Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Ebooki na czytnik Kindle – rewolucyjny sposób czytania

Ebooki na czytnik Kindle – rewolucyjny sposób czytania

Z Kindle'em w świat literatury

Czytniki Kindle

fot. Pixabay

Tradycyjna, papierowa książka ma niewątpliwy urok. Mimo tego coraz więcej osób zwraca się ku urządzeniom elektronicznym, które pozwalają na czytanie książek w formie ebooków. Wybierając książkę w formie elektronicznej wiesz, że możesz ją zabrać zw sobą wszędzie. Z czytnika skorzystasz w podróży oraz relaksując się na łonie natury lub w domowym zaciszu. Ebook jest książką zapisaną w odpowiednim formacie, który może zostać otworzony na komputerze, telefonie lub np. czytniku Kindle

 

Czytnik ebooków ma niewątpliwie wiele zalet. Możemy zabrać go ze sobą uwalniając się z ciężaru wszystkich książek, które wcześniej musieliśmy nosić ze sobą. Teraz całą bibliotekę będziemy mieć przy sobie.  Czytniki ebooków są małe i kompaktowe, możemy schować je do plecaka, torby, a nawet dużej kieszeni! Nie musimy więcej martwić się zabrudzonymi, czy pogiętymi stronami. Książki łatwo ulegają procesom starzenia się przez ciągłe użytkowanie. Ebooka to nie spotka!

W czytniku Kindle możesz gromadzić ebooki, które przeczytasz w następnej kolejności. Pozwoli to na stworzenie własnej biblioteki, dzięki której żadna pozycja Ci nie ucieknie. Zapisz kolejne części ulubionej lektury w pamięci urządzenia i wróć do nich w każdej chwili . Co więcej, korzystanie z ebooków jest całkowicie legalne, jeżeli książki zakupione są na stronach oficjalnych, gdzie zysk z zakupu częściowo jest przekazywany autorowi. Legalne ebooki dbają o to, żeby prawa autorskie nie zostały naruszone. Kupując książki elektroniczne możesz wspierać cały czas autora oraz cieszyć się niższą ceną pozycji w porównaniu do wydań papierowych. Czytniki ebooków są ekologiczną odpowiedzią na zmieniający się świat.

Wybierz czytniki Kindle

Kindle to marka znana na całym świecie, którą wypuściła na rynek firma Amazon. Pozwala na kolekcjonowanie lektur w łatwy sposób. Jego użytkowanie jest proste oraz intuicyjne, a ebooki na Kindle są łatwo dostępne.
Niewątpliwą zaletą jest wprowadzenie technologii tzw. elektronicznego papieru (kindle paperwhite), która przystosowuje wyświetlacz ekranu tak, by chronił on zdrowie oczu. Nawet czytając dłuższy czas Twój wzrok nie będzie zmęczony. Wyświetlacz nie emanuje jaskrawym światłem i dostosowuje się do oświetlenia panującego w pomieszczeniu. Kindle obsługuje pliki PDF, pliki MOBI, HTML, DOC/DOCX, JPG lub w formacie EPUB. Tym sposobem możesz oddać się lekturze nie tylko książki, ale też gazet czy udostępnianych artykułów i publikacji.
Wyświetlacz jest energooszczędny, a bateria wytrzymuje długi okres użytkowania. Swój czytnik możesz w łatwy sposób doładować nawet w podróży, wystarczy, że będziesz mieć dostęp do prądu.

Skąd brać ebooki na czytnik Kindle?

Swoje ebooki możemy pobierać zarówno bezpośrednio z księgarni intranetowych jak i aplikacji, które oferują bibliotekę lektur. Wystarczy wpisać interesującą Cię pozycję, znaleźć w wyszukiwarkach, a następnie zgrać na pamięć swojego czytnika. Jest to szybki sposób, który zadowoli każdego miłośnika czytania. Takim przykładem jest Empik Go, który poza bardzo łatwym użytkowaniem ma atrakcyjne abonamenty miesięczne oraz szeroki wachlarz ofert książkowych dostępnych dla użytkowników.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ