Sunday, June 16, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Dzieciaki z domów dziecka powalczą w konkursie na najlepszą dekorację

Dzieciaki z domów dziecka powalczą w konkursie na najlepszą dekorację

Do końca listopada podopieczni dziesięciu domów dziecka z całej Polski mają czas na przygotowanie fantazyjnych naklejkowych aranżacji na ścianach swoich ośrodków. Do trzech najbardziej kreatywnych placówek trafią atrakcyjne nagrody. Zabawa odbywa się pod hasłem „smykiCMYKi”

Smyki Cmyki

Smyki Cmyki

Do końca listopada podopieczni dziesięciu domów dziecka z całej Polski mają czas na przygotowanie fantazyjnych naklejkowych aranżacji na ścianach swoich ośrodków. Do trzech najbardziej kreatywnych placówek trafią atrakcyjne nagrody. Zabawa odbywa się pod hasłem „smykiCMYKi”.

Smyki Cmyki

Smyki Cmyki

Na początku listopada dzieci z dziesięciu placówek opiekuńczo-wychowawczych otrzymały zestawy arkuszy naklejek ściennych od organizatora zabawy, firmy PIXERS. Teraz mają miesiąc na to, aby wymyślić, w jaki kreatywny sposób przyozdobią nimi ściany swoich ośrodków. Następnie uwiecznią efekty swojej pracy na zdjęciach, które zostaną przesłane do organizatora. Spośród nadesłanych fotografii jury 6 grudnia wybierze i nagrodzi trzy propozycje. Jest o co walczyć – nagrody to bony o wartości 500, 1000 i 5000 złotych przeznaczone na zakup dekoracji i ozdób ściennych.

Jan Nowak, dyrektor Domu Dziecka w Równem tłumaczy, jakie znaczenie dla jego podopiecznych ma udział w akcji: W naszym domu dziecka działa dość prężnie koło plastyczne, w ramach którego wychowankowie wykonują prace bardzo różnorodne pod względem używanych technik. Udział w tej akcji jest więc dla naszych podopiecznych kolejnym wyzwaniem, innym rodzajem wypowiedzi plastycznej. Część naszych wychowanków to dzieci uzdolnione artystycznie, które wraz z opiekunem koła podeszły do tego pomysłu z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem.

Z kolei dyrektor Domu Dziecka w Chorzenicach, Wojciech Główczyński, zwraca uwagę na wymierne korzyści dla samego ośrodka: Od września bieżącego roku zastanawialiśmy się z naszymi dziećmi nad tym, jak rozweselić ich sypialnie. Mieliśmy nawet pomysł na zastosowanie naklejek ściennych, ale koszty takiego przedsięwzięcia przerosły nasze oczekiwania. Bardzo lubimy z naszymi dziećmi podejmować różne wyzwania, a biorąc pod uwagę nasze obecne potrzeby, ta zabawa jest w sam raz dla nas.

Ideę akcji tłumaczy Joanna Chmielarz z firmy PIXERS, organizującej „smykiCMYKi” przy współpracy z portalem DomyDziecka.org: Przede wszystkim zależało nam na tym, aby nasz pomysł sprawił frajdę podopiecznym domów dziecka, być może rozbudził w nich pewien zmysł artystyczny, a także pozwolił się wykazać dzieciom z talentem plastycznym. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z faktu, że tego typu placówki na co dzień nie dysponują środkami na realizację podobnych zabaw i celów, dlatego wpadliśmy na pomysł, jak im to umożliwić. Mamy nadzieję, że w ten sposób udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, jednocześnie przekazując dzieciakom dużo pozytywnej energii.

 

W akcji „smykiCMYKi” udział biorą następujące placówki opiekuńczo-wychowawcze z całej Polski:

1. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Nienadowej

2. Dom Małych Dzieci w Jaworze

3. Dom Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu

4. Dom Dziecka Rodziny Maryi w Szamotułach

5. Dom Dziecka w Równem

6. Dom Dziecka w Skopaniu

7. Dom Dziecka w Siedliszczu

8. Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu

9. Dom Dziecka w Chorzenicach

10. Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łomży.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ