Friday, April 19, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Podkład – Twoja druga skóra

Podkład – Twoja druga skóra

Dla większości kobiet podkład to absolutna podstawa codziennego makijażu. Bez jego nałożenia spora część z nas w ogóle nie wychodzi z domu. Zazwyczaj niechętnie próbujemy marek i odcieni, których jeszcze nie znamy, trzymając się produktów,

Odcienie podkładów mineralnych Earthnicity / fot. materiał prasowy

Odcienie podkładów mineralnych Earthnicity / fot. materiał prasowy

Dla większości kobiet podkład to absolutna podstawa codziennego makijażu. Bez jego nałożenia spora część z nas w ogóle nie wychodzi z domu. Zazwyczaj niechętnie próbujemy marek i odcieni, których jeszcze nie znamy, trzymając się produktów, którym raz zaufałyśmy. To błąd, który bardzo często odbija się na kondycji naszej skóry, uważają specjaliści od makijażu.

Chłodne zimowe dni mamy już na szczęście za sobą. Teraz będzie tylko cieplej i słoneczniej, co większości z nas przywróci utraconą na rzecz jesienno-zimowej szarugi radość życia. Warto przy tym pamiętać, że zamieniając ciepłe swetry i ciężkie płaszcze na zwiewne sukienki i klapki, powinnyśmy również pomyśleć o zmianie „ubrania” naszej twarzy. Wiosną i latem cała nasza skóra potrzebuje oddechu!

Podkład – Twoja druga skóra / Foto - Michał Ciucias, fryzura - Atelier Fryzjerskie Edyta Gryko Sylwia Proczek, makijaż - Marzena Tarasiewicz

Podkład – Twoja druga skóra / Foto – Michał Ciucias, fryzura – Atelier Fryzjerskie Edyta Gryko Sylwia Proczek, makijaż – Marzena Tarasiewicz

Najpierw rodzaj…

Spora część kobiet wraz ze zwiększoną ekspozycją skóry na słońce, a przez to jej ciemnieniem, pamięta jedynie o zmianie odcienia swojego podkładu. Tymczasem to dopiero druga rzecz, jaką powinnyśmy mieć na uwadze. Pierwszą jest zmiana samego rodzaju kosmetyku.

Wyobraź sobie, że w ciepły letni dzień wychodzisz z domu w wełnianym swetrze i grubej kurtce. Raczej mało komfortowo, prawda? Przy wysokich temperaturach większość z nas mniej lub bardziej spoci się bez względu na to, jak przewiewnie byśmy się nie ubrały – co dopiero wtedy, kiedy nasz strój będzie niedopasowany do temperatury na zewnątrz. Z naszą twarzą jest tak samo. Nakładając na skórę ten sam podkład co zimą czy jesienią, „ubieramy” ją w ciepły szalik, czapkę, a do tego rękawiczki.

Marta Popiela-Molek z firmy Earthnicity Minerals podpowiada, jaki typ podkładu będzie najodpowiedniejszy na cieplejsze dni. – W okresie wiosenno-letnim przede wszystkim radziłabym wybierać podkłady lżejsze niż jesienią czy zimą. Dobrym wyborem będzie np. podkład mineralny – lekki i naturalny, wchłaniający sebum podczas pocenia. Taki kosmetyk w żaden sposób nie obciąża naszej skóry, jedynie delikatnie ją matując. W przypadku skóry alergicznej, naczynkowej czy trądzikowej działa wręcz leczniczo.

Podkłady mineralne są również wodoodporne – mają dużą wchłanialność i nie spływają z twarzy, dzięki czemu możesz być spokojna o to, że kosmetyk pozostanie na swoim miejscu zarówno wtedy, kiedy spocisz się pod wpływem samej temperatury, jak i podczas intensywnego joggingu. Dodatkowo kosmetyki tego typu nie pobrudzą twoich ubrań, nie będą też zostawiały smug na wyświetlaczu telefonu – w przeciwieństwie do większości tradycyjnych podkładów. Zalet jest zresztą znacznie więcej. Podkład mineralny po nałożeniu wygląda naturalnie i nie powoduje dyskomfortu związanego z uczuciem, jakbyś miała na twarzy maskę. Kosmetyk zawiera w sobie filtr SPF 15, co w przypadku zwiększonego promieniowania UVA i UVB jest niezwykle istotne. Warto też wspomnieć o nie zatykaniu porów – szczególnie częstym w przypadku tradycyjnych podkładów, z powodu których w upalne dni możemy borykać się z krostami, pryszczami i zaskórnikami.

Odcienie podkładów mineralnych Earthnicity / fot. materiał prasowy

Odcienie podkładów mineralnych Earthnicity / fot. materiał prasowy

…potem kolor

Ruszyłaś już do sklepu po wiosenną sukienkę, pora zastanowić się nad kolorem. Taką samą kolejność powinnaś obrać w przypadku wyboru podkładu. Wiosną i latem nasza skóra ciemnieje, w związku z czym odcień kosmetyku naturalnie również powinien być ciemniejszy. Odpowiedni wybór nie jest jednak łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym na przykład… dość specyficzny odcień skóry, charakterystyczny dla Polek.

Większość z nas ma skórę bardzo jasną, często wręcz alabastrową, z odcieniem lekkiego różu – tłumaczy Marzena Tarasiewicz, wizażystka i stylistka, tegoroczna zdobywczyni III miejsca Mistrzostw Makijażu Polski. – Wybierając podkład, musimy zawsze pamiętać, aby był odpowiednio dopasowany do tego charakterystycznego odcienia. Powinien być więc jasny, zimą proponuję nawet o pól tonu jaśniejszy od tonacji skóry. W tym okresie przebywamy najczęściej w sztucznym oświetleniu, co powoduje lekkie przekłamanie naszego naturalnego koloru. Inny odcień kosmetyku wybieramy latem, inny zimą. W okresie cieplejszym, kiedy korzystamy z kąpieli słonecznych, możemy pozwolić sobie na podkłady będące mieszanką pigmentów żółtych i różowych oraz lekko podkreślających opaleniznę. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie były to kolory za ciemne czy zbyt brązowe! Natomiast zimą powinnyśmy naszą kosmetyczkę uzupełnić o podkład beżowy z lekko różowymi pigmentami.

Zdaniem specjalistki, Polki mają tendencję do wyboru zbyt ciemnych podkładów. Często wynika to z faktu, że testujemy i kupujemy podkłady przy sztucznym, żółtym świetle perfumeryjnym, które w przeciwieństwie do światła dziennego nie daje możliwości realnej oceny wybieranego odcienia. Trafny wybór dodatkowo utrudnia fakt, że większość z nas sprawdza kolor kosmetyku na nadgarstku, tymczasem akurat w tym miejscu nasza skóra jest z reguły jaśniejsza niż na reszcie ciała. Najbardziej miarodajna jest pod tym względem skóra na linii żuchwy.

Z kolei Marta Popiela-Molek zapowiada, że firma Earthnicity Minerals już niebawem planuje wzbogacić swoją ofertę podkładów o dwa nowe odcienie, które mają być trafną odpowiedzią na specyfikę skóry większości Polek. – Odcienie, które chcemy wprowadzić do oferty to naturalny beż i jasny z pigmentem żółtym. Liczymy jednak na to, że decyzję co do tych odcieni będziemy mogli podjąć przy pomocy samych głównych zainteresowanych, a więc Polek, które będą tych podkładów używały. Dlatego jeśli oferta dostępnych na rynku podkładów jest dla kogoś niewystarczająca, zachęcam do wyrażania swoich opinii i propozycji na fanpage’u www.facebook.com/earthnicitypolska. Liczymy na to, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć podkłady, których odcienie będą najlepiej dopasowanymi do potrzeb polskich kobiet.

***

Earthnicity jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyków brytyjskiej marki Earthnicity Minerals na polskim rynku. Earthnicity to linia naturalnych kosmetyków składających się w 100% z minerałów. Nasze produkty zapewniają nieskazitelne krycie bez zatykania porów, czy też podrażniania nawet wyjątkowo delikatnej cery. W swoim składzie nie zawierają żadnych szkodliwych lub drażniących substancji takich jak talk, alkohol, parabeny, czy substancje ropopochodne. Mineralne pochodzenie komponentów sprawia, że kosmetyki są odpowiednie dla wegan. Tworząc produkty najwyższej jakości działamy w harmonii z naturą, dlatego kosmetyki Earthnicity nie są testowane na zwierzętach.

***

Marzena Tarasiewicz – wizażystka i stylistka oraz trener wizażu. Właścicielka studia wizażu i stylizacji Makeupownia Marzena Tarasiewicz. Specjalizuje się w makijażu fotograficznym, okolicznościowym i glamour. Zajmuje się również budowaniem wizerunku osobistego. Laureatka wielu nagród, w tym roku po raz kolejny stanęła na podium Mistrzostw Makijażu Polski, podczas których zdobyła III miejsce. (źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Justyna 10 stycznia, 2019

    Bardzo lubię te minerałki. Wczoraj dotarł do mnie ich puder rozświetlający i wow mają nowe słoiczki z przekręcanym sitkiem na co już jakiś czas liczyłam <3

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ