiązują wcześniejsze zapisy.

6 lutego 2016, godzina 16:30 – WYKŁAD MICHAŁ ZACZYŃSKI
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52
Wstęp wolny

7 lutego 2016, godzina 18:00 – JUNK FASHION SHOW
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
Wstęp wolny/zaproszenia

Więcej informacji: www.ksa.edu.pl oraz facebook.com/events/434082503454772

Miasto Kobiet objęło patronatem to wydarzenie

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ