Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / Recenzje  / Egipt All Inclusive

Egipt All Inclusive

Gdzie najlepiej nauczyć się tańca brzucha? Tylko na misjach archeologicznych w Egipcie!

Zmysłowy taniec brzucha

Zmysłowy taniec brzucha

Zmysłowy taniec brzucha

Zmysłowy taniec brzucha

Gdzie najlepiej nauczyć się tańca brzucha? Małgorzata Kujawa z Centrum Nubia odpowiada bez zastanowienia- na misjach archeologicznych w Egipcie!

Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała podczas spotkania „Magia Egiptu”, na którym pokazała również fotografie z pięcioletniego pobytu w delcie Nilu. Inni jadą wypocząć, ona wyruszyła, aby odkrywać nieznane tereny. Odnalezione kawałki ceramiki, pozostałości po chatach – dla kobiety ciekawej tajemnic pustynnego świata to ciągle było za mało. Dopiero odsłonięcie spod piasku egipskiego browaru przyniosło jej satysfakcję i zadowolenie z wyprawy.

Podczas afrykańskiego wieczoru wyświetlono także film dokumentalny z 2003 roku pt. „Ni-anch-Nefertum – zapomniany kapłan”. Nie tak łatwo odkryć grobowiec, a polskim archeologom w Sakkarze ta sztuka się udała. Co więcej, już od pierwszego wbicia łopaty towarzyszyła im ekipa filmowa z kamerą, która zarejestrowała kolejne etapy poszukiwań. Tyle mumii w jednym miejscu robi wrażenie.

„Posmak Afryki” to organizowane średnio raz na dwa miesiące spotkania w krakowskim klubie Kazimierz. Wieczór 25 marca 2011 poświęcono Egiptowi. Zapraszamy do udziału w kolejnych „dzikich wyprawach”.

Aleksandra Kaczmarek

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ