Monday, June 24, 2024
Home / Kultura  / Dzieciaki z Nienadowej wygrały konkurs na najlepszą dekorację!

Dzieciaki z Nienadowej wygrały konkurs na najlepszą dekorację!

Na wspaniały mikołajkowy prezent zapracowali sobie podopieczni Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Nienadowej, w województwie podkarpackim. Za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „smykiCMYKi”, na najbardziej pomysłowe udekorowanie swojego ośrodka, trafi do nich bon o wartości pięciu

Na wspaniały mikołajkowy prezent zapracowali sobie podopieczni Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Nienadowej, w województwie podkarpackim. Za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „smykiCMYKi”, na najbardziej pomysłowe udekorowanie swojego ośrodka, trafi do nich bon o wartości pięciu tysięcy złotych! Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup kolorowych ozdób ściennych firmy PIXERS, pomysłodawcy i organizatora konkursu.

Ogólnopolski konkurs "smykiCmyki"

Zdjęcie 1 z 8

Najlepszą dekorację w konkursie wykonały dzieciaki z Nienadowej.

 

Na początku listopada podopieczni dziesięciu domów dziecka z całej Polski otrzymali od organizatorów zestawy naklejek ściennych. Do końca miesiąca mieli czas na to, aby obmyślić koncepcję, a następnie w kreatywny sposób przyozdobić ściany ośrodków. Efekty swoich starań uwieczniali na zdjęciach, które następnie przesyłali do organizatora. Zwycięzcy zostali ogłoszeni w Mikołaja. Nagrody trafiły do trzech ośrodków, które werdyktem organizatorów najlepiej wywiązały się ze swojego zadania. Oprócz placówki z Nienadowej, nagrodzona została Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łomży (miejsce II – 1000 zł) oraz Dom Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu (miejsce III – 500 zł).

Sabina Gałuszka ze zwycięskiej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Nienadowej zapewnia, że udział w konkursie był dla podopiecznych ośrodka czymś więcej, niż tylko okazją do wspólnej zabawy: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza placówka zajęła I miejsce, zwłaszcza, że jest to nasza pierwsza wygrana spośród licznych konkursów, w jakich braliśmy udział. Wychowankowie, kiedy dowiedzieli się o wynikach konkursu, nie potrafili powstrzymać łez ze wzruszenia i radości. Radość była zresztą podwójna – zarówno z wyniku, jak i z samego przygotowywania pracy konkursowej. Nasi podopieczni włożyli w to dużo serca, czasu, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Nie zdarza się to zresztą zbyt często, aby dzieci na co dzień miały możliwość malowania obrazów i przyklejania na ścianach tego typu naklejek. Udział w konkursie był dla wszystkich ogromną przyjemnością. W przyszłości, kiedy tylko będzie taka możliwość, na pewno będziemy brać udział w podobnych akcjach.

Joanna Chmielarz z firmy PIXERS deklaruje, że aranżacje wszystkich ośrodków biorących udział w konkursie, były bardzo kreatywne i warte uwagi: Kiedy napłynęły do nas zdjęcia wykonanych aranżacji, byliśmy zachwyceni kreatywnością dzieciaków, a tym samym, mieliśmy bardzo twardy orzech do zgryzienia. Każda z dekoracji została wykonana z niesamowitą fantazją i poczuciem humoru. To, co chcieliśmy nagrodzić, to przede wszystkim inwencja twórcza dzieci oraz ich zaangażowanie w wykonanie projektu. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało się zmotywować najmłodszych do działania, że mogliśmy sprawić radość smykom, jak również ich opiekunom. Życzymy sobie kontynuacji akcji w przyszłym roku.

W akcji „smykiCMYKi” udział wzięły następujące placówki opiekuńczo-wychowawcze z całej Polski:

1. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Nienadowej

2. Dom Małych Dzieci w Jaworze

3. Dom Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu

4. Dom Dziecka Rodziny Maryi w Szamotułach

5. Dom Dziecka w Równem

6. Dom Dziecka w Skopaniu

7. Dom Dziecka w Siedliszczu

8. Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu

9. Dom Dziecka w Chorzenicach

10. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łomży.

Źródło: materiały prasowe

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sahabatqq 5 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you will find 9121 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/dzieciaki-z-nienadowej-wygraly-konkurs-na-najlepsza-dekoracje/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ