Thursday, July 18, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Ed Sheeran, LP, Izabela Trojanowska i inni śpiewają przebój zespołu BEMY Oxygen

Ed Sheeran, LP, Izabela Trojanowska i inni śpiewają przebój zespołu BEMY Oxygen

Zobacz jak im to wychodzi!

: Ed Sheeran, LP, Izabela Trojanowska i inni śpiewają przebój zespołu BEMY Oxygen / fot. materiały prasowe

Zespół BeMy założyli dwaj bracia, Mattia (24 lata) i Elie (26 lat) Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliły im na studia muzyczne na prestiżowej uczelni Academy of Contemporary Music. W tym samym miejscu uczył się także współlokator chłopaków, Ed Sheeran

: Ed Sheeran, LP, Izabela Trojanowska i inni śpiewają przebój zespołu BEMY Oxygen / fot. materiały prasowe

Ed Sheeran, LP, Izabela Trojanowska i inni śpiewają przebój zespołu BEMY Oxygen / fot. materiały prasowe

Źródło: YouTube/DJ Mżawki Litry

W czerwcu 2013 roku Mattia i Elie wzięli udział w polskiej edycji programu „Must Be The Music”. Zachwycali się nimi wszyscy jurorzy. Zespół najbardziej spodobał się Korze, a Adam Sztaba powiedział, że „gdyby The Beatles jeszcze istnieli, brzmieliby tak jak BeMy”. Muzycy dostali się do finału i zajęli drugie miejsce.
W maju 2014 roku awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. W maju 2014 zdobyli nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014. Latem tego samego roku zdobyli nagrodę główną na festiwalu w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie Przystanku Woodstock (wygrali eliminacje zespołów konkursowych). W 2015 roku wystąpili na festiwalu Springbreak i Letniej Trasie Radia Zet.

Wiosną 2015 roku podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i przystąpili do nagrywania debiutanckiego albumu, pod czujnym okiem wybitnego polskiego producenta Bogdana Kondrackiego, znanego ze współpracy z Brodką i Dawidem Podsiadło.
22 kwietnia 2016 ukazał się debiutancki krążek BeMy z 11 piosenkami autorstwa Mattii i Eliego Rosinskich w języku angielskim, zatytułowany Grizzlin. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór Time, z teledyskiem w reż. Dawida Krępskiego, nominowanego do nagrody Cameraimage, twórcy między innymi klipów Hey czy Brodki.

Źródło: YouTube/BeMyVevo

W czerwcu 2016 roku BeMy zostali wybrani przez zespół Maroon 5 na swój support. Muzycy wystąpili w krakowskiej Tauron Arenie przed kilkudziesięcioma tysiącami osób, które stwierdziły, że po raz pierwszy okazało się, że support jest lepszy od głównej gwiazdy wieczoru. Od tamtego czasu BeMy bez przerwy udzielają wywiadów największym polskim mediom i grają koncerty, na których gromadzi się coraz więcej fanów. Dziennikarze nadal oceniają ich występy jako niesamowite muzyczne przeżycia na najwyższym, światowym poziomie.
W lipcu odbyła się premiera drugiego singla promującego Grizzlin. Radiowa wersja utworu Oxygen miała swoją premierę na antenie radia RMF FM i trafił na Poplistę. Teledysk do kawałka został nakręcony na Cyprze. Reżyserią zajął się Mitja Okorn („Planeta Singli”, „Listy do M.”, „39 i pół”).

Źródło: YouTube/BeMeVeVo
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ