Tuesday, October 19, 2021
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Dziś nasza planeta ma swoje święto

Dziś nasza planeta ma swoje święto

Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi przypomina, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

dzień ziemi 2016 22 kwietnia recycling planeta świat ekologia sprzątanie

Dbajmy o naszą planetę przez cały rok!

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Jeżeli zupełnie o tym zapomniałaś, to spieszymy z pomocą 🙂 Dowiesz się z nami co tak naprawdę oznacza to święto oraz jak i dlaczego go obchodzimy.

dzień ziemi 2016 22 kwietnia recycling planeta świat ekologia sprzątanie

Dbajmy o naszą planetę przez cały rok!

22 kwietnia nasza planeta ma swoje święto, które dotyczy nas wszystkich, nie tylko tych z ekologicznym zacięciem. Coroczne międzynarodowe wydarzenie ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo i polityków o zagrożeniach naszej planety. Założeniem święta miało być prezentowanie ubiegłorocznego bilansu osiągnięć w dziedzinie ochrony planety.

Polska młodzież co rok udaję się podczas Dnia Ziemi na tzw. sprzątanie świata. W obrębie mediów pojawia się także coraz większa liczba artykułów oraz akcji, które za cel mają edukować i uświadamiać o tym, jakie zmiany w naszym ekosystemie powoduje działalność człowieka. Tak, tak, wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy…

W Krakowie, podczas Dnia Ziemi w 2015 roku zebrano około 7 ton butelek, puszek, baterii i wymieniono na 17 tysięcy sadzonek! Statystyki wykazują, że przeciętny człowiek produkuje aż pół tony odpadów a problem stanowi to, że zamiast poddawać je recyclingowi, trafiają one na wysypiska śmieci.

Nie należy jednak zapominać o tym, że o czystość naszej planety powinniśmy dbać przez cały rok, a nie tylko jednego dnia!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach