Thursday, June 13, 2024
Home / Kultura  / Egzotyka czeka!

Egzotyka czeka!

Czy jesienny spadek energii i nastroju to rzecz nieunikniona? Niekoniecznie. Nie siedź w domu.

Gdy dni robią się krótsze, a ciężkie krople deszczu coraz częściej uderzają o szyby naszych okien, to znak, że jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Czy jednak wraz z nadejściem jesiennej szarugi musimy zwolnić tempo i schować się w domu? Czy jesienny spadek energii i nastroju to rzecz nieunikniona?

Otóż nie! Jesień nie zawsze musi być szara i senna, bo przecież w krajach egzotycznych o tej właśnie porze roku słońce wciąż mocno grzeje, a ludzie wieczorami nadal bawią się przy blasku księżyca. Wyjazd na Karaiby albo do jednego z krajów Azji Południowo – Wschodniej zdaje się być zatem, drogie Panie, doskonałym sposobem na walkę z jesienną chandrą i na naładowanie sił na zimę.

Scenic View of the Sea Shore with White Sand

Takim oto krajobrazem możemy cieszyć się jesienią na Karaibach – przede wszystkim na północnym wybrzeżu Kuby i na północno – wschodnim wybrzeżu Dominikany. / fot. materiał prasowy

Śnieżnobiały piasek i gorące karaibskie rytmy

Nic tak nie poprawia nastroju, jak widok skąpanych w słońcu plaż, otoczonych z jednej strony soczyście zielonymi palmami, a z drugiej wodami ciepłego oceanu, które mienią się wszystkimi odcieniami błękitu. Takim oto krajobrazem możemy cieszyć się jesienią na Karaibach – przede wszystkim na północnym wybrzeżu Kuby i na północno – wschodnim wybrzeżu Dominikany. Wystarczy szybki rzut oka na zdjęcia z Varadero, z kubańskich wysp Cayo Coco i Cayo Santa Maria albo ze słynnych dominikańskich kurortów Punta Cana i Bavaro, żeby przekonać się o tym, że czeka nas tam iście rajski wypoczynek. Oczywiście poza błogim relaksem pod parasolem z palmowych liści, w każdym z tych miejsc możemy też oddać się wielu innym przyjemnościom – w Varadero możemy udać się w niezapomniany rejs katamaranem wokół przylądka Hicacos, w pobliżu wysp Cayo Coco i Cayo Santa Maria możemy obserwować bajecznie kolorową florę i faunę raf koralowych Oceanu Atlantyckiego, a w Bavaro i Punta Cana możemy nie tylko spróbować swoich sił w pływaniu na desce windsurfingowej, ale też zagrać w golfa na pięknie położonych wśród palm kokosowych polach golfowych – White Sands Golf Course albo Cana Bay Golf Course.

Na wzrost poziomu endorfin możemy jeszcze na Karaibach liczyć z jednego względu – otóż na wszystkich wyspach tego rejonu, a na Kubie i na Dominikanie w szczególności, rozbrzmiewają rytmy salsy i merengue, które rozgrzewają do czerwoności i wyzwalają ogromne pokłady pozytywnej energii. A co, jak nie szalone noce spędzone na parkietach latynoskich klubów i w objęciach profesjonalnego tancerza, może lepiej przygotować nas na nadejście kolejnej zimy? Szukajmy więc ofert last minute na te fantastyczne kierunki !

Hotele zatopione w tropikalnej roślinności + orientalne masaże i zabiegi pielęgnacyjne

Innym rejonem, który doskonale nadaje się na jesienny wyjazd, jest Azja Południowo – Wschodnia. Wszystkie państwa tej części świata, a zatem m.in. Tajlandia, Wietnam i Sri Lanka, charakteryzują się niezwykłą mozaiką kulturową, religijną i etniczną, a ich mieszkańcy na każdym kroku obdarzają turystów uśmiechem i ogromną życzliwością. Dodatkowo hotele w azjatyckich kurortach (np. w Beruwali na Sri Lance albo w Ham Tien w Południowym Wietnamie) są niemal zatopione w bujnej, tropikalnej roślinności, a spacery po przyhotelowych ogrodach, w których mieszkają barwnie upierzone ptaki, pozwalają doskonale się wyciszyć i ukoić nerwy.

Piękne okoliczności przyrody na wymarzone wczasy , to jednak tylko jeden z walorów tajskich, wietnamskich czy lankijskich kurortów. Innym ich atutem, a dla pań rozmiłowanych w zabiegach relaksacyjnych i pielęgnacyjnych atutem prawdopodobnie najważniejszym, jest też znakomicie rozbudowana w hotelach infrastruktura SPA & Wellenss. Szczególnie kusząco wygląda tu bogata oferta masaży, które pozwalają usunąć z organizmu toksyny i przywrócić ciału niezbędną harmonię. Panie, które lubią stawiać na klasykę, mogą się poddać tradycyjnemu masażowi tajskiemu, który łączy elementy masażu klasycznego z elementami pasywnej jogi, refleksologii, akupresury i rozciągania. Z kolei panie, które szukają nowych doznań i lubią eksperymentować, powinny poddać się masażowi ajurwedyjskiemu, który stanowi rodzaj masażu limfatycznego i który polega na stymulacji punktów akupresurowych oraz na rozgrzewaniu i energetyzowaniu konkretnych partii ciała. Jeśli natomiast chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, to na poprawę wyglądu doskonale wpływają m.in. zabiegi z użyciem egzotycznych roślin i ziół (np. liści eukaliptusa i tajskiego imbiru), a także zbiegi z wykorzystaniem jagód goji, które pomagają w redukcji cellulitu.

Jesień zaczyna nieubłaganie zaglądać do naszych okien, dlatego chyba najwyższy czas zastanowić się nad tym, jak możemy poradzić sobie z typowym dla tej pory roku spadkiem nastroju. Wyjazd jesienią do egzotycznego kraju, czy to na jedną z Wysp Karaibskich, czy też do jednego z krajów południowoazjatyckich, z pewnością wart jest rozważenia!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 11x14 poster 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More here on that Topic: miastokobiet.pl/egzotyka-czeka-czyli-wakacji-ciag-dalszy/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ