Saturday, April 13, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Nauka to potęga!

Nauka to potęga!

Skąd wiadomo, co mają do zaoferowania placówki edukacyjne w bliższej oraz nieco dalszej okolicy twojego miejsca zamieszkania?

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko zdobyło jak najlepsze wykształcenie, które otworzyłoby mu drogę do błyskotliwej kariery zawodowej. Oczywiście, kluczem do sukcesu w tym wypadku okazuje się wybór odpowiedniej szkoły. Tu jednak pojawia się problem – skąd wiadomo, co mają do zaoferowania placówki edukacyjne w bliższej oraz nieco dalszej okolicy twojego miejsca zamieszkania? Twórcy Eduranking.pl zadbali o to, byś nie musiał długo szukać niezbędnych informacji.

edukacja1

Wspomniany portal to baza stworzona specjalnie po to, by ułatwić rodzicom i ich pociechom poszukiwania odpowiedniej szkoły, bez względu na etap edukacji. Ci, którzy odpowiadają za jej powstanie, sami uznali, że bardzo trudno dotrzeć do rzetelnych opisów, dotyczących wielu takich placówek na terenie Polski, dlatego postanowili wspólnymi siłami rozwiązać ten problem. Strona już w tej chwili ma naprawdę spory zasięg, o czym świadczy liczba dodanych instytucji, i wciąż się rozwija, prezentując kolejne szkoły w Polsce.

Ponadto, za pośrednictwem serwisu, dotrzecie też do placówek prywatnych. Wyszukiwarka, dostępna na stronie, ma cztery rubryki – pierwszą, odpowiadającą za województwo, drugą za powiat, trzecią za gminę i ostatnią, w którą możesz wpisać nazwę szkoły. Każda instytucja posiada tam swoją wizytówkę, zawierającą dokładne dane adresowe. W serwisie w prosty sposób sprawdzisz też, ilu interesująca cię placówka ma w tej chwili uczniów, a ilu nauczycieli (również tych, zatrudnionych na pół etatu).

Aby odwiedzający otrzymywali jak najlepszy wgląd w sytuację oraz status poszczególnych szkół, na stronie umieszczane są wyniki egzaminów maturalnych. To rozwiązanie nie tylko pozwoli ci sprawdzić, jaki procent uczniów zdał, ale też ile osób liczyła klasa. Oczywiście, uwzględniony zostaje podział na poziom podstawowy i rozszerzony oraz na egzamin wewnętrzny (ustny) i zewnętrzny (pisemny, oceniany przez Okręgowe Komisje Edukacyjne). Na podstawie tych danych sam będziesz mógł więc przekonać się, jaki poziom reprezentuje dana placówka.

edukacja (r)

Eduranking.pl gwarantuje też pomoc osobom po zdanej maturze, ponieważ na łamach portalu znajdą informacje o placówkach na wyższym szczeblu edukacji. W dodatku, administratorzy nie zapomnieli o najmłodszych i umieścili funkcjonalny spis przedszkoli.

Warto też zajrzeć do zakładki z artykułami. Wśród nich znajduje się wiele ciekawych tekstów dotyczących tego, jak rozwija się edukacja w Polsce. Młodzież będzie miała okazję skorzystać z licznych porad odnośnie czekających ją egzaminów czy programów, na jakie mogą się zdecydować. Dorośli natomiast przeczytają o wszelkich zmianach, wprowadzanych wciąż w resorcie szkolnictwa.

Szukasz odpowiedniej szkoły dla swojego dziecka? A może sam chcesz się jeszcze rozwijać i rozpocząć kursy policealne? Nie sprawdzaj w gazetach, nie obdzwaniaj wszystkich możliwych placówek edukacyjnych i nie wybieraj losowo. Wejdź na Eduranking.pl i zdobądź kluczowe informacje w kilka minut.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ