Saturday, June 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Ecofashion Weekend: recykling na salonach

Ecofashion Weekend: recykling na salonach

Jeśli nie masz co na siebie włożyć, zobacz, co trafiło do kosza lub na strych i… zainspiruj się pomysłami projektantów Ecofashion Weekend

sapu

Debiutancji Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru do swoich pierwszych projektów wykorzystują... papier!

Jeśli nie masz co na siebie włożyć, zobacz, co trafiło do kosza lub na strych i… zainspiruj się pomysłami projektantów Ecofashion Weekend 2012

sapu

Debiutanci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru do swoich pierwszych projektów wykorzystują... papier! Magazyn Miasto Kobiet jest patronem medialnym pokazów SAPU, w tym również organizowanego w ramach Ecofashion Weekend - Junk Fashion Show 2012, fot. Piotr Kierat

Suknia ze spożywczego?
Polski rynek modowy ma się całkiem nieźle, jeśli spojrzymy na młode wilki ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (SAPU). Pokaz mody studentów pierwszego i drugiego roku, był najlepszym dowodem na to, że kreatywność w kwestii mody nie ma granic.
Inspiracją dla tworzących było niemal wszystko: od form użytkowych, po walentynkowy kicz. I choć poziom prac był dosyć zróżnicowany, na plan pierwszy wysuwały się dojrzałe już twórczo, niezwykłe stroje naprawdę utalentowanych, młodych projektantów.

Papier-LOVE
Część pierwszą Junk Fashion Show 2012 stanowił pokaz strojów wykonanych z papieru i materiałów recyklingowych. Futurystyczne okrycia wykonane z tektury, bajeczne sukienki z papierowych foremek na muffiny i bibułkowe kreacje, to tylko niektóre z  propozycji młodych projektantów. Bogactwo kształtów i kolorów (od naturalnych kremów i brązów, po koktajl najbardziej soczystych barw) zostało połączone na tyle ciekawie, iż można było zapomnieć, że ma się do czynienia z pospolitą celulozą.

ii rok sapu

Jeans to motyw przewodni wśród studentów II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Magazyn Miasto Kobiet jest patronem medialnym pokazów SAPU, w tym również organizowanego w ramach Ecofashion Weekend - Junk Fashion Show 2012, fot. Piotr Kierat

Jeans fashion show
W części drugiej niepodzielnie królował jeans w wydaniu wieczorowym. Zabawa formą i materiałem dała tutaj niezwykle ciekawy efekt w postaci fantazyjnie skrojonych kombinezonów i misternych splotów. Kilka projektów chętnie zobaczyłabym we własnej szafie – również tych papierowych (gdyby nie kapryśność aury na naszej szerokości geograficznej, oczywiście).

Ecofashion Weekend to święto mody i ekologi. Najważniejsze jednak, że podczas Junk Fashion Show konwencja została przełamana. Tylko jak teraz wbić się znów z banalny, służbowy uniform? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami na niecodzienną stylizację!

Magazyn Miasto Kobiet jest patronem medialnym pokazów SAPU, w tym rónież organizowanego w ramach Ecofashion Weekend – Junk Fashion Show 2012.

[Danka Kotula]

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • arna nauelle 9 lutego, 2012

    Super 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ