Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / E jak Egoistka, czyli Dagmara Skalska – myśli zebrane

E jak Egoistka, czyli Dagmara Skalska – myśli zebrane

Egoista niczym wykwalifikowana finansista pilnuje swojego biznesu, będąc jednocześnie specjalistką w dziedzinie samej siebie.

pokochaj swoje ciało egozim to nie grzech skalska

Chcesz być jak Dagmara? Dowiedz się jak krok po kroku oczyścić swój umysł i ciało sięgając po jej najnowszą książkę "Pokochaj swoje ciało" / fot. materiały prasowe

Nikt nigdy nie określił, jaka jest odpowiednia dawka miłości własnej, a jednak brakuje nam jej, choć u innych drażni nas jej nadmiar. STOP, TO NIEZDROWE! – tak w ogromnym skrócie brzmi przesłanie Dagmary Skalskiej, które upowszechnia dzięki projektowi Pozytywna Egoistka. Oto najcelniejsze z jej myśli, które wypłynęły podczas 9. Klubu Miasta Kobiet. 

Dagmara Skalska Klub Miasta Kobiet cytaty egoistka

Dagmara w każdej chwili zaraża pozytywną energią! / fot. Antonina Dolani

–Nieważne, ile mam kursów i certyfikatów. Najcenniejszym nauczycielem jest bowiem życie.

– Jestem prawdziwa w dzisiejszym plastikowym świecie.

– Najszybciej rozwijamy się w związkach i w ogóle dzięki relacjom z innymi ludźmi.

– Z mężem zawsze zastanawialiśmy się, co to jest nadmierna miłość własna i kto w ogóle ustala, ile tej miłości jest OK. My cierpimy z braku tej miłości i właśnie jej chcę uczyć kobiety poprzez projekt Pozytywna Egoistka!

– Nie mamy wpływu na to, co do nas przypływa, ale mamy 100 proc. wpływu na to, jak na to zareagujemy.

– Gdyby waszemu dziecku przydarzyło się coś bolesnego, czy poradzilibyście mu zamknąć się w czterech ścianach, założyć czarną szatę i wypić pół litra wódki? Czemu więc tego chcemy dla siebie? Siebie nie kochamy.

– Nic w życiu nie wydarza się bez naszej decyzji. Możemy powiedzieć mamie, mężowi, by zdecydowali, jak ma wyglądać nasze życie. Tylko to nie oni poniosą konsekwencje, tylko my.

– Egoistka jest znawczynią swojego biznesu jak finansistka. Ona zwraca wzrok do swojego wnętrza, podejmuje świadome decyzje.

– Mężczyźni często giną w tzw. trójkącie bermudzkim – kanapa, telewizor, lodówka.

– W twoim życiu nie wydarzy się nic, na co nie jesteś gotowa. Więc jeśli to się pojawiło, to znak, że jesteś.

– Nikt nie rodzi się pesymistą czy optymistą. To kwestia wypracowania nawyku, nawyku reagowania w dany sposób na sytuację. Możemy to w sobie zbudować, mamy wolną wolę.

– Współcześnie polerujemy tylko karoserię, zajmując się twarzą, make-upem, ciałem, w ogóle zapominając o tym, co jest w środku.

– Niektórzy muszą upaść, żeby zobaczyć, że coś jest nie tak.

– Tomek kiedyś napisał: „Jeżeli umrę, chciałbym, żeby ludzie wiedzieli, że stało się tak nie dlatego, że to, czego uczyliśmy, nie działało, tylko dlatego, że nie stosowałem się do tego dość dobrze”.

pokochaj swoje ciało egozim to nie grzech skalska

Chcesz być jak Dagmara? Dowiedz się jak krok po kroku oczyścić swój umysł i ciało sięgając po jej najnowszą książkę „Pokochaj swoje ciało” / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ