Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / E-zwolnienie, czyli jak wziąć L4 bez wychodzenia z domu?

E-zwolnienie, czyli jak wziąć L4 bez wychodzenia z domu?

Łatwo jak nigdy dotąd

Zwolnienie online

fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Wstałeś rano z potwornym bólem głowy, zatkanym nosem i stanem podgorączkowym? A może nie możesz ruszyć się z łóżka w wyniku kolejnego w tym roku ataku rwy kulszowej? Zanim zadzwonisz do swojej przychodni, żeby umówić się na wizytę u lekarza, który wystawi Ci L4, poświęć chwilę na przeczytanie tego artykułu. Czy naprawdę masz w tej chwili ochotę i siłę na przejechanie połowy miasta, żeby stanąć w kolejce do specjalisty? Platforma telemedyczna Med24 oferuje znacznie prostszy sposób na zdobycie zwolnienia lekarskiego. Mowa tu oczywiście o e-zwolnieniu

 

Czym jest e-zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie, często nazywane również zwolnieniem L4, to dokument wystawiany przez lekarza,potwierdzający niezdolność pacjenta do pracy z powodu choroby lub kontuzji. Dzięki zwolnieniu L4, podwładny nie musi stawiać się w pracy przez określony przez specjalistę czas i nie traci z tego powodu prawa do wynagrodzenia. Lekarz może wystawić zwolnienie w formie papierowej lub elektronicznej, a pracodawca musi je zaakceptować. Zwolnienie lekarskie w formie cyfrowej to właśnie e-zwolnienie. Aby je uzyskać, nie musisz nawet wychodzić z domu, co jest wręcz niewskazane, jeśli cierpisz np. z powodu poważnej infekcji wirusowej.

Jak uzyskać e-zwolnienie bez wizyty w przychodni?

L4 online możesz uzyskać dzięki nowoczesnym platformom telemedycznym, które pracują w trybie 24/7. Jedną z nich jest portal Med24, który zatrudnia ponad 160 lekarzy z różnych specjalizacji. Wizyta lekarska online odbywa się na wspomnianej wyżej platformie w ciągu 15 minut od jej zamówienia. W czasie wideorozmowy specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, oceni Twój stan zdrowia i przejrzy wyniki badań, jeśli mu takie udostępnisz. Na podstawie zdobytych informacji internista podejmie decyzję o wystawieniu zwolnienia lekarskiego. e-Zwolnienie otrzymasz na maila już w kilka minut po zakończeniu konsultacji. W sposób automatyczny dotrze ono również do Twojego pracodawcy.

Zwolnienie online i jego największe zalety

Możliwość wystawienia L4 online to dla pacjenta wygoda i duża oszczędność czasu. Konsultację z internistą możesz odbyć z każdego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Nie musisz nawet wstawać z łóżka, by zobaczyć się z lekarzem, ani tym bardziej tracić czasu i energii na oczekiwanie w długiej kolejce w przychodni. Wszystko, czego potrzebujesz, by umówić się na konsultację lekarską w Med24, to komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. Podsumujmy sobie wszystkie zalety zwolnienia online:

 

● szybkość i wygoda – L4 online uzyskasz w kwadrans,

● brak konieczności wychodzenia z domu,

● brak konieczności czekania w kolejce do lekarza,

● unikasz ekspozycji na patogeny bytujące w przychodniach,

● unikasz transmisji zarazków na innych w przypadku, gdy to Ty jesteś zarażony,

● e-zwolnienie otrzymujesz w formie cyfrowej i nie musisz zanosić go do pracodawcy, ponieważ zakład pracy otrzyma identyczny dokument na Profil Platformy Usług Elektronicznych.

 

Wizytę lekarską w Med24 możesz odbyć w formie wideo-rozmowy, rozmowy telefonicznej bądź konwersacji na czacie.

Zwolnienie online – opieka na dziecko

Dzieci w wieku szkolnym mają to do siebie, że często chorują, ponieważ ich układ odpornościowy wciąż dojrzewa i uczy się, jak radzić sobie z różnymi rodzajami infekcji. Podstawowym obowiązkiem rodzica jest troska o zdrowie i dobrostan swojej pociechy. Oznacza to także towarzystwo i opiekę w czasie choroby. Twój maluch znów się rozchorował, a Ty musisz sprawować nad nim opiekę? Nie trać czasu na wizytę w przychodni! Skorzystaj z usług platformy Med24 i zdobądź zwolnienie online bez wychodzenia z domu. Pracownik, który wychowuje co najmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat, może przez maksymalnie 60 dni w roku korzystać z prawa do opieki nad swoją chorą pociechą.

 

O wystawienie L4 online możesz również poprosić w sytuacji, gdy konieczna jest opieka nad poważnie chorym, dorosłym członkiem rodziny. Pamiętaj jednak o tym, że wówczas jesteś zobowiązany przedstawić pracodawcy nie tylko zwolnienie lekarskie, ale i oświadczenie, że nikt inny oprócz Ciebie, nie może podjąć się opieki nad krewnym.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ