Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / Egzotyczna Azja – poznaj dwa najciekawsze kierunki

Egzotyczna Azja – poznaj dwa najciekawsze kierunki

Azja stała się bardzo popularnym kierunkiem podróży. O czym warto wiedzieć wybierając się w podróż. Sprawdź.

Azja stała się bardzo popularnym kierunkiem podróży. Nic dziwnego – stosunkowo tanie wakacje niosą za sobą wiele doznań. Aromatyczna kuchnia oraz starożytne miasta czy zabytki to tylko niektóre elementy, które zdecydowały o popularności Azji. Często natrafimy na ludzi, którzy żyją według tradycyjnych zasad, a ich sposób życia nie przypomina naszego zabieganego świata.

Wat Yai Chai Mongkhon in Ayuthaya province of Thailand

fot. materiał prasowy

Azja otwiera przed podróżnymi dwa bardzo ciekawe kierunki. Są to Tajlandia oraz Kambodża. Oba charakteryzują się ekonomicznymi podróżami oraz orientalnym klimatem. Tajlandia to kraj bezpieczny. Nie sprawi wam kłopotu poruszanie się po nim. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną rozpocząć samodzielne podróże po Azji. Zobaczyć tu musicie Bangkok ( wraz z Pałacem Królewskim, buddyjskimi świątyniami oraz targiem amuletów), Damnoean Saduak, czyli pływający targ, Lopburi (miasto małp), plaże na Phuket oraz Ko Phi Phi czy pradawną stolicę Syjamu.

Warto zapamiętać, że Tajlandia to kraj kultury buddyjskiej. Obowiązują tu zatem pewne reguły, które dotyczą także turystów. Warto się z nimi zapoznać przed wyprawą. Najbardziej niewskazane jest kłócenie się czy prowadzenie sporu – wszelkie tego typu sprawy załatwiane są w Tajlandii w sposób pokojowy. Tajowie bardzo wrażliwi są na punkcie osoby króla Ramy IX, który nota bene jest najdłużej panującym władcą na świecie. Nie wolno pod żadnym pozorem obrażać go czy wyśmiewać. Jeden z amerykańskich turystów bardzo był zaskoczony wydanym na niego 2,5 letnim wyrokiem pozbawienia wolności za opublikowanie na swoim blogu nieautoryzowanej biografii króla. Jeśli chodzi o etykietę szczególnie kobiety powinny uważać na każdy swój ruch. Nie mogą one bezpośrednio zwrócić się do mnicha ani go dotknąć. Nie wolno również przechodzić nad osobami modlącymi się czy dotykać czyjejś głowy – nawet jeśli chcemy przywitać w ten sposób dziecko. JednakTajlandia to kraj, który trzeba odwiedzić – wspaniałe starożytne zabudowania oraz kultura tak inna od naszej, przyciągają z roku na rok coraz większą liczbę turystów.

Drugim ciekawym kierunkiem podróży, który powinien znaleźć się na naszej liście jest Kambodża. Ten azjatycki sąsiad Tajlandii, to kraj wyjątkowy. Każdy metr tego kraju porastają lasy, a spotkać w nich można przeróżne gatunki zwierząt: tygrysy, słonie azjatyckie, tapiry czy nosorożce. Kambodża to również niezliczona ilość parków narodowych czy rezerwatów. Ze względu położenia geograficznego, pogoda bywa nieprzewidywalna. Najlepiej jednak zwiedzać Kambodżę w okresie od października do lutego. Kambodża to nie tylko niezwykła i dzika przyroda, ale przede wszystkim starożytne ruiny. Pomimo wszechogarniającej biedy, budowle te zachwycają swoim rozmachem. Najbardziej znane budowle znajdują się w Angkor, czyli dawnej stolicy Imperium Khmerów. Historia jest tu widoczna na każdym rogu. To niezwykłe kamienne miasto, przyciąga co roku rzesze turystów. Kambodża słynie głównie z Angkor Wat – świątyni, którą zdobią wieże przypinające kwiat lotosu.

Azja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród turystów na całym świecie. To pomysł na stosunkowo tanie wakacje w względnie bezpiecznym rejonie świata. Azja często wybierana jest przez początkujących podróżników, którzy chcą rozpocząć samodzielne zwiedzanie. Urzeka nas w niej egzotyka oraz przyjaźni ludzie, których spotyka się tu na każdym kroku. Służą oni zawsze pomocą nawet zupełnie obcej osobie. Aromatyczna kuchnia dodaje smaku niezwykłym podróżom po Azji. Olbrzymią dawkę wiedzy i ciekawych miejsc związanych również z tym kontynentem znajdziecie na portalu magiapodrozowania.pl .Warto go odwiedzić i poszukać tam informacji i inspiracji.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ