Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Wakacje z szejkiem? Tylko w Egipcie

Wakacje z szejkiem? Tylko w Egipcie

Dla wielu osób receptą na udane wakacje jest wyjazd do miejsca pełnego pięknych plaż, w którym panują idealne warunki do wypoczynku

Wakacje z szejkiem Tylko w Egipcie

Wakacje z szejkiem Tylko w Egipcie / fot. fotolia

Dla wielu osób receptą na udane wakacje jest wyjazd do miejsca pełnego pięknych plaż, w którym panują idealne warunki do wypoczynku. Ten kraj może się pochwalić licznymi kurortami, wśród których prym wiodą Hurghada oraz Szarm el – Szejk, znany polskim podróżnikom jako Zatoka Szejka. Wiele biur podróży takich jak R.pl na stałe do swojej oferty wprowadziło wycieczki do tego regionu.

Półwysep Synaj i jego atrakcje

O popularności Zatoki Szejka decyduje w pierwszej kolejności jego położenie na Półwyspie Synaj. Ci, którzy chcą połączyć wypoczynek na plaży z odkrywaniem piękna tego ważnego z punktu historii miejsca, mogą uczynić z Szarm el Szejk bezę wypadową dla swych wycieczek. Stąd można się wybrać m.in. na Górę Mojżesza – miejsce ważne zarówno dla wyznawców judaizmu, jak i chrześcijan. Warto zajrzeć także do klasztoru św. Katarzyny oraz do miejscowości Sarabit al.-Chadim. Znana jako „Wzgórze Niewolnika” znana była z działających tu w czasach faraonów kopalni turkusów. Można tu oglądać ślady wyjątkowej świątyni – jedynej świątyni z czasów faraonów, która powstała na obszarze Półwyspu Synaj. Ta częściowo wykuta w skale budowla poświęcona była bogini Hathor. Dziś tereny dawnych kopalni nadal kuszą miłośników cennych kruszców, jednak możliwości związane z ich wydobyciem są już znacznie mniejsze.

Jak można spędzić czas w Zatoce Szejka?

Możliwości jest wiele. Plażowanie oraz morskie kąpiele nie są jedynymi sposobami na spędzanie czasu w tym miejscu. Jednym z najchętniej uprawianych sportów wodnych jest tu nurkowanie, czemu sprzyja bogactwo okolicznych raf koralowych. Te najpiękniejsze są objęte ochroną jako parki narodowe. Tym najwspanialszym i najchętniej odwiedzanym jest Ras Muhammad z licznymi gatunkami koralowców. To wyjątkowe miejsce jest udostępniane turystom, muszą oni jednak pamiętać o przestrzeganiu regulaminu parku. Nad bezpieczeństwem zarówno zwiedzających, jak i koralowców, czuwają tu przez cały czas strażnicy. Innym ciekawym miejscem znanym z raf koralowych jest rezerwat Nabk – kolejny raj dla nurków.

Sporty wodne nie są jednak jedynym sposobem na spędzenie czasu w Zatoce Szejka. Czekają tu i pola golfowe, i tenisowe. Wielu wrażeń może dostarczyć wizyta w delfinarium, która z pewnością będzie ogromną atrakcją dla najmłodszych turystów. Dla nich przygotowano tu również pełen niezwykłych atrakcji park wodny. Na miłośników mocniejszych wrażeń czeka natomiast obserwatorium rekinów.

Ogromna ilość różnorodnych atrakcji czyni z Zatoki Szejka jedno z tych miejsc, w którym można spędzić udane wczasy w Egipcie. Tu każdy znajdzie dla siebie idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, a wszystko to w promieniach gorącego słońca.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Egipt last minute

Egipt last minute

Kiedy wszyscy turyści przyjeżdżają do Polski, a za oknami szaleje EURO - wyjedź na wakacje! Czerwiec to najlepszy miesiąc na zakup wycieczki, a doskonałe oferty last minute pozwalają zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy za podróż!

Egipt last minute

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ